En az yakan opel hangisi?

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buraki' Alıntı:
yaw arkadaşlar benim araba mı çok az yakıyor? şehir içi ama sırf şehir içi 42 litre ile rahat 900km yapıyorum. Aman nazar deymesin :D
İzmir'in şehir içi trafiğini bilmeyenler için Not: İzmir de Karşıyaka dan Konak'a gelişte çevre yolu, trafiğin açık olduğu saatlerde 90 km/s ort. hızla akar. Benim gibi Bornova da oturuyorsa mesela, Merkeze çevre yolundan babalar gibi 100 km ortalama ile gelir. Dolayısıyla sizin anladığınız şehir içi tüketim olmaz :D
Aynı sistemle bende kendi aracımda iş-ev arası yolda kullanarak 680 km yol yaptım 1 depoyla. Normalde şehirlerarası yolda 100 km ort. hızda 800 km gidiyor bi depoyla. Ama gerçekçi şehir içi kullanımda (ortalama hız 26 km/s yol bilg. değeri) 550 km yapıyor. (Not: aracımda Bor hidrolür sistemi takılı)

admkrtp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gdonmez77' Alıntı:
İzmir'in şehir içi trafiğini bilmeyenler için Not: İzmir de Karşıyaka dan Konak'a gelişte çevre yolu, trafiğin açık olduğu saatlerde 90 km/s ort. hızla akar. Benim gibi Bornova da oturuyorsa mesela, Merkeze çevre yolundan babalar gibi 100 km ortalama ile gelir. Dolayısıyla sizin anladığınız şehir içi tüketim olmaz :D
Aynı sistemle bende kendi aracımda iş-ev arası yolda kullanarak 680 km yol yaptım 1 depoyla. Normalde şehirlerarası yolda 100 km ort. hızda 800 km gidiyor bi depoyla. Ama gerçekçi şehir içi kullanımda (ortalama hız 26 km/s yol bilg. değeri) 550 km yapıyor. (Not: aracımda Bor hidrolür sistemi takılı)

hocam bu bor sistemi nasıl bişe.. nasıl çalışır ne yakar (bor yakarda) nerden temin edilir yakıt maliyeti ne ?

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gdonmez77' Alıntı:

İzmir bornovada oturuyorum. Her gün şehir içinde sabah 7:40 da bornovadan balçovaya gidiyorum ve saat 19:00 veya 15:00da bornovaya tekrar geri geliyorum. Bunu haftada 6 kere yapıyorum. cumartesi ve pazar günüde alıyom arkadaşımı doya doya geziyom ;) işte bu koşullarda 900km gidiyorum

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
not: şehir içinden bornova - Balçova (ieü) arası 20km yani günde minimum 40km yol şehir içi. zaten araba 1800km de daha bugün 1. ayı oldu :D

palermo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlaşılan yeni corsa d ler eski cdti ların yakıt ekonomisi tahtını sallamaya başlamış :D

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla abi şehir içi 5.6 litre diyo kitapçığında ama daha mantıklı bi sürüşle 5.1 litreye kadar düşebiliyo bu veri. ya zaten en büyük ekonomiyi sahil yolunda 4. vites 70km/h ile giderken yapıyorum. acayip az yakıyo o zaman. yine 4. vites te 2000-2500 devirdeki (düz yol) 2000 model astra 1.6 lar bile 3.8 litre yakıyodu. yol bilgisayarında öyle gösteriyodu.

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Experience' Alıntı:
Verileri 100 km'de yakılan litre olarak belirtirseniz daha net sonuclar cıkar.Bu degişken benzin kurlarında şehirden şehire bile fiyat degişiyor ve km de şu kadar ytl yakıyor demek çok saglıksız...
kesinlikle katılıyorum...

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7DTI Combo yla şehir içi kimi zaman 650 kimi zaman 700 gidiyorum yük vurursam da 600 oluyor şehirler arası ise hiç 900ü göremedim ama 850yi çok gördüm... teorik olarak yarım depoyla 450 yaptığını gördüm ama kırmızı yanınca direk benzinliğe gittiğim için 900 olmadı...

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EKTOPEL' Alıntı:
1.7DTI Combo yla şehir içi kimi zaman 650 kimi zaman 700 gidiyorum yük vurursam da 600 oluyor şehirler arası ise hiç 900ü göremedim ama 850yi çok gördüm... teorik olarak yarım depoyla 450 yaptığını gördüm ama kırmızı yanınca direk benzinliğe gittiğim için 900 olmadı...

hocam walla en son mazot aldığımda yanıp sönmeye başlamıştı. sonra bidaha aladım yine yanıp sönmeye doğru 900km olmuştu