Egr temizliği

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aynı sıkıntıları yaşamış biriyim hiç uğraşmayın sorun temizlikle kurtulmaz. Yetkili servisten özele her yerde bi işlem yaptırdım. Egr değişti sübaplar değişti aklına ne gelirse 3 bin lira harcadım hala aynı. Sana bi tavsiyede bulunabilirim. Egr valfinin fişini çekip bi kaç gün kullan sorun düzelicekmi sadece arıza ışığın yanacaktır çnemli değil oda takınca geri söner düzelme olursa yeni egr al 300 lira delphi fiyatları takma 20 lira temizlikle çözülmüyo o olay.

Sent from my iPhone using Tapatalk

saç kesmeyi denediniz mi egr alana kadar direk saç kesip 10 tlye işi halletmek daha iyi değil mi ben corsada yaptım ağrıza ışığıda yanmadı sizdede yanmaya bilirdi

Selamlar..
araç astra j 2012 1.4 turbo.. lpg felan yok baya bildiğiniz benzinli.. 2 dir ışık yanıyor 1 gün kadar sonra sönüyor.. ben benzinden şüpheleniyorum..
şimdilik tekleme felan da yok..
sanırım kozyatağı shell de ki benzin alerji yapıyor..
genede servise gidip bi kontrol ettirsemmi acaba? ne dersiniz..
yazılımı serviste kaça atıyorlar acaba bilen varmı?
İyi günler..

ışık yanıyor derken hangi ışık yanıyor egsoz gazı emisyon ışığı mı ağrıza ışığı mı birde ne için yazılım yapılacak ağrıza kodu silmeye para almazlar güncelleme için 30 sıırda silip yazılım yüklemeye 80 tl alıyorlardı 2014 başında

yenerlike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saç kesmeyi denediniz mi egr alana kadar direk saç kesip 10 tlye işi halletmek daha iyi değil mi ben corsada yaptım ağrıza ışığıda yanmadı sizdede yanmaya bilirdi

iptal etmek istemedim sonuçta bunu koyan mühendisin bir emisyon amacı var. Orjinal düzeneği bozmak tarzım ne yazıkki değil. O parçayı iptal etseydim ampül patlasa olayı kafamda oraya kadar bağlardım takıntılarım beni bırakmazdı.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

iptal etmek istemedim sonuçta bunu koyan mühendisin bir emisyon amacı var. Orjinal düzeneği bozmak tarzım ne yazıkki değil. O parçayı iptal etseydim ampül patlasa olayı kafamda oraya kadar bağlardım takıntılarım beni bırakmazdı.

emisyon testinden ben geçtim kusursuz iptal olduğu halde ve hiç sorun çıkmıyor emin olun aracın alt devirlerindeki o cansızlık gitti bende aslında bende baya bir takıntılıyımdır birşeyi yapmadan önce 100 kere ölçer biçerim eğer yaptığım iş 1 mm sapsa ne kadar para ve emek harcarsamda hiç düşünmem bozar sıfırdan yaparım :)

dawnwater

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tansuekinci.com

ışık yanıyor derken hangi ışık yanıyor egsoz gazı emisyon ışığı mı ağrıza ışığı mı birde ne için yazılım yapılacak ağrıza kodu silmeye para almazlar güncelleme için 30 sıırda silip yazılım yüklemeye 80 tl alıyorlardı 2014 başında

gece rüyama bile girdi valla.. basıyorum basıyorum gitmiyor sinir oluyodum neyse..
katalitik konvertör ışığı varya şanzıman gibi bi şekli var ve sarı renkli.. o arkadaş yanıyor sonra bir gün civarında sönüyor..

dnzzess26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com
Herkeze merhaba arkadaslar 2005 2007 arasi astra 1.3 cdti arayis icerindeyim nasil tavsiye edermisiniz en fazla 29000 kadar param simdiden tsklr...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
temizletecekseniz ve cıncık olsun derseniz enjektörcüde temizletin yeni parça gibi alırsınız...
ayrıca eski e4 mü e3 motorların bağzılarında motor çalışırken egr fişini çektiğinizde lamba yakmıyor...
''m.jet 1.3 lerde''

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
temizletecekseniz ve cıncık olsun derseniz enjektörcüde temizletin yeni parça gibi alırsınız...
ayrıca eski e4 mü e3 motorların bağzılarında motor çalışırken egr fişini çektiğinizde lamba yakmıyor...
''m.jet 1.3 lerde''

Z13DTJ
Lamba yakar ama safe mode a gecmez, normal suruse devam edersin.

Tapatalk Pro

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
saç kapayıncada eğer fiş yakılıysa egzoz gazı emisyon lambası yanmıyor:)

Kış aylarında kısa mesafe kullanacaksam oldukça geç ısınıyor motor, o yüzden sac koymadım. Anahtar mı yapsam sök tak yerine :D

attachment.php

Ekli dosyalar

• 12.jpg
    12.jpg
    24.9 KB · Görüntüleme: 82

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kış aylarında kısa mesafe kullanacaksam oldukça geç ısınıyor motor, o yüzden sac koymadım. Anahtar mı yapsam sök tak yerine :D

attachment.php

Düğmeyi gören bebeler yanına koşup abiiiii abiiiii kaç basıyor diye sorduğunda cocuklara;abinin şimdi !@#$%&+!@#$ !!!!! Deme sakın :rakir: