Emniyet Kemerine Direnç Atılmış

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gün arabama baktım emniyet kemeri yerleri bez bant ile baglı idi bende söktüm bantı baktım kablolar baglı degil diger kabloda direnç var yani kemerler direnç atılmış ama arcın kazası yok sadece önden cok hafif birkazası var tampon kırılmış ve kaup hafif geri ezilmiş söktak yapılmış yerine konumuş sizce neden emniyet kemerleri dirençli exper oldugu zaman herşey orjinal cıktı hiçbir oynama yok ordada söktak işlemli denildi direklerde podyada puntolar sapasaglam sizce neden direnç atıldı yardım edermisiniz ne yapmam lazım arabanın gidişi motorda hiç bir sıkıntı yok

kadyr.53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
airbagler sağlam ise kazada sadece kemerler aktif olmuştur onuda değiştirmek yerine direnç atmışlar. kısaca bir daha kaza olursa kemer seni tutmayacak gerilmeyecek bir boka yaramayacak. direnç atanların allah bin b...

• Beğen
Tepkiler: ihsanergin

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
airbagler sağlam ise kazada sadece kemerler aktif olmuştur onuda değiştirmek yerine direnç atmışlar. kısaca bir daha kaza olursa kemer seni tutmayacak gerilmeyecek bir boka yaramayacak. direnç atanların allah bin b...
hocam anlamadıgım büyük kazası yok heryer saglam nasıl kemerler dirençli tampon vurmasıyla kemerler patlarmı onu cözemedim

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
expertiz yaptırmadınız mı aracı alırken ? Bu durum pek iç açıcı gelmedi bana açıkcası çünkü kaza ve airbag açmamışsa direnc yapılması mantıklı değil durduk yere.

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Emniyet kemeri sıktıysa hava yastığı açmış olma ihtimali var orj. Cihaza bağlayın hava yastığı bölümünden çıkar normal cihazlar göstermez

• Beğen

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
bu gün arabama baktım emniyet kemeri yerleri bez bant ile baglı idi bende söktüm bantı baktım kablolar baglı degil diger kabloda direnç var yani kemerler direnç atılmış ama arcın kazası yok sadece önden cok hafif birkazası var tampon kırılmış ve kaup hafif geri ezilmiş söktak yapılmış yerine konumuş sizce neden emniyet kemerleri dirençli exper oldugu zaman herşey orjinal cıktı hiçbir oynama yok ordada söktak işlemli denildi direklerde podyada puntolar sapasaglam sizce neden direnç atıldı yardım edermisiniz ne yapmam lazım arabanın gidişi motorda hiç bir sıkıntı yok

Araçta alttan darbe almış olabilir mi? bir arkadaşımız leon aracının altını vurmuş ve ilginç şekilde sadece sağ emniyet kemeri patlamıştı, sıfırı pahalı olduğundan içindeki bilyeleri tamir ettirdi, bağlantılarına direnç attırdı ve kemer normal çalışıyor ama kaza anında patlamaz demişlerdi. Nasıl yapıyorlarsa artık bilgisayara bağlandığında ise sağ taraf emniyet kemeri hiç gözükmüyor veya hata uyarısı yoktu. Aracı satarken de ekspertiz firması araç altında hafif bir darbe var ve kemer patlak uyarısı yapmış ama satın alan arkadaş umursamadan almış.

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Araçta alttan darbe almış olabilir mi? bir arkadaşımız leon aracının altını vurmuş ve ilginç şekilde sadece sağ emniyet kemeri patlamıştı, sıfırı pahalı olduğundan içindeki bilyeleri tamir ettirdi, bağlantılarına direnç attırdı ve kemer normal çalışıyor ama kaza anında patlamaz demişlerdi. Nasıl yapıyorlarsa artık bilgisayara bağlandığında ise sağ taraf emniyet kemeri hiç gözükmüyor veya hata uyarısı yoktu. Aracı satarken de ekspertiz firması araç altında hafif bir darbe var ve kemer patlak uyarısı yapmış ama satın alan arkadaş umursamadan almış.
Emniyet kemerleri bizim araçlar da aktif kemerdir kaza anında kemerin takılı olduğu yerde küçük tüp var patlar kemerin takılı yerini geriye çeker sen oraya direnç atınca bu orj. Cihazda gözüküyor diğer cihazlar da görülmez kemer çektiyse bence bizim araçlar da vurduğu tarafta sorunu aramak lazım belki perde hava yastığı açtı bunu detaylıca incelemek lazım hava yastığı açsa bile tamir görse bu orj. Cihazda gözükür

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yani nasıl olduğunu bilmem ama kemerler bir şekilde patlamış..Ani fren olabilir,alttan darbe olabilir...Şu yanlışıda düzeltelim,emniyet kemeri tutmaz diye bir şey yok..Emniyet kemerinde hava yastığı gibi bir sistem var..Bu sistem kaza anında patlar kişi öne doğru giderken emniyet kemeri kişiyi tutar kemerdeki bu patlamada kişiyi geriye doğru yani koltuğa doğru hızlı çekip kemerin boşluğunu alırki hava yastığından veya herhangi çarpadan korumak için...Yani kemerler normal tutacak ama bu dediğim geri çekme boşluğu alma olmayacak...Aldığınız kişiye sorun ve daha detaylı expertiz yapan firmalara içiniz rahat etsin diye götürebilirsiniz..Mesela en ünlüsü Tarcanlar var...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yani nasıl olduğunu bilmem ama kemerler bir şekilde patlamış..Ani fren olabilir,alttan darbe olabilir...Şu yanlışıda düzeltelim,emniyet kemeri tutmaz diye bir şey yok..Emniyet kemerinde hava yastığı gibi bir sistem var..Bu sistem kaza anında patlar kişi öne doğru giderken emniyet kemeri kişiyi tutar kemerdeki bu patlamada kişiyi geriye doğru yani koltuğa doğru hızlı çekip kemerin boşluğunu alırki hava yastığında veya herhangi çarpadan korumak için...Yani kemerler normal tutacak ama bu dediğim geri çekme boşluğu alma olmayacak...Aldığınız kişiye soraun ve daha detaylı expertiz yapan firmalara içiniz rahat etsin diye götürebilirsiniz..Mesela en ünlüsü Tarcanlar var...
Kemerinde patlası için darbe sensörlerinden birinin darbe sinyali yollayıp yastık ve kemeri o tarafta kitler

• Beğen
Tepkiler: Cemil

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
indire365f1784633698b.jpg

images299e21f5ebf7df67.jpg