Easytronic aracımı manule çevirme projesi

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Şu olayı uzun zamandır bende düşünüyorum. Kendime ait küçük bir garaj yapıp tüm ekipmanlarımı oraya koyup hem aracımla ilgilenmek hem de zaman geçirmek en çok yapmak istediğim şeylerden biri. Geçenlerde bir araç görmeye gittim samandıra yakınlarında. Adamın tam da deiğim gibi bir yeri vardı. Evinin altına küçük bir garaj yapmış bir de ekstra lift koymuş, görünce o kadar özendim ki. Kimbilir neler çıkarıyordur orda. :)
O garajda o kadar zevk alınıyorsunuzki oradan çıkmak istemiyorsunuz. Bazen soğuk günler hariç saati farketmiyorum sabah 5 oluyor hemen. Ama halada orada durmak istiyor insan .😊

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Manuele geçtikten sonra şehir içindeki bir günlük yakıt miktarım . Azalma oldu yakıtta

Ekli dosyalar

• 20227E2C-60FE-42C2-9D33-875FD4709D4C.jpeg
    20227E2C-60FE-42C2-9D33-875FD4709D4C.jpeg
    34.2 KB · Görüntüleme: 22

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
O garajda o kadar zevk alınıyorsunuzki oradan çıkmak istemiyorsunuz. Bazen soğuk günler hariç saati farketmiyorum sabah 5 oluyor hemen. Ama halada orada durmak istiyor insan .😊
Hocam arabanın son görsel halleri varsa bekliyoruz :)

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Valla gece olanı hemen şimdi çektim . Çok memnunum orta panel siyah bulamadım daha . Ayrıca direksyon aldım kargoda geliyor oda bende orjinalinde tuş yok

Ekli dosyalar

• 415BBC12-2A79-4D66-B0C6-19C76C527371.jpeg
    415BBC12-2A79-4D66-B0C6-19C76C527371.jpeg
    64.4 KB · Görüntüleme: 17
  • CF37C71B-D17A-43D4-83FF-5B8815E89FA5.jpeg
    CF37C71B-D17A-43D4-83FF-5B8815E89FA5.jpeg
    45.3 KB · Görüntüleme: 16
  • Beğen
Tepkiler: emre_unal

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
Hocam seninde aklında var sanırım böyle birşey 😂
Aslında kafamda vardı hocam ama geçen eşimin bi ağzını aradım acba manuel kullanabilir misin bak daha rahat olur hem alışırsın dedim ama şimdilik rafa kaldırttı bana projeyi :) ama bende yavaştan araca başladım diyebilirim, opcom cihazı aldım, bayram sonrası da egr, manifold temizliğinden başlıyorum sonra şanzıman yağından devam edicem. Aracı çok sevdiğim için satmak istemiyorum, elimizdekini güzelleştiriyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmetcan34

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Aslında kafamda vardı hocam ama geçen eşimin bi ağzını aradım acba manuel kullanabilir misin bak daha rahat olur hem alışırsın dedim ama şimdilik rafa kaldırttı bana projeyi :) ama bende yavaştan araca başladım diyebilirim, opcom cihazı aldım, bayram sonrası da egr, manifold temizliğinden başlıyorum sonra şanzıman yağından devam edicem. Aracı çok sevdiğim için satmak istemiyorum, elimizdekini güzelleştiriyorum :)
Bizde öyle aynı şekilde yakında 2. Opel gelicek inşallah bakalım 😂

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Sonuç bekleyen arkadaşlarım abilerim için yazayım dedim. Eğer aklınızda varsa böyle bişey parça imkanıda varsa hiç beklemeyin derim. Ben varya aylarca kafama sorun olması için almışım galiba bu yarı otomatiği . Şuan araçta gram bir sıkıntı yok. Herşey çok yerinde. Vites geçişleri bile normlalleşti . Ayrıca şanzıman yağını değiştirdim . Motul koydum. Şuan yakıt tüketiminden tutun arabanın gidişini bile çok farkettirdi.
1 haftadır yollardayız. moskova - ekaterinburg şehirleri arasında 6.000 km yol yaptık . Çok şükür ne bir arıza ne bir sorun hiç bir sorun yaşamadık . 1 depo ile 980 km yol yaptık. Yol gidişli gelişli çoğu zaman. Yollar bozuk ana yokuş tarzında inişler çıkışlar yok. Gayet ekonomik oldu . Çok memunum . Gerçekten arayabaya daha çok aşık oldum .varsa aklınızda gerçekten yaptırın . Başımıza dertmiş vallahi bu yarıotomatik .

emre_unal

Yönetici
Moderatör
34-İstanbul
www.markport.net
Sonuç bekleyen arkadaşlarım abilerim için yazayım dedim. Eğer aklınızda varsa böyle bişey parça imkanıda varsa hiç beklemeyin derim. Ben varya aylarca kafama sorun olması için almışım galiba bu yarı otomatiği . Şuan araçta gram bir sıkıntı yok. Herşey çok yerinde. Vites geçişleri bile normlalleşti . Ayrıca şanzıman yağını değiştirdim . Motul koydum. Şuan yakıt tüketiminden tutun arabanın gidişini bile çok farkettirdi.
1 haftadır yollardayız. moskova - ekaterinburg şehirleri arasında 6.000 km yol yaptık . Çok şükür ne bir arıza ne bir sorun hiç bir sorun yaşamadık . 1 depo ile 980 km yol yaptık. Yol gidişli gelişli çoğu zaman. Yollar bozuk ana yokuş tarzında inişler çıkışlar yok. Gayet ekonomik oldu . Çok memunum . Gerçekten arayabaya daha çok aşık oldum .varsa aklınızda gerçekten yaptırın . Başımıza dertmiş vallahi bu yarıotomatik .
Maşallah deyin nazar değmesin 🙂 Bende geçtiğimiz haftalarda aracın sıvı bakımlarını yaptırdım , zincir ve helezonlarını değiştirdim ciddi anlamda fark etti. Aracı kullanmak daha keyifli hale geldi. Bu aralar gösterge panelini opc yapmayı ve iç ışıklandırmayı da beyaz yapmayı düşünüyorum ama aracın ön konsolu daha önce hiç sökülmemiş , teyp değişimi dahi yok. Dolayısıyla açıp açmama konusunda biraz kararsızım.

Güncel foto var mı hocam en son bitmiş haliyle ? Siyah konsol bulamamıştınız en son durum ne oldu?

• Beğen
Tepkiler: Ahmetcan34

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Maşallah deyin nazar değmesin 🙂 Bende geçtiğimiz haftalarda aracın sıvı bakımlarını yaptırdım , zincir ve helezonlarını değiştirdim ciddi anlamda fark etti. Aracı kullanmak daha keyifli hale geldi. Bu aralar gösterge panelini opc yapmayı ve iç ışıklandırmayı da beyaz yapmayı düşünüyorum ama aracın ön konsolu daha önce hiç sökülmemiş , teyp değişimi dahi yok. Dolayısıyla açıp açmama konusunda biraz kararsızım.

Güncel foto var mı hocam en son bitmiş haliyle ? Siyah konsol bulamamıştınız en son durum ne oldu?
Siyah konsolu buldum ama gelicek sözde hala kargo ile burada kargo baya baya yavaş çalışıyor .