Elektrikli araç

canbabaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu akşam haberlerde izledim elektrikli araçlar seri üretime başlamış.
eylül-ekim gibi satışa başlıyolar.
100 km'de 2,5 tl yakıyor-185 km yol gidiyo-yarım saatte şarj oluyo.
bursa-istanbul-ankarada istasyon yapımına başlanmış!
doğaya sıfır zararlı!!!
dizel devride bitti.

Cihanqir

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
doğrudur bende izledim güzel araç yapmış renaulttu heralde ama onun fiyatıyla TÜRKİYE'de herkes baş edemez bence:) o kadar güzel yapmışlar ama baya bi zahmetli işe benziyor onun için fiyatıda baya pahalı olur gibime geliyor.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
menzil kısa belli başlı yerlere gidersin yoksa sıkıntııı ilerde belkiii ama şimdi daha erkennn

canbabaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede pahalı olur.
gerçi en basit aracın sıfırı 35 bin den başlıyo.

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alın o zaman alırmısınız almassınız ..

bende şöyle diyim renault çok şaşırmış bu elektrikli arçalar çıkdığında talep patlaması bekliyorlarmış ama hiç satış olmamış yani araç rezerve si hiç yapılmamış talepde yokmuş..

bende izledim haberlerde zaten sizin böyle düşünmeniz için o haberleri yapıyorlar 180km 4.5 tl ye gidiyor diye göz boyamaya çalışıyorlar..

peki spiker niye sormuyor dikkat ettinizmi buna

1) normal prizde kaç saatde şarj ederiz ben söyliyim 8 saat...
2) bunu o dışarda yapılan şarj bihazlarında kaç dakkada şarj ederiz onuda ben söyliyim söylemiyorlar 45 dakka..
3) Uzun yola çıkdık izmir istanbul yada ankara istanbul yada istanbul antalya 600 km ile 900 km arasında böyle uzun yolda bu aracı nasıl şarj edicez her 180km de 45 dakika şarjmı edicez 3 günde varırız herhalde.. hızlı batarya değişimi deniyor bununda fiyatı ortalama 50 tl olucak deniyor yani 600km yolda 4 kere batarya değiştirsen zaten 200tl para eder bu para ile bırak dizeli benzinle bile fazla fazla gidersin.

4) bütün verilen bu maksimum mesafe hep tek kişi baz alınmış 4 kişilik bir aile yada 5 kişilik bir aile artı bagaj ki araçda bagajda yok minnacık bir yer var haberde gördüyseniz adam bagajı hızlıca açıp kapadı göstermemeye özen gösterdiler.. böyle araç dolu oldumu bu aracın mesafesi gene 180km mi olucak hiç sanmıyorum..

canbabaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesela ben taksici olsam alırım.
şuan en az yakan mazotlu araçtan 5 kat daha az yakıyo.
hayırlısı

serdarbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar elektrikli araba opel amperadır işte o kdar 90 bin liraya kıy ver keyfi sür

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten şirketler için belki bir nebze ideal olur taksiciler için tartışılır bagaj akülerden dolayı çok ufalmış ayrıca taksici için vakit nakittir her gün 2-3 saatini şarj istasyonlarında aracının şarjını bekleyerek geçirmek istemeyebilirler..

canbabaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten şirketler için belki bir nebze ideal olur taksiciler için tartışılır bagaj akülerden dolayı çok ufalmış ayrıca taksici için vakit nakittir her gün 2-3 saatini şarj istasyonlarında aracının şarjını bekleyerek geçirmek istemeyebilirler..

sende haklısın