Ecn 119103

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ECN 119103

Arkadaşlar bu hatayı aldım. Fren ve gaza basıp hata kodu öğrenmek istediğimde bu hata çıktı.Arıza ışığı falan da yanmıyor.Bir eksiklikte yok araç 6000 kmde.Servise gittim sildiler fakat yeniden çıktı.

Araştırınca

P1191 - Fuel Metering Solenoid Valve Circuit Range/Performance
P1191 - Rail Pressure Range/Performance
P1191 - Rail Pressure Low Pressure

bunlar çıktı. Neden kaynaklanıyor bu hata ?

MCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada, bu yakıt tankı çıkış/giriş basınçlarında veya ölçümlerinde (yol bilgisayarında) hata var anlamına geliyor sanırım. (UK Vauxhall forumlarından baktım).

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç durur vaziyette kontağa anahtarı takıyoruz fren ve gaz pedalına sonuna kadar basıp kontağı 2. kademeye getirip bekliyoruz Km saatinde ECN diye bir yazı çıkar ve sonra araçta hata varsa hata kodları çıkar . ECN119103 gibi.Servise gitmeden hatayı öğrenmek için bir uygulama.

Bu arada, bu yakıt tankı çıkış/giriş basınçlarında veya ölçümlerinde (yol bilgisayarında) hata var anlamına geliyor sanırım. (UK Vauxhall forumlarından baktım).

Benimde aklıma geldi; ama hiç denemedim doğruluğunu: depoyu fulleyipte. yakıt bitti ışığı yandığında 20 tl mazot koyunca yol bilgisayarı menzile yansıtmıyor tek bu sorunu gördüm. Acaba bundan mı

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P1191 Basinc pompasi basinca erismedi,basinc yüksek...
ya depoyu bosalttin hava emdi az bucuk veya yüksek basinc pompan arizali...
bu arada garantin varmi???? ucuz degil o pompa tabii depo bosalmasindan dolayi basinc azalmadi ise

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P1191 Basinc pompasi basinca erismedi,basinc yüksek...
ya depoyu bosalttin hava emdi az bucuk veya yüksek basinc pompan arizali...
bu arada garantin varmi???? ucuz degil o pompa tabii depo bosalmasindan dolayi basinc azalmadi ise

GARANTİSİ var 2012 ye kadar. Bir kaç kez yakıt ışığı yanıp sönünceye kadar mazot alamadım yani ibre son 2 çizgiye kadar indi vede bi kaç kez çeyrek depo altı kullanıldı ışık yanınca mazot alındı.

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ECN 119103

Arkadaşlar bu hatayı aldım. Fren ve gaza basıp hata kodu öğrenmek istediğimde bu hata çıktı.Arıza ışığı falan da yanmıyor.Bir eksiklikte yok araç 6000 kmde.Servise gittim sildiler fakat yeniden çıktı.

Araştırınca

P1191 - Fuel Metering Solenoid Valve Circuit Range/Performance
P1191 - Rail Pressure Range/Performance
P1191 - Rail Pressure Low Pressure

bunlar çıktı. Neden kaynaklanıyor bu hata ?

Otomatik vitesli opellerde de aynı şekilde hata kodunu öğrenebilir miyiz?