Ecn 010007 hata kodu?

webdelisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2005 model astra h 1.3 aracım var.
Araç 010007 hata kodu veriyor. 2 tane debimetre denedik sıfır. ilk takmamızdan itibaren 1 hafta fln arıza vermiyor fakat. 1 hafta geçince gene aynı hatayı veriyor. sıkıntı neden kaynaklanabilir? Bu işten iyi anlayan istanbul içi opel ustası varmıdır tavsiye edebilceğiniz.? hata kodu açıklamasında MAF Sensör Devre yetersiz Aktivite diyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle debimetre sonrası yanlış hava almadığına emin olun,sonra EGR i kontrol ettirin,açık kalırsa devamlı egsoz içeri salacağından nejekte edilen yakıt verilere göre kısılacak ve eogsoz emisyonu uyum sağlamadığından hava akışı değerleri bozuk görünceğinden sana debimetre hatası olarak verebilir

webdelisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debimetre sonrası yanlış hava almadığına derken demek istediğiniz nedir?
egr yide yeni değiştirdim. ondada sıkıntı yok şimdilik. aklıma gelen
1) hava filtresinden dolayı
2) debimetreye taktığımız soketten dolayı

bunlardan dolayı yapma ihtimali varmıdır ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi debimtre sonrası hava derken hortumda yırtık manifolt da sorun vs. demek istedim ama şimdi sen soketten bahsediyorsun??? sokette ne yaptın ki? eğer orda hata varsa bağlantıda bu tabii ki sorun çıkarır,hava filitresi derken sanmam 2 senelik hava filitresi içinde olsunda siz debimtre değişesiniz :)

webdelisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soketle ilgili şu var, soketi takıyorum ama tırnaktan tık diye ses gelmiyor. hortumlarda yırtık olduğunu sanmıyorum ama eger manifolt emme manifoltuysa araç 190bin km de belki kurum bağlamış olabilir :=)