Egr temizliği

chakyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi forumlar. 2005 astra 1.3 cdti aracımda bir kaç aydır tekleme sorunu yaşıyordum. Gazdan ayağını çekip tekrar hafif gaza basınca silkelemeye oluyordu. Gaz fren kombinasyonuyla hata koduna bakmak istediğimde herhangi bir hata göstermiyor. Benzer sorunu yaşayanlar egr, emme manifoldu ve Boğaz kelebeği nin temizlenmesi gerektiğini yazmışlar. Ben de Kocaeli nde özel bir opel servisini Aradım ve temizlik yapıp yapmadıklarını sordum. Yaptıklarını ve fiyatın nakit 200 tl, karta ise 200 tl+ KDV olduğunu söylediler. Sizce fiyat normal midir? Ayrıca Teşhis ne derece doğru sizce? Bir de internette bir yorum okudum. 2005 ve 2006 model astra H larda yazılım Kaynaklı sıkıntı varmış ve astralardaki kronik sorunların büyük kısmı yazılım kaynaklıymış.2007 ve sonrasında bu sorunun olmadığı söylenmiş ve yazılımın güncellenerek sorunun halledilebileceği söyleniyor. Sizce ne derece doğrudur?:confused::confused::confused:

chakyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu sekilde yapılsın istiyorum sökülüp güzelce temizlenmeli aksi halde dokundurmam. Peki temizlendikten sonra sorunun düzelme olasılığı nedir? Bu araclarda yazilimla ilgili sorun var mıdır?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben bu sekilde yapılsın istiyorum sökülüp güzelce temizlenmeli aksi halde dokundurmam. Peki temizlendikten sonra sorunun düzelme olasılığı nedir? Bu araclarda yazilimla ilgili sorun var mıdır?

yazılımla ilgili sorun varsa 30 tlye güncelleme yapıyor yetkili servisler ilk önce bunu yaptırın derim eğer düzelmezse egrye girersiniz

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com

Sadece egr yi söktüğün an, pislik olup olmadığı gözle kontrol edilir. Sök tak işçiliği için 10-20 tl atarsınız kirlilik yoksa, kapatır başka çözüm ararsınız.

yenerlike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sıkıntıları yaşamış biriyim hiç uğraşmayın sorun temizlikle kurtulmaz. Yetkili servisten özele her yerde bi işlem yaptırdım. Egr değişti sübaplar değişti aklına ne gelirse 3 bin lira harcadım hala aynı. Sana bi tavsiyede bulunabilirim. Egr valfinin fişini çekip bi kaç gün kullan sorun düzelicekmi sadece arıza ışığın yanacaktır çnemli değil oda takınca geri söner düzelme olursa yeni egr al 300 lira delphi fiyatları takma 20 lira temizlikle çözülmüyo o olay.

Sent from my iPhone using Tapatalk

chakyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim yorumlarınız için. Dün özel servise götürdüm önce yazılımı güncellediler ve arıza Kontrolü Yaptılar(tech 2 cihazıyla sanırım). Gaz pedalı sensör arızası gösterdi. Sigorta kutusunu açıp temizlediler Basınçlı havayla. Sonra egr nin hortumunu çıkarıp ilaç sıktı ama söküp temizlemedi. Sorun Egr Kaynaklı olsa arıza verirdi dedi. Eskiye göre azaldı ancak tam geçmedi sorunlar. Teklemeler filan çok azaldı ama beni yine de rahatsız ediyor.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Egr hata vermeyebilir, hata verecek diye kural yok, yanlış yönlendirmiş servis. Arkadaşın fişini çek önerisini düşün.

dawnwater

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tansuekinci.com
bende de aynı sorun

Selamlar..
araç astra j 2012 1.4 turbo.. lpg felan yok baya bildiğiniz benzinli.. 2 dir ışık yanıyor 1 gün kadar sonra sönüyor.. ben benzinden şüpheleniyorum..
şimdilik tekleme felan da yok..
sanırım kozyatağı shell de ki benzin alerji yapıyor..
genede servise gidip bi kontrol ettirsemmi acaba? ne dersiniz..
yazılımı serviste kaça atıyorlar acaba bilen varmı?
İyi günler..