Emniyet Kemerine Direnç Atılmış

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Üstteki resim: Emniyet kemerinin ucunda bu sarı kısım varsa emniyet kemerinin gergi tüpü patlamış demektir.
Alttaki resim: Gergi tüpünün faydasını gösteriyor.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
indir-1ae757126a5816908.jpg

Emniyet kemeri gergi tüpü

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Malesef ki ülkemizde yapılan en büyük hilelerden birisidir bu, komple emniyet kemeri tesisatı değişeceği için maliyetten kaçma uğruna direnç atılır. Arkadaşlarımızında yazdığı gibi kaza anında kemer gergi yapısından dolayı kilitler ancak kilitlemeye kadar geçen süredeki boşluk malesef kaburgalarımızı kırabilecek güçtedir. Bu konuyla ilgili aşağıdaki videoyu izlerseniz net şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Satıcıyla irtibatınız varsa veya bir galeriden satın aldıysanız irtibata geçin ve itiraz ediniz...

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Malesef ki ülkemizde yapılan en büyük hilelerden birisidir bu, komple emniyet kemeri tesisatı değişeceği için maliyetten kaçma uğruna direnç atılır. Arkadaşlarımızında yazdığı gibi kaza anında kemer gergi yapısından dolayı kilitler ancak kilitlemeye kadar geçen süredeki boşluk malesef kaburgalarımızı kırabilecek güçtedir. Bu konuyla ilgili aşağıdaki videoyu izlerseniz net şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Satıcıyla irtibatınız varsa veya bir galeriden satın aldıysanız irtibata geçin ve itiraz ediniz...

İnsanlarda, yani insanlarımız gerçekten hiç birşeyden ders almıyor. Vicdan meselesi olay. Konuyla alakasız ama, örnekle anlatayım bu sabah buna tekrar yazılan cevapları okurken aklıma geldi.

2016 yılında bir kaza geçirdim, Kaza yaptığım araç Ford Focus Titanyum en full modeliydi ama aracın km si falan baya vardı. O zaman makam şoförlüğü yapıyordum, normalde Audi A4 kullanıyordum,Aracın bakımları için ikame araç olarak Ford Focus geldi. Güzergah Hatay- Ankara - İstanbul dönüş yolundayız, Sakarya da Park Shopun oraya geldiğimizde baya yorgun hissetmeye başlamıştım kendimi bir sonraki benzlikte falan diğer şoförle değişecektik, araçta sadece dosya taşıyorduk., yolcumuz yoktu. Bir anda orta refüjde takla atarken buldum kendimizi, arkadan baya suratli gelen selektor yapan araç vardı, muhtemelen arka sağ çamurlukta izi vardı, ordan sollama yaparken vurdu bize ve sürüklendik. vs.vs.vs
kemerlerimiz takılı, ama Allaha şükürler olsun bugün bunları anlatabiliyorsak büyük bir sadakamız varmış, 7-8 takma atarak durabildik Allah korudu sadece orta refüjde attık 1 takla daha atsa karşı yola cıkardık. Ama Arabada full paket olmasına rağmen araba airbag falan açmadı, hiç bir şekilde tamamen annemizin-ailemizin duasıyla kurtulmuşuz dedik.

Düşünün olay gün yüzüne çıktığında bir sürü hikaye geçti gitti, ben işi bıraktım, falan filan. O yüzden insanın canı gerçekten değersiz ve şuanki yaşadığımız dünyada expertize de ne kadar güvenilir bilemiyorum. Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun,

O yüzden kardeşim bunu fark etmişken önlemini al, hayat bu ne olacağı belli olmaz. Kemer olayı Airbag olayı değilmi araclarımızı güvenilir yapan.... iyice üzerine düşmenizi tavsiye ederim. Durum ciddi olabilir.

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim yorumlarınız için arabam 2008 model bir sene oldu alalı alırken sag iki kapı boyalı kaput boyalı diye aldım parca parca 7000 hasar kaydı var büyük kazası yok her yerine bakıldı incelikle kaza resimleri bile var ön kaput ve tampon hasar almış başka hasar yok diye biliyorum airbag ışıgı sönüktü sonra ben temizlerken koltugu ileri geri yapınca yandı söndü sonra yandı ve hiç sönmedi soketlere baktım o esnada gördüm kemerdeki direnci napcam bilmiyorum iyi bir servise baktırmam lazım

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kemer patladıysa, yastıkla bir çalışıyor. Hava yastığı da patlamıştır. Geçmiş olsun.

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava yastıgı saglam hocam acaba diyorum kullanım süresimi bitti 2008 model araç cünkü 10 sene ömrü varmış hocam dogrumu acaba ondanmı direnc koydular