EGR iptal edildi, arıza ışığı yanıyor.

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bu egr yi iptal edince egzosdan atılan gaz daha kirli olduğundan muayeneye giderken contayı tekrar çıkarmakmı gerekir. bu haliyle muayeneden geçermi???

EGR'si olmayan bir çok araba muayeneden geçiyor, erg'sini iptal edipte muayeneyi geçemeyen birine rastlamadım. bildiğim kadarıyla avrupa ülkelerinde EGR olmazsa olmuyor.

P

puma007

Bilgi Girilmemiş
vectra 2001 egr saçmalığı

1,5 yıl önce araçla giderken durmak istediğimde motor komple duruyordu ve sürekli aynı şeyi yapmaya başladı ve en sonunda yolda bıraktı üstelik elektrik bile tamamen gitmişti.sorun egr dendi ve egr değiştirildi 3 ay sonra aynı sorun yine oldu ve devam etti her seferinde çıldırma noktasına geldim.yine götürdüm bu sefer başka sorunlar! buldular ve 1500lira masraf varmış.madem sorun vardı hepsini baştan halletmeleri gerekmezmiydi. yok kötü yakıtmış yok bilmem ne! duydum ki çoğu vectrada aynı sorun oluyormuş. yine yapıldı ve 3 ay sonra yine aynı sorun..araba resmen danseder vaziyette daha kötü bi şekilde duruyor ve tüm elektriği gidiyor ve siz hayalet gibi başka arabalara çarpmadan durmak zorunda kalıyorsunuz. opelin yetkili servisine o kadar para verdik ve üstelik hiçbir sorunumuz tedarik edilmedi. madem araba hatalı yapıldı ne diye bize masraf çıkarırlar anlamam. buna çare var mıdır?

xyz0101

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 sene kadar sonra konuyu hortlattım kusura bakmayın fakat bu ciddi bir konu ve sorunu olan çok sayıda araç sahibi var..

acaba mekanik olarak egr iptali yapan nasıl yapıldığı hakkında bilgi verebilir mi?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
mehmet usta halleder

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasim egr denilen valf ,avrupanin dayatmasiyla havaya atilan gazin pis olarak en aza dusurmesi icin konulmus bir cihaz,aslinda bu avrupada kapatilmasi yasak, kapatilmasi motora rahatliktan baska birsey vermez hic korkma ve kapattir, kapatma diyen ustalarinda sadece duygusallik ,bunu kime sorarsaniz sorun bu boyledir ben kapattim ve sonucuda mukemmeldi turkiyede temiz yakitmi varda arac temiz hava cikarsin ,ariza isigida yanabilir sorun olmuyor ama arkadasin birisinin dedigi gibi baska arizayi da goremeye bilirsin kapattiktan sonra araci beyninden siliyorlarmis o da senin tercihin ..

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 sene olmuş ve benim arıza ışığım hala yanıyor :D...
bence herkes iptal ettirmeli...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Arıza ışığının sürekli yanması sanırım gerçek bir arıza durumunu anlayamamanıza neden olur.

...

Ayrıca egr iptal etmek için(egr arıza yapmadı ise ve valf kapalı durumda ise) jonta vs. kullanılmadan, egrnin soketi çıkarılsa daha mantıklı olmaz mı? Onun yerine de egr valfinin çektiği akıma dayanabilecek, ısınma problemi oluşturmayacak, aynı direnç değerine sahip gücü yüksek bir direnç veya(paralel bağla bir direnç yongası) bağlansa(sorun çıkartmayacak bir yere yerleştirilse) hem arıza ışığı yanmaz hem de biryerleri açıp, söküp, kör jonta vs. takma derdi olmaz.

Bu şekilde iptal etmek aklıma yattı, fikri olan

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xyz0101

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaktığı ışık servis ışığımı yoksa egzost emisyon ışığımı ?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Teşekkür ederim