Ekzantirik Sensörü Arızası

ibrahimyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MErhabalar aracım Ekzantirik sensör arızası veriyordu sensörü değiştirdik ama hala hata veriyor ? Nedeni nedir bir bilginiz var mı ?

agrebb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza kodu nedir? Bakabildiniz mi P0011 yada p0014 mü?
Aracınız da dizel sesi var mı?ilk çalıştırmada pervane sesi gelip sonra düzeliyor mu?
Belli bir sıcaklığa ulaşınca arada egzantirigin oradan tak tak diye ses geliyor mu?

snpsis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D Direksiyon açı sensörü ve abs lambası arızası

Arkadaşlar ve büyüklerim öncelikle herkese merhaba ve kazasız belasız dikkatli sürüşler dilerim.
Benim aracım Corsa D 2008 Dizel. Aracımda can sıkıcı bir problemle karşı karşıyayım. problem biraz uzun yardımcı olacak olandan allah razı olsun.
Arabada abs ışığı yanmaya başladı 2 ay önce. Abs beyninde arıza verdi. Arabaya almanyadan çıkma orjinal opel corsa abs beyni geldi. gelen beyin ikamet ettiğim şehir olan sinop sanayide değişti. oldu gibiydi ama sonradan ışık tekrardan yandı. ama bu sefer direksiyon açı sensörü arızası verdi. arabaya bakan usta çıkan beyni tamir ettim geri takalım dedi. abs ışığı 2 defa yandı 1 haftalık süreç içerisinde. ki ben arabayı sürekli kullanırım. ustaya götürdüm tekrar aynı hatayı verdi diye. bu sefer de direksiyon açı sensörü bozuk dedi.
bu durumla karşı karşıya kalan varsa nolur yardım etsin kafayı yemek üzereyim.

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardes abs poryosuna baktir yani teker bilyasi aracin sol on tekeri direksiyonun onundeki tekere baktir

ibrahimyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu birazz daha açıklayabilir misiniz ?

aracda saçma sapan rölantide bir tekleme var ama her hangi bir güc kaybım yok dıe tahmın edıyorum ayrıca p0710 arızası da alıyorum.

sahincem2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza kodu nedir? Bakabildiniz mi P0011 yada p0014 mü?
Aracınız da dizel sesi var mı?ilk çalıştırmada pervane sesi gelip sonra düzeliyor mu?
Belli bir sıcaklığa ulaşınca arada egzantirigin oradan tak tak diye ses geliyor mu?

kardeşim aynı sorun benim araçta var araçta dizel sesi yok fakat araba sogukken ilk çalıştırmada pervane sesi geliyor sorun neyden olabilir araçta p0014 hata kodu var motor ışıgı yanıyor acil bilgi verebilirsen sevinirim

adige30

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tekerleklerde ki abs sensörlerine bakıldı mı onlar kolay kolay arıza yapmaz ama bu opel elektroniği insanı canından bezdirir nasıl tasarlıyorlarsa opellerde kronik elektronik arızaları baş gösteriyor bütün modellerde

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim aynı sorun benim araçta var araçta dizel sesi yok fakat araba sogukken ilk çalıştırmada pervane sesi geliyor sorun neyden olabilir araçta p0014 hata kodu var motor ışıgı yanıyor acil bilgi verebilirsen sevinirim

Egzantrik sesnsörün arızalı. Ancak değiştirmeden önce söküp balata spreyi ile temizleyip tekrar deneyin.