Egzos muayenesi

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egsoz muayne diyince aklıma geldi, geçen sene 1.7 dti ımı sıradan bir muayneciye götürdüm egsoz muayne yapmak için, adam değerlere baktı ve eksozdan çıkan siyah dumana da baktı, buna onay veremeyiz dedi..Değerler limitlerin üzerinde dedi...Arabanın enjektörlerinin temizlenmeye ihtiyacı olduğunu biliyordum fakat böyle bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmemiştim. Moral bozukluğuyla şansımı başka yerde deneyim dedim ve yeni gittiğim yerdeki adam 1 dakika içinde muayneyi yaptı ve yolladı..

Anlam verememiştim... Madem değerler yüksek çıkıo orada niye yüksek çıkmadı..Ya da adam yüksek değerlere bakmadan onay verdi..Bilemiyorum garip bir deneyimdi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Egsoz muayne diyince aklıma geldi, geçen sene 1.7 dti ımı sıradan bir muayneciye götürdüm egsoz muayne yapmak için, adam değerlere baktı ve eksozdan çıkan siyah dumana da baktı, buna onay veremeyiz dedi..Değerler limitlerin üzerinde dedi...Arabanın enjektörlerinin temizlenmeye ihtiyacı olduğunu biliyordum fakat böyle bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmemiştim. Moral bozukluğuyla şansımı başka yerde deneyim dedim ve yeni gittiğim yerdeki adam 1 dakika içinde muayneyi yaptı ve yolladı..

Anlam verememiştim... Madem değerler yüksek çıkıo orada niye yüksek çıkmadı..Ya da adam yüksek değerlere bakmadan onay verdi..Bilemiyorum garip bir deneyimdi.

Tam anlamı ile uygulama yapılsın çok araç geçemez. Bundan adım kadar eminim...

Bu muayene olayını biraz araştırdım ama iki yıllık yapan da olmuş bir yıllıkta kimse de işin içinden çıkamamış :)

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acep yeni bir düzenleme oldu da benim haberim mi yok? Netten bir araştırayım bakalım. ;)

Bİ ARAŞTIR ABİ SEN istersen ruhsatı alayım tarattırıp koyayım daha detaylı olur

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi biraz araştırdım da sıfır araçlara 3 yıl içinde yapılmıyor sonrasında 2 yılda bir deniyor araç 10 yaşından büyük olması durumunda ise yılda bir kere şeklinde ama buna karşın 10 yaşından büyük olan araçları iki yıllık yapanda olmuş. Net bir durum da yok işin aslı.

sonerakgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sonerakgul.com
kardeşim aracın ilk muayene geçerlilik tarihine kadar geçerli egzoz emisyon muayenesi var kabul edilir. Yani 17.02.2014 tarihine kadar geçerli Egzoz Emisyon Muayenen var. Muayenede sorun olmaz ama muayene ile Egzoz muayene tarihlerinin aynı olması için istasyona gittiğinde 35 TL hizmet 6 TL kart ücretiyle beraber yaptırmanı öneririm.

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=30869]ndipi[/MENTION]