egzantrik devir sensörü mü ???

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
ustalar merhaba benim vectra bir haftadır sorunlu şöyleki sabah yada soğukken çalıştırdığımda her şey normal motoru stop etmediğim sürece sıkıntı yok arıza lambasıda yanmıyor ( kısa mesafelerde sıkıntısız 2/3 km gibi) ama motor iyice ısındıktan sonra (10/15 km ) motoru stop edip tekrar marşa basınca arıza lambası yanıyor motor performansı düşüyor ve egzantrik devir sensörü arızasındaki gibi motor devri lpg/benzin 4000 deviri geçmiyor motoru stop etmediğim sürece sorunsuz çalışıyor ama ne oluyorsa ısınınca stop edip çalıştırdığımda oluyor tekrar aracı park edip iyice soğuduktan sonra tekrar çalıştırınca yine sorunsuz çalışıyor sensörü değiştireyimmi yada başka bir sıkıntımı var paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler...saygılar...

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük bir ihtimalle Ekzantrik devir sensörü arızasıdır. Aynı olay benim araçta oldu ve sensörü değiştirince sorun kalmamıştı.

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim eksantrik devir sensörü arızamda bu bahsettiklerinizin birçoğu yoktu , yalnızca devir 4000-4500 ü aşmıyor gazıkökledikçe araba gaz kesiyor du :D ama diğer devirlerde performans kaybı vs... yoktu

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
Büyük bir ihtimalle Ekzantrik devir sensörü arızasıdır. Aynı olay benim araçta oldu ve sensörü değiştirince sorun kalmamıştı.

bende sensörden diyorumda soğukken ilk çalışma ve stop edene kadar sıkıntı olmaması aklımı kurcalıyor acaba sensör ısındıktan sonramı arızaya geçiyorki ???:confused: yinede cevap yazan arkadaşlara teşekkürler sağolun...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde sensör bugun arıza verdi. sinir oluyorum bu sensörlere :(

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hemen sensör deyip değiştirmeyin sensörün fişini felan iyice temizleyip takın olmazsa en kötü ihtimal değiştirin...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun toplam 240 liraya :D
:confused::(
amma yaptın ustam sensörü bu gün aldım orjinal 40 tl ustam 20 tl değiştirecek toplam 60 tl...

;):rolleyes::p

Hemen sensör deyip değiştirmeyin sensörün fişini felan iyice temizleyip takın olmazsa en kötü ihtimal değiştirin...

sabah olsun sökeceğim zaten. iyice temizledikten sonra bakacağım. olmadı değiştireceğim dedin gibi... ne yapalım azıcık para sıkışmış... :)

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
balata spreyiyle soket yerlerini temizleyin geçmezsse değiştirmeye gidin