double clutch (cift debriyaj)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok abi ben kesın debriyaja basmadığım zaman vitesi değiştirmeye çalışırım işin yoksa sanzumanla uğraş :D

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boş bir işe benziyor. önceden dedemden duymuştum eski arabalarda vites geçişi daha rahat oluyormuş şimdiki arabalarda fuzuli gibi

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aragazı veriyo gibi bişey :confused:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiatın eski bir arabası var onda aynı bu hareketi yapmak zorundasınız eleman ama baya seri iyi alışmıs.

fiat ın aracında mesela 2 den 3 e atarken önce 2 den boşa alırken bi kere basıp çekiyodun debriyaja bostan 3 e atarken bidaha basıp çekiyodun bu vatandasta o aralarda gaz vermiş devir kaybetmemek için tek fark o.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlıs anlamadıysam hareket su ;aracınızın devrını dusurdugunuzde aynı vıtesteyken gaza yuklenıp,debrıyaja yarım ve hızlıca basıp bıraktıgınızda bırden ve cok kısa surede aracınızın tekrar devırlendıgını farkedeceksınız
bu hareket bu sebeple yapılır ve cok ıse yarar kastettıgınız hareket bu olsa gerek

Emirhan Sph

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aragazi gibi oluyo ama araba bi anda firliyo yerinden vites kuculturken arabanin kapaklanmasini onluyo anladigim kadariyla ama dogru devirde yapmak lazim. Ben yaptim ama bi ise yaramiyo sadece araba daha fazla cufluyo :D heralde turbonun daha cok yuklenmesinden oda