Elm327 baĞlanti sorunu

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
araçlarin beyİnlerİne yazilim atarak ekstra güç saĞlamanizdan dolayi yazilimsal konularda yardiminiz olur dİye düŞündüm.

2000 model astra g x16xel 1.6 gl aracim var.
Elm 327 bluetooth İle araca baĞlanmak İstİyorum.
Ancak hata verİyor.
Z14xel motor araçta denedİĞİmde motor bİlgİlerİnİ okuyor.
(BUNDAN Z MOTORDA OKUR X MOTORDA OKUMAZ BİLGİSİ ÇIKABİLİR ANCAK X20 MOTORDA OKUDUĞUNUDA BİLİYORUM)

Yanliz bu durumu kİme söyledİysem baĞlanti ayarlarini kontrol et dİyor.
Benİm baĞlanti İle sikintim yok. çünkü cİhaz bluetooth İle bİlgİsayarimin bluetoothu baĞlanti saĞliyor. Sikinti elm327 aracin beynİnİ okumuyor. Scanmaster programindakİ opel butonuna basip baĞlan dİyorum baĞlaniyor. Ancak o ekrani kapatip arkadakİ ekranlara geçmek İstedİĞİmde baĞlanti kesİlİyor. Verİlerİ okuyamiyorum. Kwp2000 protokolü kullaniyor. Bu konu hakkinda bİlgİnİz varmi bİlemİyorum ancak araç motorlarina göre yazilimsal İŞlemler yaptiĞinizi düŞünerek bu konuda en saĞlikli bİlgİyİ sİzden alacaĞimi düŞündüm.

Yardimci olursaniz sevİnİrİm.
TeŞekkürler...

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, sorununuz hakkinda malesef bilgim yok. Bu konuda daha çok bilgi alabileceğiniz konunuzu başka bölüme aktarıyorum. Umarım yardımcı olabilecek birilerini bulabilirsiniz.

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayni sorun bizim seri kullanan ve elm327 ile arci baglayan bildigim kadari ile herkezde var malesef elm ile sadece hata kodu okuma silme islemi yapip motor numarasi üretim yerini görme gibi seylerden fazlasini yapamiyoruz. bende hem usb hemde bluetooth lu elm 327 var ve hicbir programla sensörleri okuyamiyorum insallah birisi birgün bu sorunu cözer bizde faydalaniriz

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pc ne format at sonra tüm yazılımları yeniden kur bu problemi işletim sisteminden yapabilir

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayni sorun bizim seri kullanan ve elm327 ile arci baglayan bildigim kadari ile herkezde var malesef elm ile sadece hata kodu okuma silme islemi yapip motor numarasi üretim yerini görme gibi seylerden fazlasini yapamiyoruz. bende hem usb hemde bluetooth lu elm 327 var ve hicbir programla sensörleri okuyamiyorum insallah birisi birgün bu sorunu cözer bizde faydalaniriz

herşey güzelde işte bi yerden uğraştıracakya.

opc konsol tamam. içine navigasyon montajı tamam. navigasyona programı kurdum. ama bu sefer elm arabanın beynini okumuyor. bi işimde tökezlemeden gitmez. herşeyde bi takıntım olur. uğraştırır.

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kismetsizlik bendede var malesef herseyin en iyisi olsun diye ugrasirsin hesaplar kitaplar yaparsin harcamalarin olur herseyi toplar birlestirirsin gicik bi sorun cikar uyurken bile rüyanda cözmeye calisirsin cok takma kafana simdilik bi sonuc elde edemeyeceksin hala bir program bulamadim bende ama hala arastirmalarim devam ediyor bulursam isimize yarayacak birseyi hemen paylasicam dügün bayram yaparak :)

herşey güzelde işte bi yerden uğraştıracakya.

opc konsol tamam. içine navigasyon montajı tamam. navigasyona programı kurdum. ama bu sefer elm arabanın beynini okumuyor. bi işimde tökezlemeden gitmez. herşeyde bi takıntım olur. uğraştırır.

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet aynı sorun başka araç arıza tespit cihazında başımıza gelmişti vede izah ettiğim prosedürü uygulayınca sorun çözümlenmişti ,

keske sorun dediginiz gibi cözümlense eski laptopum yeni laptopum android telefonum android tablet pc windows xp windows 7 defalarca format sadace usb ve elm327 driveri yükleme vs vs denemedigim olay kalmadi olmuyor keske olsa