egzoz gazı lambası

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar. 2003 opel astra njoy sahibiyim. dün egzoz gazı lambası yandı. başta motor ışı sanmıştım ama internette kılavuzu falan aradım egozoz gazı olduğu yazıyor.

bir ustaya ayak üstü sordum araçta değişiklik varma sürüşte dedi benzinde sanki araç yığılıyor onu söyldim aldığın lpg yada benzindendir siliyoruz o yine çıkıyor, yanıp sönmesi sıkıntı, bi ara getir bakarız sorun yoksa sileriz dedi :)

ışık sürekli yanıyor benzindede gazdada hiç sönmüyor. aracı yeni aldım ilk arabam sanayiye gidip şundan bundan diye değiştirilsi istemiyorum. grçekten bu kadar basit bir sorun mu bu ışık yada gitmem gerekiyorsa nelere dikkat etmem lazım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Makineye bağlanıp ne hatası veriyor bakılması gerek. Kafadan şu demek biraz zor. Bir hortum dahi çıksa yanar o ışık.

ihsanmert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar. 2003 opel astra njoy sahibiyim. dün egzoz gazı lambası yandı. başta motor ışı sanmıştım ama internette kılavuzu falan aradım egozoz gazı olduğu yazıyor.

bir ustaya ayak üstü sordum araçta değişiklik varma sürüşte dedi benzinde sanki araç yığılıyor onu söyldim aldığın lpg yada benzindendir siliyoruz o yine çıkıyor, yanıp sönmesi sıkıntı, bi ara getir bakarız sorun yoksa sileriz dedi :)

ışık sürekli yanıyor benzindede gazdada hiç sönmüyor. aracı yeni aldım ilk arabam sanayiye gidip şundan bundan diye değiştirilsi istemiyorum. grçekten bu kadar basit bir sorun mu bu ışık yada gitmem gerekiyorsa nelere dikkat etmem lazım
katalizör arızası olmasın. sökülmüş olabilir katalizör

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YaNip sonerse katalizorden dedi usta bilmiyorum ki. Aksam isten gelirken sonuk hersey normaldi anlamadim 2 gundur niye yaniyodu :s

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Makinaya bağlattırırsan arızanın nerden kaynaklandığı belli olur birde hava filtresinide kontrol ettir..

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkilu servis bu mldeldeki bi arabayla ilgilenirler mi peki:)

Birde sanayide veya servisye cihaza baglatma konttol etmeye vs para verilirmi (yillardir baba arabasina rahat rahat binmisim simdi anladim cahilligimi:) )

Antalyadaolup tavaiye edebilecegi ustasi olan varmi aramizda

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yetkilu servis bu mldeldeki bi arabayla ilgilenirler mi peki:)

Birde sanayide veya servisye cihaza baglatma konttol etmeye vs para verilirmi (yillardir baba arabasina rahat rahat binmisim simdi anladim cahilligimi:) )

Antalyadaolup tavaiye edebilecegi ustasi olan varmi aramizda

Esnafına kalmış bu para isteme işi.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O lamba bende de yanıyor atiker sıralı sistem var 2-3 kez sildirip gaz ayarı yaptırdım yine yandı lamba.en son denemede kod silinmedi,çıkarıp sensörleri temizlediler şimdi bazen yanıyor bazen yanmıyor.keşke tamamen sönse,bi gün gerçekten arıza verecek anlayamayacağım.ek olarak airbag lambası da yandığı için kadranda sürekli bir pavyon Havası hakim,renk renk ışıklar.

iPad'dan gönderildi .

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
97 oktan benzin filan aldın mı

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 oktan benzin filan aldın mı

ilk gün uzun yola çıkmadan bnzin aldım ama ne aldığımı hatırlamıyorum...benzinden olabilir mi?

durum şöyle sanayiye gidiyorum 2 gündür. benzinden lpgye hiç geçmiyordu, araçta yığılma titreme falan vardı gaza sonuna kadar bastığımda bile 2500 devire kadar yavaş hızlanıyor sonra hızlanıyor.

sanayide cihaza bağlandı bobin yada buji dediler. ikisiide yenisi takılıp denendi ama titremede değişmedi lpgye geçme sorunuda geçmeyince gaz ayarına baktırmaya gönderdi. kabloda oksitlenme var kopmak üzere dediki tuttuğu kablo kopuk sayılırdı onu yaptı.

opel ustasına tekrar gittim benzin enjektörlerini temizletmemiz lazım dedi. onada 150-200tl arası istedi sırf işi uzun sürer dedi vaktim dardı duramadım.
az önce araba soğuktu 5km kadar yol gittim araç motoru kapatmadan lpgye geçti :(

lpgye geçmeme sorunuyla enjektör aynı değilse o sorun çözülmüş galiba ama geç mi geçiyor acaba? ikincisi bu sorunum enjektörden olabilir mi? son ustaya gidene kadar bikaç usta gezsim hepsi farklı bişey söyledi