el freni takılı kaldı???

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Hiç başıma gelmedi ama hatırlattığınız için teşekkürler ...

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normaldir olurr arada bizimde müşterilerimizinde başına geliyoo!balatalar soğuk havalarda yapışabiliyoo!oo yüzden tekerler kilitlendiği zaman freni sert bi şekilde pompala ve aynı şekilde el freninide sert bii şekilde çekip bırakk dahada olmadıı tekerleklere şölee biii iki tıklaa açılırrr!yinede açılmazsa el frenii ve freni pompalarkenn ufaktan kalkış yapmaya çalış hafiften zorla kesin açılırr!servisten ustaya felan gerek yokk yanii!
speedy_forever' Alıntı:
selam arkdslar bı sorum olacak?5 gun arabayı yerınden kaldırmadım,arabaya bındıgımde arka tekerlerın kıtlı olldugunu gordum,araba yerınden kalkmıo,servısten usta geldı,arka tekerlere tıkladı kampananın oralara,arabanın tekerler cozuldu.tur attık koyduk yerıne arabaya hıc bı sorunu yok.bunun sebebı sızce nedır?ustaya sordum kem kum ettı,sıze sormak ıstedım?bu arada herhangı bısey yapmam gerekıo mu?yaglatma gıbı vesaıle vesaıle.yorumlarınz ıcın tsk ederım sımdıden,kazasız belasız surusler arkdslar...

dj_hergele

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
harun_hu001' Alıntı:
zaten çok soğuk havalarda el fireni kullanmayı tavsiye etmiyorlarr dedikleri gibi balata yapışıyorr
:good: :good:

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne zaman frenle birlikte sert uzun sağ sol yapsam durmaya yakın derecede yavaşlayacak şekilde el freni lambası otomatik kendi yanıyor sebebi ne olabilir.? Teknik arkadaslar açıklık getirirse sevinirim..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güven68' Alıntı:
peki araba otomatik ise ne yapacağız?
kardeş otomatık araclarda zaten elş frenı fazla kullanılmazkı aracı zaten kılıtler otomatık sanzuman bı yere kımıldayamaz kaymadıkca.. el frenı kısın kullanılmaz ne kadar son teknolojıde olsa araclarımız donuyor işte

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız otomatik arabalarda kullanma kılavuzunda bile el frenini çekerek bırakın arabayı diyor. Dikkatli olmak lazım sulu bir şekilde bırakmıyacaz arabayı demekki.

palermo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi otomatıkleri de anladık peki easytronicleri napcaz , otomatiklerdi ki gibi P falanda yok .. el frenini çekmezsem araba kaçar gider vallaa

güven68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:
kardeş otomatık araclarda zaten elş frenı fazla kullanılmazkı aracı zaten kılıtler otomatık sanzuman bı yere kımıldayamaz kaymadıkca.. el frenı kısın kullanılmaz ne kadar son teknolojıde olsa araclarımız donuyor işte

ben derdimi anlatamadım galiba. kaymadıkça zaten problem olmaz. ya arkadan başka bir araba sert bir şekilde dokundu ve bizim araba harekete zorlandı. işte bu durumda araba p konumunda iken şanzuman zorlanmazmı? vitese bir zarar gelmezmi? otomatik arabalarda muhakkak el freni çekilmeli deniyor çoğu yerde. tabii ustalarımız ne derse onu yapacağız:)))

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abim arabayı alıp gezip gelince oda unutup el frenini cekiyor arasıra sabah yapışmış oluyor bi tekme tekere tak diye bırakıyor :D:Dtavsiyem dir:D