Ecofelex corsa yakıt tüketimi...

yua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili arkadaşlar bu hafta sonu konyadan kapadokyaya opel corsa 95bg ecoflex aracımla gittim.Toplam 560 km yol yaptım. Yakıt konusunda kafama takılan ort tüketim 4.8 lt di. Giderken klima açık dönüşte klima kapalı geldim hızım 110 120 arası genelde. Bu değer fazla değil mi? Fazla ise ne yapmam gerekir???

Özellikle aynı araca sahip arkadaşlardan yorum bekliyorum teşekkürler.

Not: Aracım 21000 km de, iki kişi yolculuk yaptım.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sizinle aynı aracı kullanmıyorum fakat bana normal gibi geldi...üstelik klimada açık...

yua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sizinle aynı aracı kullanmıyorum fakat bana normal gibi geldi...üstelik klimada açık...

dönüşte klima kapalı geldim sadece 0.2 lt düşüş oldu sanki daha az yakmalı değil mi? fabrika verileri 3.2 bunu yakalamak çok zor ama 4 lt falan yakmasını beklemiyo değil insan ?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel araba için nomrmal fabrika verileri için anormal ama bence sorun fabrika verilerinde gerçekten çok çok imkansız sayılar örneğin start stop olan araç nasıl olmayanından şehirdışı yolculukta 0,5 daha az yakabilir ki uzun yolculukta hangi araç kapanıyor

aynı zamanda şehirçide 3,8 start stop 5,3 normali 100km için fark 1,5lt abartılı bu araçlar rölantide saatte 0,4lt yakıyor 100kmde 4 saat aracın rölantide olması demek bana biraz rakamları büyütüp satmak için yapılmış gibi geldi yada testi 1km yapıp 100le çarpıyorlar :D

Son düzenleme:

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel araba için nomrmal fabrika verileri için anormal ama bence sorun fabrika verilerinde gerçekten çok çok imkansız sayılar örneğin start stop olan araç nasıl olmayanından şehirdışı yolculukta 0,5 daha az yakabilir ki uzun yolculukta hangi araç kapanıyor

aynı zamanda şehirçide 3,8 start stop 5,3 normali 100km için fark 1,5lt abartılı bu araçlar rölantide saatte 0,4lt yakıyor 100kmde 4 saat aracın rölantide olması demek bana biraz rakamları büyütüp satmak için yapılmış gibi geldi yada testi 1km yapıp 100le çarpıyorlar :D

bence istanbul'da yaşayanlar rölantide o kadar vakit geçiriyordur...:dil:

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
110-120 kilometre hız, 1.3 DTE motor ve 5 vites için biraz fazla. (Yakıt tüketimini düşük tutmak açısından).

Kullandığım araçtada gördüğüm bu araçların en düşük yakıt tükettiği hız 80-85 kilometre hızlar arası (Tabi katlanabilirseniz).

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Fabrika verileri tamamen hayaldir. Yanına yaklaşmak bile rüyadır. O şartları yakalamak imkansız gibi.

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fabrika verilerini fabrikanın beyan ettigi hızın altında kullanırsanız yakalayabilirsiniz. ( veya yaklasabilirsiniz.)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hızlı gitmişsiniz,
90 geçmeyeceksiniz, ani hızlanıp, ani fren yapmayacaksınız,
araba sürmekten sıkılacaksınız
o zaman fabrika değerlerine yaklaşırsınız.

yua

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrı bir sorum daha olcak, bu gezi esnasında farkettim aracım 2.500 devir civarın bir takırtı yapıyor çok abartılı olmayan ince bir ses, bu sesi her zaman yapmıyor neden bilmiyorum ama arada yaptığında sürüş esnasında yolcular duymakta motordan gelen bir ses neden olabilir? Bir parçanın sürtmesine benzeyen bir ses fandan şüphe ediyorum ama servis incelemesi sonucu buraya cvp yazarım