egzoz gazı lambası

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen kötü bir LPG montajı yapılmış araca ve bakımsız kalmış.

Ateşleme sistemi komple buji, ateşleme bobini, benzin enjektörleri gözden geçirilecek. Varsa hata kodlarına göre ilgili kısımlara bakılacak. Sonra da çok iyi bir LPG ustasına sistem gösterilecek. Aracın biraz işi var.

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen kötü bir LPG montajı yapılmış araca ve bakımsız kalmış.

Ateşleme sistemi komple buji, ateşleme bobini, benzin enjektörleri gözden geçirilecek. Varsa hata kodlarına göre ilgili kısımlara bakılacak. Sonra da çok iyi bir LPG ustasına sistem gösterilecek. Aracın biraz işi var.

gözüm korkuyor zaten nedense böyle seyler hep üst üste gelir... aldesa marka lpg ne derece doğru bilmiyorum ama iyi değil diyor usta

bobin ve bujiler değişti ama sorun devam ettiği için eskisi geri takıldı.

lpg ustası cihaza bağladı araç lpgde çok güzel sorun yok dedi. (tek sıkıntım geç geçiyor bunu söylemeyi unuttum yoksa gerçekten lpgde bende memnunum çekişi yakıtı gayet iyi)

en son enjektörlere bakılacaktı o kaldı inş o temizlenince düzelir değiştireyim desem pahalı meret

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyide Murat Bey bunca masraf yerine adam gibi ustan ne arızası okudu diye sormadın mı? veya cihazla bakmadı mı tüm verilere? mesela Motor sıcaklık sensoru bozuk değerler veriyorsa 20tl lik bir parça aracın zengin karışımına ve bopulmasına sebep olabilir tabii LPG sistemi bilgim yok ama buda LPG in geç geçmesine sebebp olabilir.Yani iyi bir usta iyi bir cihaz.

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyide Murat Bey bunca masraf yerine adam gibi ustan ne arızası okudu diye sormadın mı? veya cihazla bakmadı mı tüm verilere? mesela Motor sıcaklık sensoru bozuk değerler veriyorsa 20tl lik bir parça aracın zengin karışımına ve bopulmasına sebep olabilir tabii LPG sistemi bilgim yok ama buda LPG in geç geçmesine sebebp olabilir.Yani iyi bir usta iyi bir cihaz.

baktı cihazla birkaç yerede gösterdim birkaç hata veriyor zaten buji bobin falan ama yenisi takıldığında sorun düzelmediği için eskisi takıldı. dediğim gibi tek bakılmayan enjektör kaldı. gaz geç geçmesini sormadım zaten hocam hiç geçmiyordu onu yaptılar akşam deneyecem tekrar geçecekmi bakalım. ilk arabam bazı konularda yabancı kalıyrm sıkıntım o. ama dedğiniz aklımda onada baktırıyım bi

serdarzero

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O lamba bende de yanıyor atiker sıralı sistem var 2-3 kez sildirip gaz ayarı yaptırdım yine yandı lamba.en son denemede kod silinmedi,çıkarıp sensörleri temizlediler şimdi bazen yanıyor bazen yanmıyor.keşke tamamen sönse,bi gün gerçekten arıza verecek anlayamayacağım.ek olarak airbag lambası da yandığı için kadranda sürekli bir pavyon Havası hakim,renk renk ışıklar.

Benim aracımda da atiker var ve ışık sürekli yanıyor.Aracı yeni aldım ve baktırmadım ışık için.Aracı aldığım arkadaş 20 liraya siliyorlar dedi.Önemsemedim çok ama o ışığı sürekli orada görmek gerçekten sinir bozucu.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da atiker var ve ışık sürekli yanıyor.Aracı yeni aldım ve baktırmadım ışık için.Aracı aldığım arkadaş 20 liraya siliyorlar dedi.Önemsemedim çok ama o ışığı sürekli orada görmek gerçekten sinir bozucu.

Sildirip gaz ayarı yaptırdık akşam tekrar yandı.airbag lambası da yanıyor zaten Konya'da düzgün usta bulursam yaptıracağım.

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sildirip gaz ayarı yaptırdık akşam tekrar yandı.airbag lambası da yanıyor zaten Konya'da düzgün usta bulursam yaptıracağım.

Hocam peki o. Isik yandiginda benzinde calisirken aracta titreme oluyormu gaza bastiginizda falan gaz yememe vs.

Sabah yanan isik yolda sondu benxindeki titremeside duzeldi. Takip ettim daha oncede o isik yaninca arac titriyor gaz yemiyor sonunce duzeliyor :rolleyes:

Birde gazdayken ozellikle ilk iki viteste gazdan ayagimi cektigimde yada hafif basiliyken one dogru itekliyo bi kac sefer. Yeni arac ogrenenler kakkarken ihoplatir ya oyle :confused:

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam peki o. Isik yandiginda benzinde calisirken aracta titreme oluyormu gaza bastiginizda falan gaz yememe vs.

Sabah yanan isik yolda sondu benxindeki titremeside duzeldi. Takip ettim daha oncede o isik yaninca arac titriyor gaz yemiyor sonunce duzeliyor :rolleyes:

Birde gazdayken ozellikle ilk iki viteste gazdan ayagimi cektigimde yada hafif basiliyken one dogru itekliyo bi kac sefer. Yeni arac ogrenenler kakkarken ihoplatir ya oyle :confused:

O Dediğin kötü Yakıt olunca oluyor sanki debriyajı fazla çekip gazı az vermiş gibi takır takır titriyor araba.belli 1-2 istasyonum var oralardan alıyorum sorun çözülüyor.

kobe_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 corsa 1.2 twinport enjoy 111 kullanıcıyım aracımı alalı 25gün oldu ve ilk arabam.Daha önce yukarıda bahsedilen sorunun aynısını yaşıyorum.
dün akşam 100 tl benzin aldım hiçbir sıkıntı yoktu(aracım lpg'siz) sonrasında iki sefer üstüste eşim stop ettirdi aracı yine sıkıntı yoktu bu sabah aracı çalıştırdığımda devirin dengesiz olduğunu ve titreme olduğunu fark ettim.otoparktan çıkarkende sıkıntı yok rampa çıkarken boğulma ve tekleme hissettim. 4-5 km sonra egzoz gazı lambası sarı renkte yandı söndü.araç 1.2. viteste rampa çıkarken boğuluyor ve tekliyor sonrasında aniden hızlanıyor.Sorun nedir?Ne yapmak gerekir?Gün içerisinde servise götürmek istiyorum,Ankara servis önerisi alabilirmiyim?teşekkür ederim.:(

Son düzenleme: