ÇÖZÜLDÜ Edition plus a Watt arka süspansiyon montajı

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bildiğimiz üzere 1.6 benzinli astra modellerinden arka Watt süspansiyonu kaldırdılar. Yokluğu ve montaj yerlerinin hazır olması büyük bir artı idi. Neyse hurdacidan takım halinde kol ve şase bağlantı demirini çok uygun fiyata aldım. Kolların bağlı olduğu yay şeklinde ki demirin şaseye bağlantı vida yerleri hazır olduğu için demiri montajı yaptık fakat kolların dingil e bağlantı yerlerı ve vidasi olmadığı için dingil ı vidanin geldiği yerleri işaretleyip deldik ve kılavuz açtırdim. Kola uygun vida yi da ikisini 5 tl ye aldım ve vidalari sıktık sonuç mükemmel ötesi. Aracin sürüs dinamigi o kadar değişti ki. Beni zorlayan virajlarda ki üstünlüğü yetti tek kelime ile. Aracin direksiyon hareketlerini yola arka taraf çok güzel aktarıyor

IMG_20200208_095804.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20200208_095801.jpg
    IMG_20200208_095801.jpg
    267.9 KB · Görüntüleme: 87
  • IMG_20200207_172419.jpg
    IMG_20200207_172419.jpg
    147.3 KB · Görüntüleme: 92
  • IMG_20200207_172431.jpg
    IMG_20200207_172431.jpg
    176.7 KB · Görüntüleme: 102

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Tebrikler, güzel iş çıkarmışsınız. Siz daha iyi bilirsiniz ama keşke aldığınız parçayı takmadan önce bir boyatsaymışsınız. Yanlış görmediysem yer yer paslanmalar mevcut. Ama üzerinde de boyanabilir tabi.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bence sürüş güvenliği için çok önemli birşey yapmışsınız. Testlerinize göre oldukçada başarılı... Güle güle kullanın hocam.

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Bence sürüş güvenliği için çok önemli birşey yapmışsınız. Testlerinize göre oldukçada başarılı... Güle güle kullanın hocam.
Aynen hocam gerçekten olmaması büyük eksiklikmiş onu hissettim

Derhaan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Tebrikler, güzel iş çıkarmışsınız. Siz daha iyi bilirsiniz ama keşke aldığınız parçayı takmadan önce bir boyatsaymışsınız. Yanlış görmediysem yer yer paslanmalar mevcut. Ama üzerinde de boyanabilir tabi.
Aynen hocam valla siz dedikten sonra fark ettim boyamaliyim orayı kesinlikle. Hiç gözüme çarpmamişti

caneryılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bildiğimiz üzere 1.6 benzinli astra modellerinden arka Watt süspansiyonu kaldırdılar. Yokluğu ve montaj yerlerinin hazır olması büyük bir artı idi. Neyse hurdacidan takım halinde kol ve şase bağlantı demirini çok uygun fiyata aldım. Kolların bağlı olduğu yay şeklinde ki demirin şaseye bağlantı vida yerleri hazır olduğu için demiri montajı yaptık fakat kolların dingil e bağlantı yerlerı ve vidasi olmadığı için dingil ı vidanin geldiği yerleri işaretleyip deldik ve kılavuz açtırdim. Kola uygun vida yi da ikisini 5 tl ye aldım ve vidalari sıktık sonuç mükemmel ötesi. Aracin sürüs dinamigi o kadar değişti ki. Beni zorlayan virajlarda ki üstünlüğü yetti tek kelime ile. Aracin direksiyon hareketlerini yola arka taraf çok güzel aktarıyor

IMG_20200208_095804.jpg
merhaba bende bu işlemi yapmak istiyorum ama parçaları nereden bulacağımı bilmiyorum ve toplam maliyeti size ne kadar oldu

caneryılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et

IMG_20200208_095804.jpg
birde hangi parçaları almak gerekiyor

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
merhaba bende bu işlemi yapmak istiyorum ama parçaları nereden bulacağımı bilmiyorum ve toplam maliyeti size ne kadar oldu
Eskişehirdesiniz ankaraya çıkmacılara bakarsanız kesin bulursunuz fakat ilk önce sizin araçta bağlantı yerleri var mı ona bakın arkadaşın imzasında 2016 yazıyor sizin 2017 model

caneryılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Eskişehirdesiniz ankaraya çıkmacılara bakarsanız kesin bulursunuz fakat ilk önce sizin araçta bağlantı yerleri var mı ona bakın arkadaşın imzasında 2016 yazıyor sizin 2017 model
yaşadığım şehri oradan mı gördünüz bilmiyorumda eskişehirde yaşıyorum zaman bulunca bakıyım araç 2017 inşAllah vardır

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yaşadığım şehri oradan mı gördünüz bilmiyorumda eskişehirde yaşıyorum zaman bulunca bakıyım araç 2017 inşAllah vardır
Caner Bey solda yazıyor ordan gördüm :) ankara çıkmacılara gittiğinizde zaten anlayacaksınız neden önerdiğimi ben bursadayım istanbuluda gördüm ama bu kadar büyük ve kapsamlısını görmedim başka yerde. İsmini hatırlayamadım ama beştepeye yakın bir sanayi sitesinde gören otoydu sanırım orda bulabilme ihtmaili yüksek.

Bağlantı yerleri varsa eğer zaten yapası çok basit elinizde lokma takımı olsa herkes yapabilir.

• Beğen
Tepkiler: caneryılmaz