Düşük hızda silkeleme

patron45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar ;

Benim 2001 model astra HB z16.. motor aracım var.

Benim aracımda da değişik bi silkeleme -sarsıntı var.Mesela yokuş aşağı 2. viteste gaz vermeden 1000 devirden başlıyarak yavaş yavaş hızlanırken başlıyor sallamaya silkelemeye bazen çok abartılı yapıyor bazen hafif. Düz yolda 1.veya 2. vites ile çok hafif gaz verdiğinde sanki yakıt kesik kesik geliyor gibi araba kafa ata ata gidiyor zaten devir saatinden de silkeleme okunuyor. lpg de bariz bir şekilde benzinde hafif var ama her ikisinde de yapıyor.Her viteste var ancak çok az gaz verilirse yapıyor.
Yapılanlar;
-bujiler değişti
-ateşleme bobini değişti
-hava filtresi değişti
-hava filtresinin ordan balata spreyi sıkıldı
-egr temizlendi ayrıca fişi çekilerek denendi
-benzin deposuna katkı maddesi konularak 5000/6000 devirlerde bir müddet kullanıldı

ama nafile hiç bir düzelme yok şimdi ben ne yapayım bilgisi olan varsa lütfen cevap versin bıktım artık arabayı şehir içinde kullanmak işkence oluyor resmen gazı biraz fazla verince hemen kesiliyor ama benim takıntım oldu gitti iyicee

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana göre egzoz sisteminizde yada monifoldunuzda kaçak var diye tahmin ediyorum ;) bazen b tür silkelemeler ateşleme sisteminde aranır,bazen hava çekmede problem aranır.Sonra sensörler vs,ama bende silkeleme vardı aynı anlattığınız gibi egzozdandı.bakmak lazım işte ;)

patron45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesajınız ardından internette biraz araştırdım herkes manifold temizliğiniz tavsiye ediyor. ustama bi danışayım gerçi onları da ikna etmek ölüm...

tmy3444

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var corsa b

merhaba abicim bendede aynı sorun var corsa b senin gibi herşeyi denedim sorun çözemedim sen nasıl giderdin bu sorunu bilgi verirsen çok sevinirim çok duaci olurum saygılar