Egr Problemim

saracoğlu1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr yi temizletmek pek fazla işe yaramıyor temizlettikten kısa bir süre sonra arıza ışığı tekrar yanıyor en temizi yenisi ile değiştirmek saygılar başıma geldiği için yazdım bu bilgileri

red_sea

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G EGR Soketi

Selam Arkadaşlar bende Opel Astra G var 2000 model EGR soketini yerinden çıkardım fakat ben bir şey farkedemedim arıza lambası yanıyor o problem değil fakat çekiş, gidiş vs. hiçbir şey değişmedi bu opellerin çekiş problemlerine ve süspansiyon arızalarına kökten bir çözüm bulmamız lazım yoksa binilmez bunlara.... The Red_Sea Software ®

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar bende Opel Astra G var 2000 model EGR soketini yerinden çıkardım fakat ben bir şey farkedemedim arıza lambası yanıyor o problem değil fakat çekiş, gidiş vs. hiçbir şey değişmedi bu opellerin çekiş problemlerine ve süspansiyon arızalarına kökten bir çözüm bulmamız lazım yoksa binilmez bunlara.... The Red_Sea Software ®

süspansiyonlara pek bişey yapabileceğimizi zannetmiyorum ancak yumuşak lastik kullanarak sesi biraz absorbe edebiliriz, süspansiyonların sertliği bazı yerlerde çok işe yarıyor ama konfor olarak diyorsan evet biraz rahatsız edici.
çekiş problemi derken ne demek istediniz tam anlamadım,ama aracım lpg li olduğu halde çekiş mükemmel.eğer EGR valfi diyorsanız forum ustalarımızın birçoğunun dediği gibi değiştirmek gerekiyor.

fastcrazy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende opel 98 gls 16v var.nerde bu egr bugün baktım kaputu açıp bir türlü bulamadım. kesin vardır buna inanıyorumda. körüm ben kör. bir bulsam o parçayı bazı ustaların gözüne sokacagım ama bulamadım. deli olacam. acaba modele göre mi farklı ki?

ertuğrulgazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım gecenlerde bendede oldu.haka gitmiştim tozlu ve de bozuk tu yol. ondan sandım.araba birden cekişten düştü gaz yemez oldu.20 km falan gittim mecburen öyle. tabi motor ışığıd ayandı bu arada. ustayı aradım egr kayışı gevşemiştir dedi. tech e bağlar bakarız önemli deyil dedi.sonra salona gelipte araba dinlenince 3 saat falan kendiliıinden düzeldi.gayet normal. ne tavsiye edersiniz.ustaya bi gideyimmi.

satir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende 2000 astra cd otomatik vites benzinli 1.6 x16 motor olan aracımın egr sini Ustam 3 mm saç değilde conta kestirerek iptal etti . İlk iki gün arıza ışığı yandı , stop edince tekrar söndü. Bir kaç gün sonra aracımın deposuna benzin katkısı koydum arıza lambası tekrar yandı ancak yine üzerinden iki üç gün geçtikten sonra yanmamaya başladı . Ustama Sac yerine contacıdan kesilen contanın zararı olurmu diye sorduğumda olmaz dedi .Forumdaki ustalarım sizce sıkıntı olur mu?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende 2000 astra cd otomatik vites benzinli 1.6 x16 motor olan aracımın egr sini Ustam 3 mm saç değilde conta kestirerek iptal etti . İlk iki gün arıza ışığı yandı , stop edince tekrar söndü. Bir kaç gün sonra aracımın deposuna benzin katkısı koydum arıza lambası tekrar yandı ancak yine üzerinden iki üç gün geçtikten sonra yanmamaya başladı . Ustama Sac yerine contacıdan kesilen contanın zararı olurmu diye sorduğumda olmaz dedi .Forumdaki ustalarım sizce sıkıntı olur mu?
egrnın altına sac conta degılde normal conta koyduysa o conta anından patlar zaten. normal contayı koyacagını sanmıyorum

satir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Musa Ustam. Conta hani sanayilerde contacılar olur conta lazım olan malzemeyi verirsin contayı makasla keser zımba ile delik açarlar falan .. Zannedersem o malzemeden bir conta .Patlar diyorsun... Doğrudur bir bakayım .. Ustam ben kendim alimunyum saçtan yapmayı düşünüyorum, delikler , contanın şekil olarak aynısını yaparım da acaba egr nin bilya yada ne deniyorsa o kör contaya bilyanın geleceği şekilde aşağı doğru 1-2 mm. lik yuvarlak bombe oluştursam mı? gerek varmı böyle bir bombeye ..