emme manifoltu garantiden degişenler listesi

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: emme manifoltu garantiden degişenler listesi

benimde manifoldum degismisti.bugun isten geldim tam araci kapatiyorum motor isiginin yandigini gordum.araci stop ettim bekledim tekrar calistirdim isik sondu.off yine mi diye dusunmeye basladim.

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: emme manifoltu garantiden degişenler listesi

aracı opel yetkili servisinde bilgisayara bağladık.tahmin ettiğimiz gibi manifold arızası verdi.garantisi bittiği için garantiden değişemiyoruz.aracın bakımlarını kontrol ettiler 1 adet bakımım eksik görünüyo.yani garanti bittiği için bakımını dışarda yaptırmıştım.bu bakımınıda serviste yaptırsaydım yardımcı olacaklardı.daha önce manifoldum değişmişti aynı arızayı 1,5 sene sonra tekrar verdiğini belirttim.onlarda opel türkiye ile irtibata geçmemi sölediler. (sanki bilmiyoz)şimdi opel türkiye ye mail atmam bir çözüm üretirler mi?herhangi bir yasal hakkım bulunur mu ?tşk.ler.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer bakımınızı servisten yapsaydınız belki ancak 1 kere değişmiş üstünden 1.5yıl geçmiş vede servis dışı bakım yaptırdığınız için zor ama umarım değişirler

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Djfree link' Alıntı:
aracı opel yetkili servisinde bilgisayara bağladık.tahmin ettiğimiz gibi manifold arızası verdi.garantisi bittiği için garantiden değişemiyoruz.aracın bakımlarını kontrol ettiler 1 adet bakımım eksik görünüyo.yani garanti bittiği için bakımını dışarda yaptırmıştım.bu bakımınıda serviste yaptırsaydım yardımcı olacaklardı.daha önce manifoldum değişmişti aynı arızayı 1,5 sene sonra tekrar verdiğini belirttim.onlarda opel türkiye ile irtibata geçmemi sölediler. (sanki bilmiyoz)şimdi opel türkiye ye mail atmam bir çözüm üretirler mi?herhangi bir yasal hakkım bulunur mu ?tşk.ler.

Geçmiş olsun. Bu manifold 1.4 lerin kronik belası. Bunu bakıma girsin girmesin, garanti bitsin bitmesin değiştirmek zorunda aslında. Ne tek tük olan arıza ne kullanıcı hatası. Bariz üretici hatası. Üstelik değiştirilen parça da iyileştirme gören değil yine hatalı üretim. Yokki adam gibi müşteriyi koruyan bir kurum, ne demek değiştireceksin desin. Bimer e falan bir yaz belki şansına ilgilenen çıkar.

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Geçmiş olsun. Bu manifold 1.4 lerin kronik belası. Bunu bakıma girsin girmesin, garanti bitsin bitmesin değiştirmek zorunda aslında. Ne tek tük olan arıza ne kullanıcı hatası. Bariz üretici hatası. Üstelik değiştirilen parça da iyileştirme gören değil yine hatalı üretim. Yokki adam gibi müşteriyi koruyan bir kurum, ne demek değiştireceksin desin. Bimer e falan bir yaz belki şansına ilgilenen çıkar.
valla emre abi servisteki ustamız opel tr ye yaz belki ŞANSINA bişi yaparlar dedi :)eh bende yarın bir yazı yazıcam ama bir ümidim yok.ayrıyetten bu şekilde de kullanabilirsin,araca bir zararı yok dedi.ışık yanarsa aracı stop et 15 dak. bekle söner dedi.olmadı bülent abi nin dediği bir servis vardı ona baktırırım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir de 1.4 motorun emme manifoldu üzerindeki yakıt havalandırma valfi sizce de fazla sesli değil mi?

Motorun çalıştığına dair en bariz ses o parçadan geliyor bende.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Eğer bakımınızı servisten yapsaydınız belki ancak 1 kere değişmiş üstünden 1.5yıl geçmiş vede servis dışı bakım yaptırdığınız için zor ama umarım değişirler
Ben bakımımı Odak'ta yaptırmama rağmen, daha önce garantiden değişmesi ve 1.5 yıl geçtiği için değişim yapılmadı. %50 indirim yapıldı. Fiyat 1250TL.

Bakım filan hikaye, garantisi bitmesine rağmen bakımı odakta yaptırmıştım. Birşey değişmedi. Vw de arkadaşımın iyi niyet garantisinden garantisi bitmesine rağmen dsg şanzıman ı değişmişti.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Djfree link' Alıntı:
valla emre abi servisteki ustamız opel tr ye yaz belki ŞANSINA bişi yaparlar dedi :)eh bende yarın bir yazı yazıcam ama bir ümidim yok.ayrıyetten bu şekilde de kullanabilirsin,araca bir zararı yok dedi.ışık yanarsa aracı stop et 15 dak. bekle söner dedi.olmadı bülent abi nin dediği bir servis vardı ona baktırırım.
Opel TR ve Tüketici haklarına başvurdum sonuç çıkmadı.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1250 tl de çok be :( Dışarda sağlam bir yere yaptırırlırsa daha uyguna yaptırın nede olsa tekrar sorun çıksa servis sallamıcak

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1250 nedir yaa.hayır tamam verdik diyelim.o yeni takılan manifold tekrar arıza yaparsa ne olacak? benimki değişmişti tekrar arıza verdi.