ELEKTRİK (Dörtlü ikaz)

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
untitled2id5.jpg

Arkadaşlar Selamlar, Herkese iyi Pazarlar...

Bugün komşum uyardı aracınızın farları yanık kalmış diye 30dk'da akü korumak için farları kapattığını biliyorum (tabi komşuya böyle söylemedim) Tamam diyip inince flaşörlerin açık kaldığını gördüm. Flaşörü kapatıp arabayı çalıştırdım çalıştırırken kendiliğinden farlar bi yandı söndü 1sn kadar. daha sonra araç çalışırken flaşörleri tekrar yaktım, bu seferde normalde yanması gereken sağ sol dönüş sinyalleri normal olarak yanıp sönüyor her şey normal ancak onlarla birlikte resimde işaretlediğim gibi kapılar açık uyarısıda aynı periyodik aralıklarla yanıp sönmeye başladı, tüm kapıları bagaj vs... kontrol ettim kapalı.

-Tekrar tekrar denedim yine aynı şekilde
-Bu kapılar açık uyarısının da (flaşör açıkken) sinyallerle birlikte aynı periyodik aralıkla yanıp sönmesi nedendir ??? (Astra H 1.6 easy.)
-Eğer ben açık unuttuysam ki hiç hatırlamıyorum dörtlü ikaz flaşörü cumadan bu yana yanıyor demektir, kullanmadım çünkü. akünün bitmesi gerekmezmi 2 yılı geçtim.?
-Dörtlü ikaz kapalıyken, kapılar açık uyarısı yanıp sönmeyi bırakıp sönüyor normal yani.

tarikc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef bilmiyorum ama bilen arkadaslarimiz illaki bilgilerini paylasacaktir seninle,kolay gelsin..

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

Arabam kafayı yemiş olmalı.
Ayrıca farkettim ki ;

-Sis farlarını yakınca sürekli yanıyor kapı ikaz ışığı sanki açıkmış gibi... Ama uyarı sesi yok (kapı açıkken normalde seslede uyarıyor)
-Sola sinyal verirken kapı ikaz yanmıyor (normal)
-Sağa sinyal verirken ve flaşörlerde aynı periyodik zamanla kapı ikaz lambası da yanıyor.
-Arabada ne kadar ampül varsa hepsini kontrol ettim
-Bi sigortadan kaynaklanıyor diye tahmin ediyorum ama nolur nolmaz ellemedim sigortaları.

Benzer durumla karşılaşan Ustalarımız veya Kullanıcılarımız bir fikir verirse çok makbule geçecek...

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kimsenin bir fikri yok sanırım...??? saçma sapan bi arıza zaten bende anlamadım:mad:

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
umarım tesisata fare dadanıp kabloları kemirmemiştir.

Sakın gülüp dalge geçtiğimi düşünmeyin; ciddiyim...
Şerefsiz fare Tempra nın canına okumuştu. Nasıl ne tür bişey olduğunu bilmediğim için de aracı kullanırken tırsıyordum. Aracın içine , motora kapan bile kurmuştum. Ama sonunda Tempra acısını fena çıkarmıştı, bir gün klimayı çalıştırdım, tangır tungur sesler geliyor. Fındık faresiymiş ve havalandırma fanında can verdi.

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istersen arabanın garantisi varsa,servise götür ve versiyon atsınlar arabana sil baştan.Ya da aracın beynine bi check-up yaparlar,sorun ortaya çıkar.Korkmana gerek yok.Bu tarz sorunlar genelde programlardan tespit edilebiliyo ve yazılım düzeltmesiyle halledilebiliyo.

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsaDistorsiyon' Alıntı:
Bu tarz sorunlar genelde programlardan tespit edilebiliyo ve yazılım düzeltmesiyle halledilebiliyo.

+1000

Garantin varsa, yetkili servise uğra derim...

ibocompany

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba kafayı yemiş bence :) en iyisi pisikoloğa götür bi makinaya bakıp baksınlar :) elektrikcilere kurcalatmadan onu dene. yoksa elektrikciler arabanın beynini xxx

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla benim bi fikrim war aküyü sök önce sonra bekle biraz tekrar tak yanlız teyp kodunu falan girmeyi biliyorsan belki düzelir.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D
ELEGANCE' Alıntı:
Arkadaşlar,

Arabam kafayı yemiş olmalı.
Geçmiş olsun
farkı markası nede olsa OPELLLLLLLLLL :) :D :kop: