Ekonomi devi renault 1,5 dcı : )))

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yerden yere vurduğumuz renault sürüş keyifi veren otomobiller üretemese de motor üretebildiğine net ikna oldum.

Bayramı değerlendirmek için depoyu doldurup annemler ile konya akşehire yola koyulduk 90 km sürat ile anlık tüketim 3,7 - 4 litre arası değişiyordu 100 km sürat ile 2,9 - 3,2 arası değiştiğini fark edince gece hız sabitleyici ile bölünmüş yollarda 100 km geri kalanında 90 km hız ile bir kere durmak sureti ile 550 km yol gittim. akşehirin içinde durmadan akşehir tuzlukcular arası defalar cana gittim geldim. birazda akşehir içinde kullandım ve yakıt almadan 550 km de afyon üzerinden istanbula dönüş yaptım. :D henüz depo ışığı yanmamıştı taşana kadar fulledim 54 litre mazot aldı (deponun katalog verisi 60 litre) sonuç olarak yol bilgisayarı 3,7 litre ortalama ile 1612 km menzil verdi :D depodaki yakıt ile cebimdeki parada tuttu. Yol üzerinde 2,39 tl ye kadar motorun ve 10 numara yağ yazıları gördüm ama güvenmediğimden kortum almadım.

Daha hafif olupta aynı motoru kullanan cılio 3 hp dizel ne yakar onu düşünemiyorum.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerçekten yakıt olarak on numara araçlar biraz da güvenlik olsa tadından yenmez

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba az yaktı mı bir de masrafsız oldu mu benim için ondan değerli araba yok. Renoları bundan övüyorum da burda anlamıyolar :) Demekki çok satmasının nedeni de bu :D

N

nihatcankoc

Bilgi Girilmemiş
Bizde meganın beklemesinin sebebide budur gerçekten çok az yakaıyor
uzun yoldu 90 'a sabitledik 1depo ile 1300 km yol gittik

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Megane2 dci gerçekten cimri.Clio symbol ise daha az yakıyor ama ona bineceğime 2 kat fazla yakan arabaya binerim daha iyi :D

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel değerler :good:

bende yarım deponun biraz üstünde iken 1600 km menzil gördüm :D Depo 52 litre.

Tabii gidilen yollada alakalı.500 km yi 20.4 litre eurodizel ile geçtim 100km'de 4.1 litre oluyor.

N

nihatcankoc

Bilgi Girilmemiş
Megane2 dci gerçekten cimri.Clio symbol ise daha az yakıyor ama ona bineceğime 2 kat fazla yakan arabaya binerim daha iyi :D
Gülü seven dikenine katlanır :D

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
clıo dızel 2005 model 160 krş yakıyormuş dun gece fabrıkada muhabbet edıyoduk konu oldu renoyu kullananlar az yakıt yaktıgı ıcın telep edıyor gerısı hıkaye yan sanayı fabrıkasında calısıyorum :D

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yerden yere vurduğumuz renault sürüş keyifi veren otomobiller üretemese de motor üretebildiğine net ikna oldum.

Bayramı değerlendirmek için depoyu doldurup annemler ile konya akşehire yola koyulduk 90 km sürat ile anlık tüketim 3,7 - 4 litre arası değişiyordu 100 km sürat ile 2,9 - 3,2 arası değiştiğini fark edince gece hız sabitleyici ile bölünmüş yollarda 100 km geri kalanında 90 km hız ile bir kere durmak sureti ile 550 km yol gittim. akşehirin içinde durmadan akşehir tuzlukcular arası defalar cana gittim geldim. birazda akşehir içinde kullandım ve yakıt almadan 550 km de afyon üzerinden istanbula dönüş yaptım. :D henüz depo ışığı yanmamıştı taşana kadar fulledim 54 litre mazot aldı (deponun katalog verisi 60 litre) sonuç olarak yol bilgisayarı 3,7 litre ortalama ile 1612 km menzil verdi :D depodaki yakıt ile cebimdeki parada tuttu. Yol üzerinde 2,39 tl ye kadar motorun ve 10 numara yağ yazıları gördüm ama güvenmediğimden kortum almadım.

Daha hafif olupta aynı motoru kullanan cılio 3 hp dizel ne yakar onu düşünemiyorum.
54/ 16.12= 3.35 lt 100 km'de yakmış verdiğin bilgilere göre, yol bilgisayarı hatalı galiba. 10.2 kr yapıyor km'ye ki çok güzel değer. Kuzenim yeni alıp bakımını yaptırdıktan sonra Niğde-İstanbul yaptığı şahin 1.4 lpg ile 8 kr yaktığını söyleyince hadi be demiştim. Demek olabiliyormuş :D

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
clio 3 u ve megane 2 dci yi kullandim surus zevki acisindan clio daha iyiydi megane de kazik gibi fren var debriyajda bi o kadar hissiz cok tuhaf bi marka reno..