Egzos Dumani

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar oncelikle yeniden merhaba. Benim arabanin arkasindan bakinca sanki arka taraf yaniyor gibi asiri derecede duman çıkıyor. Forumda araştırıp baktım su deposunun ıcınde egzos kokusu yada yag gibi bir madde yok. Rengi ise beyaza yakın ama nefesimle hoh yaptıgım dumanla aynı renk. Egzos a eğilip bakıyorum ucu kupkuru. Ama kontagı kapattığım halde duman cıkmaya devam edıyor. Calısırken bırgun ıtfaıye yalnıs anlayıp suyu basacak ustume sanıyorum. :) Abartı egzostan kaynaklanıyor olabılırmi ? icime dert olmaya basladı.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
simdi ... eger su eksiltmiyorsa motorunda soguksa isininca da kesiliyorsa korkacak birsey yok....lakin su eksiltiyorsa o zaman conta yedi :) gecmis olsun...yagi suya karistirmaya bilirde lakin su eksilitr.. dedigim gibi arac isininca kesiliyor ve su ekslitmiyorsa hersey normal...havadaki nem dir o nede olsa önümüz kis yagmur nem orani yüksek.. ee aracin hava emerken bunlari da emiyor attigi da odur..

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su eksiltmiyor masallah gram bile azaltmıyor, Yağı eğer uzun yola cıkarsam her tuplu opel araba gibi yakıyor. Fakat motor ısınsa dahi bu duman kaybolmuyor. Yani anlayacağınız benimle birlikte seyahat ediyor. Bir şeyin belirtisi olabilirmi peki Cunku suan arabam son derece normal.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gözünü su seviyesinden uzaklastirma insallah conta degildir de kondens suyudur egsozda biriken..

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün 200 km yol yaptım su seviyesini yola çıkmadan işaretledim geri döndüğümde motor iyice soğuduktan sonra baktım ve su seviyesi aynı yerde. Sanırım bu dumanın conto yanmasından gelmediğinin işaretidir. Başka yorumu olan varmı bu konuda.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
eksozunuzdan kaynaklanıyor büyük ihtimal

ersen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eger beyaz dumansa turbodan yada katalizörden de olabilir

erentat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimal egr valfi yanlız dikkat et conta yakmış ve yanma odasına su kaçmışta olabilir yani o gördüğün duman buharda olabilir eğer sorun oysa baya masraf çıkarır benim bundan dilim yandı ayrıca aracta tekleme varmı?

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
geçen gün aynı şey benim de başıma geldi... cumartesi günü 3ncü sanayiye gittik, tampondu spoilerdi araştırdık vs, akşam oldu eve dönüş vakti geldi... göztepe sahiline geldik.. uğur da benimleydi.. onu göztepe de bıraktım yoluma devam ettim, (balçova dönüşün orda yan yoldan devam ederek palmiye alışveriş merkezinin oraya alt geçitten geçip eve gidiyorum) neyse işte orada aynaya bi baktım benim arka taraf bembeyaz, hemde baya baya... gazı kestim duman da kesildi... bir iki denedim aynı şekilde pedala basınca salıyor dumanı... çektim sağa, kontak açık baktım su seviyesi normal, egzos kuru... kontağı kapadım, bir iki dk bekledim.. marşa bastım tekrar... duman falan yok... sorunun kaynağı conta değil orası garanti... çok büyük ihtimalle kondens suyu...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
contadan motora su kaçsa siyah duman çıkmaz mı? is yapar ya su

yoğuşmadır bence, egsoz da farklı anladığım kadarıyla...