egzoz muayenesinden geçemiyorum

sulkar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

aracımın muayenesini yaptıracam ama egzoz muayenesinden geçemiyorum. CO değeri(karbonmonoksit) yüksek çıkıyor. Normal değer 0.50 benimki 0.60 lara kadar iniyor daha inmiyor. karbon clean yaptırdım, oksijen sensörü değişti, bujiler değişti olmadı. ölçüm yapan araç çok yakıyordur dedi. bilgisayarda aracın değerleri normal çıkıyor her şey iyi gözüküyor. Ustam birkaç gün bin karbon clean etkisi geçsin düzelir dedi. bilgisi olan var mı? Ne yapmak lazım.

aracım Astra cd 1.6i 16v 2000 model.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
katalitik konvertörünüz bitik (veya yok).

sulkar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinali çok pahalı dedikleri parça mı o? önce ondan şüphelendik sonra o değil dediler. çokta anlamıyorum tamiri yok mu bunun veya iptal ediliyormuş diye okudum internette.
teşekkürler

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
iptal edersen hiç geçemezsin

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzoz muayenesini TÜV-TÜRK'te yaparsanız geçmeniz zor. Özelde yaptırın bir şekilde ayarlarlar.

sulkar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilkini tuvtürkde sonrakileri özelde yaptırdım onlarda geçirmedi.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen hocam başka yerlere git yaptırt köşe başında var neredeyse ezsoz emisyoncu... ben gittim adam ver dedi kartı imzaladı mührü bastı iki yıl sonranın tarihini yazdı 35 TL dedi aldım gittim... ne egzoza bir boru taktı ne bir şey yaptı arabanın bile markasını görmemiştir o derece...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
aynen hocam başka yerlere git yaptırt köşe başında var neredeyse ezsoz emisyoncu... ben gittim adam ver dedi kartı imzaladı mührü bastı iki yıl sonranın tarihini yazdı 35 TL dedi aldım gittim... ne egzoza bir boru taktı ne bir şey yaptı arabanın bile markasını görmemiştir o derece...

Ya ben bu iki yıllık işe takıldım kaldım. Kendi aracım 94 model hep bir yıllık oluyor. Bu durumun modelle yaşla ilgisi var mı?