E Devlet

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar malum artık her şey bu e devlet sistemi üzerinden verilmeye başlandı lakin arkadaş bu sistem hatalarından içim şişti. Durmadan teknik bir nedenden dolayı mesajını görmekten içim dışıma çıkıyor. Şu sistemi yapıyorlar bari birde düzgün çalışmasını sağlasalar olmaz sanki o kadar şeyi içine yükle vatandaş şifre alsın ama sistem sürekli hata mesajları ile karşılasın iyi de o zaman bu sistemin amacı ne? Sadece vatandaş para ödesin şifre alsın mı? Pes yeminle. Şu ülkede bir şeyler de artık doğru düzgün hizmet versin. :sopa:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hadi o e-devlet diyelim. Birtakım bilgilerin paylaşılması doğal. Ya diğer hizmet sitelerinin haline ne demeli. Bir haftadır trafik sigortası için teklif alamadım. Ya Allah aşkına, teklif almak için arabanın gereken bilgilerini yazıyorum, yaşadığımın ili, yaşımı da yazıyorum peki diğer özel bilgilerimden onlara ne? TC numaramı ne yapacaklar, neden e-mail doğrulama şifresi yolluyorlar? Ben onlarla sözleşme yapmıyorum ki, sadece falanca model, falanca plakalı aracım için teklif istiyorum o kadar. Her şeyin cılkını çıkardılar,eskiden vatandaştan bu tür bilgiler istendiğinde o zaman muhalefette olanlar "vay efendim vatandaşı fişliyorlar" diye ortalığı ayağa kaldırıyorlardı, eeee aynı şeyi şimdi kendileri yapmıyor mu?

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şifrem vardı unuttum mu zor seçenek olduğun büyük küçük bilmem sayı derken 3 kere giremeden unuttum. şifre almak istiyorum 50 tane bilgi girdikten sonra tel kayıt etmiş olmama rağmen tel no kayıtlı değil posta adresi yok die ptt ye yönlendirdi tekrar işin yoksa tekrar ptt ye git para öde şifre al.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar malum artık her şey bu e devlet sistemi üzerinden verilmeye başlandı lakin arkadaş bu sistem hatalarından içim şişti. Durmadan teknik bir nedenden dolayı mesajını görmekten içim dışıma çıkıyor. Şu sistemi yapıyorlar bari birde düzgün çalışmasını sağlasalar olmaz sanki o kadar şeyi içine yükle vatandaş şifre alsın ama sistem sürekli hata mesajları ile karşılasın iyi de o zaman bu sistemin amacı ne? Sadece vatandaş para ödesin şifre alsın mı? Pes yeminle. Şu ülkede bir şeyler de artık doğru düzgün hizmet versin. :sopa:

bazen bende de bazı sitelerine yönlenirken tek tük sıkıntı olsa da genelde eskiden çok daha iyi çalışıyor.
dün bir bakayım dedim; girer girmez son zamanlardaki siber saldırılar nedeniyle şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz şeklinde bir uyarı mesajı.
arkasından baktım tarih 21 aralıktı galiba meçhul bir IP den benim hesaba sızma girişimi olmuş ama girememiş.
sonra hanımın hesabına girip onun şifreyi de değiştirdik. onun hesapta da biraz gezindik hiç bir sıkıntı yaşamadık.
bu mesaj sanırım tüm hesap sahiplerine gönderilmiş, girmeyen arkadaşlar da hesaplarına girip şifrelerini gözden geçirirlerse iyi olur.
şifreyi değiştirdim, baya uzunca aklıma gelen her yere girip baktım hiç sıkıntısız çalıştı.
siteyi çok geliştirmişler, hemen hemen her bilgiye oturduğun yerden ulaşabiliyor, çoğu işlemi yapabiliyorsun.

eskiden bende de çok olurdu, bu sıkıntıların temeli genelde sanırım internet altyapısı ile ilgili. tıkladığın bilgiye ait siteye ulaşamadığı zaman sebep ne olursa olsun teknik nedenlerden diye otomatik bir bilgi çıkardı.
ayrıca not olarak ekleyelim; hesabınıza internet adresinizi ve telefon numaranızı eklerseniz şifrenizi unutsanız bile yeniden şifre almak, değiştirmek için sıkıntı yok.
çıkan adımları takip ederek yeniden şifre alabiliyorsunuz sanırım.

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e- devlet bence buzamana kadar yapılan en iyi uygulama. İnternet kaynaklı ulaşılamama sorunları olabilir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
e- devlet bence buzamana kadar yapılan en iyi uygulama. İnternet kaynaklı ulaşılamama sorunları olabilir.

Yok kardeşim internet kaynaklı değil sadece sunucuları bazı yerlerde şişip kalıyor ondan sonra sürekli hata mesajı veriyor. Misal bir kaç plaka sorgulaması yok sonra birden küt gidiyor. Bence daha da güçlenmesi gerek ya değilse bu hata mesajları ile yaşamaya devam edeceğiz.

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok kardeşim internet kaynaklı değil sadece sunucuları bazı yerlerde şişip kalıyor ondan sonra sürekli hata mesajı veriyor. Misal bir kaç plaka sorgulaması yok sonra birden küt gidiyor. Bence daha da güçlenmesi gerek ya değilse bu hata mesajları ile yaşamaya devam edeceğiz.

Olabilir abi şu siber saldırıların da etkisi var diye düşünüyorum ben.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Olabilir abi şu siber saldırıların da etkisi var diye düşünüyorum ben.

İnşallah öyledir kardeşim. Ama işte konu her zaman olduğu gibi başka yerlere gidiyor ama oto çöpe para harcamak yerine artık bu teknoloji siber saldırı falan filan içinde yatırım yapsalar iyi olacak. Bu kafa ile gider isek zaten bir yerden bir çekil de patlak verecek. Ama bizim siyasiler hala lay lay lom peşinde oldukları için sadece teknoloji internet dediğin de akıllarına gelen sosyal paylaşım siteleri ve vatandaş nerelere girmiş onu takip edeyim geliyor başkada bir şey gelmiyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ülke vatandaşlarının bütün bilgilerini içinde barındıran bir nevi hepimizin kara kutusu konumunda olan bir yerin çok çok güvenli olması gerekir. Bu sistem yüzünden zarar görürsek zararımızı kim nasıl tanzim edecek. Yetenek, tecrübe ve bilgi seviyesini sorgulamadan sadece birilerinin önerisi üzerine (mesela bu kişi bizden, teşkilat önerdi, partiye büyük hizmetleri oldu gibi sudan sebepler gibi) o makam için yetersiz olan kişilerin bu tür önemli yerlere atanmasına karşıyım.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nadir, sorun genellikle internet kaynaklı derken sadece kendi internetini düşünme. her internet portalının, sunucusunun vs. neyse belli bir kapasitesi var, e devlet üzerinden yoğun bir kullanım varsa ondan da oluyor.
ben 2 gün önce kargo sormak için PTT ye gittim, arkadaş tanıdık sistemden kontrol etmek istedi ama sistem sıkıntılı olduğu için bir kaç defa denemek zorunda kaldı.
santral kendi binalarında olduğu halde bu şikayeti ben PTT de defalarca yaşadım.
diyeceğim; maalesef memlekette internet altyapı ihtiyacı karşılamıyor. herkeste hastalık oldu internet .
mesela benim evim santrala 50 mt. mb. alabidiğim hız 9 mb. civarında, daha fazlasını alamıyorum.
ha memlekette ne olması gerektiği gibi dersen orada haklısın ama. son zamanları dikkate alırsak benim açımdan hem içerik hem de verimlilik açısından e devlet en iyilerden birisi.