egr iptali faydaları bilimsel makale (pdf link)

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en kısa zamanda iptal ettirmenin yolunu arayacağım tşklr

pdf link

burdan

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR yi iptal ederseniz motor gücünde bariz artış oluyor, tecrübe ile sabittir.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR yi iptal ederseniz motor gücünde bariz artış oluyor, tecrübe ile sabittir.

Ve mucip abi sizi yakalamışken tecrübenizden yola çıkıp bir kaç soru soralım, aracınız 2.0 benzinli + LPG li sanırım. LPG li araçlarda EGR iptali, lpg benzine kıyasla yüksek ısıda yandığı için motor sıcaklığının yükselmesi tehlike arz edermiş ve üst kapak contası için risk teşkil edermiş bu doğru mudur? Eğer takip ediyorsanız ortalama hararet göstergesi değerlerinizi paylaşır mısınız? Ben şehir içi 91 uzun yol 87-88 derece ile seyrediyorum, eğer zararı yoksa ve elektrik arıza lambasını yakmıyorsa bunu düşüneceğim.

saygılarımla.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ve mucip abi sizi yakalamışken tecrübenizden yola çıkıp bir kaç soru soralım, aracınız 2.0 benzinli + LPG li sanırım. LPG li araçlarda EGR iptali, lpg benzine kıyasla yüksek ısıda yandığı için motor sıcaklığının yükselmesi tehlike arz edermiş ve üst kapak contası için risk teşkil edermiş bu doğru mudur? Eğer takip ediyorsanız ortalama hararet göstergesi değerlerinizi paylaşır mısınız? Ben şehir içi 91 uzun yol 87-88 derece ile seyrediyorum, eğer zararı yoksa ve elektrik arıza lambasını yakmıyorsa bunu düşüneceğim.

saygılarımla.

Bu Vectramı henüz yeni aldığımdan iptali henüz yapmadım ancak önceki vectralardan tecrübelerimi söyleyebilirim. EGR egzoza gidwn yanmamiş egzoz gazlarını tekrar motora göndererek yakılmasını dolayısı ile çevreye daha az emisyon salınmasını sağlar.

Ancak motora giden bu gaz motor icinde yakıt ve yanma kalitesini düşürdüğünden evet motor daha az hararet yapar,

Yanlız bu arada motor üst kapakta kurum a neden olur, aracın performansı yaklaşık % 10 kadar düşer. Bu performans kaybı motor içindeki yanma kalitesi, buna bağlı olarek da basıncın düşmesi nedeniyle olmaktadır.

Ben hararet sorunu yaşamadım, yaz kış aracınızda antifiriz kullanırsanız, termostat ve devirdaim sağlıklıysa birşey olacağını da sanmıyorum ama, sıcak iklimli yerlerdekilere dikkatli olmalarını da tavsiye ederim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr kapayınca map lamba yakmaya sebep olur...
kullanacağınız kör conta ya lamba yaktırmayacak kadar bir delik açarsanız aradaki basınç farkını kapatır...bir deneyin...

bu arada egsoz sıcaklığına gelince ona bakarsanız kat iptal edince veya egsozu rahatlatınca da sıcaklık artar...burada zaten sen arabanı korumuş oluyosun...silindir kapağın bir nebze de olsa temiz kalır..atık gaz tekrar makinanın içinde gezmez..

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr kapayınca map lamba yakmaya sebep olur...
kullanacağınız kör conta ya lamba yaktırmayacak kadar bir delik açarsanız aradaki basınç farkını kapatır...bir deneyin...

bu arada egsoz sıcaklığına gelince ona bakarsanız kat iptal edince veya egsozu rahatlatınca da sıcaklık artar...burada zaten sen arabanı korumuş oluyosun...silindir kapağın bir nebze de olsa temiz kalır..atık gaz tekrar makinanın içinde gezmez..

tansu gürler usta , map hatası engelleyerek egr valfi iptali üzerinde çalışmalar yapıyordu en son hatırladığım kadarıyla, arıza lambasından bıkmışım zaten, onu düzeltip egr iptal ettiğimde de lamba yanarsa cidden hiç iyi olmaz, huzursuz edici bir hadise, öteki yandan ılımlı bakıyorum EGR iptaline

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
face booktaki gurubumuzdan bir arkadaş 1 sene fişini çekik kullanmış. varsın göstergede ışığı yansın dursun.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim 1.6 2003 merivada varmı bu EGR? Varsa neresınde? :) Hemen yapayım ıptalını :) Zaten arıza lambam yanıyor :)

AHMETKARTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr

Bu egr nin allah cezasını versin tam 1 sene uğraştım p0400 egr arızası ile sonunda nihayet çözdüm arıza lambası hava akış metresindenmiş egr ....