Egzoz manifoldu

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün günlerden cumartesi benim tatil günüm xep motorlu aracımın sanayi günü. GÜn geçmiyor ki benim aracım arıza yapmasın. Egzozdan gelen pat pat sesi icin egzozcuya gittim. Egzoz manifoldu yapar dedi baktık parça çatlak çıktı. Değiştik ama yine yapıyor egzoz sesi. Gittiğim usta artık beni görünce gülüyor adam dalga geciyor bildiginiz. Araba rezil etti beni. 3000 e yakın para harcadım ve araba bir turlu istediğim gibi olmuyor. Satıp kurtulmak mi bunun çaresi. Çoğu kişi diyor ki duymazdan gel böyle bin. O kadar para harcamışken nasıl duymazdan geleyim. Her bindiğimde sinir ediyor beni. Benzinde saat gibi çalışan motor platinca markalı gazda kulustur bir araca dönüşüyor. Motor zar zor çalışıyor. Rolantide titreme dusuk devirde tekleme dusuk viteslerde titreme. Rolantide titremesiz dalgalanma vardı artık daha da ilerledi mesela araç yurur durumdayken duruyorum Işık'larda devir 7ye iniyor 11e çıkıyor bi kaç kere yapıyor bunu sonra sabit titremesine devam ediyor. Bi akıl verin kurtarın beni bu işten
c1281ffcac8a724964bb06ae76b544ca.jpg
68f61a3746d3e0202f575b9f77503d5b.jpg
fad5a0a567f5a18de1e5cd4aaa8772d7.jpg
ac6da12063ab21d13884d03a3e2585dc.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi kere temizlettim fakat ustanın geri sağlam toplayamadığından şüpheleniyorum. Cok zaman olmadı 1 ay filan oldu. Usta da böyle bişeyi kabul etmiyor. Su filan döktük tepki vermedi.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
orta susturucu dan yapar genellikle patlatma.

Asil_Bey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamircini değiştir​

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamircini değiştir​

İnanın bi cok usta gezdim. Net bisey söyleyen yok ve bende ihtimaller üzerinden gidip para harcayacak gücüm kalmadı. Benim burdaki arayışım ayni sorunları yaşayan bi arkadaş varsa nedendir bu niye yapar diye merak ediyorum.

ZEYBEKOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujilerin durumu nasıl ? araçta bobinmi yoksa ateşleme modülümü var ? gaz ayarı yaptırdınmı işin ehli birine gaz benzine göre daha srunlu yanar ateşleme sistemindeki en kücük problem benzinde kendini göstermediği gibi gazda arabayı örnek verdiğiniz gibi hurdaya çevirir silkeleme titreme gaz yememe arıza lambası egzosda patlama vs vs okadarcık manifolt çatlağından patlama sesi yapamaz bunu söyleyen egzoscunun olduğu sanayide sağlam bi ustada yoktur ordan uzak dur ateşleme sisteminde bi problem olmadığından eminsen eğer gaz valflerinin temizlenmesi gerekiyor olabilir veya arızalı olabilir ki bu malzemelerin ömrü 50 60 bindir duruma göre

Shell32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İridium buji aldım Yen'i onlar takılı. Bobin eskisi hala. Arızalı olup olmadığını anlamak güç. Yenisini denedik ama cok küçük bi degisiklik yaptı. Az iyileşme oldu. Tabii Yen'i bujilerle degil eski orijinal tırnak araligi 1.1 olanlar ile denedik. Boğaz kelebeği egr valfi temizlendi. Gaz enjektörü Yen'i takıldı.