DOĞAN SLX far yıkama sistemi kullanımı

serdarm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farlar açıkken silecek kolunu normal cama ıslatır gibi çekin ama biraz beklyn , dikkat edin çok uzun süre beklemyin motor yanabilir

rehaizmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaç farklı anahtar taşıyodun yanında :D
bu kadar alay etmenin anlamı yok doğanla sonuçta öyle veya böyle türk insanını kahrını çekti.halada çekiyor yedek parçası köylerde bile bulanan bir yerli arabadır.doğan.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kadar alay etmenin anlamı yok doğanla sonuçta öyle veya böyle türk insanını kahrını çekti.halada çekiyor yedek parçası köylerde bile bulanan bir yerli arabadır.doğan.

Ozaman dikkatli okursanız o konuşulanların doğanla değil benim anlattığım eski arabamızla ilgili olduğunuda görmüş olursunuz ;)

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet biraz daha dikkatli okusaydınız daha iyi anlardınız. Ayrıca bahsettiğiniz araç gerçekten emektar bir araçtır ve benim dalga geçtiğimi sandığınız araçtan yıllar önce bizdede vardı. Gayet iyi bilirim.;)

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde merak ettiğim şey, Makyazsız astra'ların kasasında Başınçlı far yıkama sistemi mevcut mu ? Dışarıdan bakıldığında yuvaları belli oluyor ama içinde sistem var mı bilmiyorum :D

soruma cevap alamadım :D

Son düzenleme:

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ayrı arkadaşım. Delik olmamasına dikkat et. Benimde orda delik vardı.

Ne kadar opelci olsam, yarın kuş serisi takımıyla buluşmam var.. İnsan bırakamıyor..

Açıkcası şaşırdım doğan olmasada uzun süre bir başka benzeri tipo slx kulandım deposu birdi. eğer tofaş mühendisleri ayrı depo kullandılarsa çok şaşırırım acayip mantıksız bir durum.

Yarınki toplantıda silecek suyu deposun ayrı olup olmadığını dikkatlice kontrol etsenize çok merak ettim biraz şüphem var.

Bu arada arabanıza jantlar çok yakışmış.

Son düzenleme:

Osmanlı1299

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ilmedavet.com
ben şaka sandımdı...
gerçekten böyle bi sistem var demek tofaşta...
ne güzel...

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkcası şaşırdım doğan olmasada uzun süre bir başka benzeri tipo slx kulandım deposu birdi. eğer tofaş mühendisleri ayrı depo kullandılarsa çok şaşırırım acayip mantıksız bir durum.

Yarınki toplantıda silecek suyu deposun ayrı olup olmadığını dikkatlice kontrol etsenize çok merak ettim biraz şüphem var.

Bu arada arabanıza jantlar çok yakışmış.

benim de eski aracım doğan slx ti. far yıkamanın deposu ayrı. yukarıda da söylendiği gibi farlar açıkken silecek kolunu çektiğinizde hem cam hemde farlar yıkanıyor.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende vectra b aracıma sonradan far yıkama sistemi taktım. gayet güzel çalışıyor.....

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğan türk insanının kahrını çekmedi,Türk insanı Doğan'ın kahrını çekti bence.Bir zamanlar doğan'ın L,serisi sonra SL daha sonra SLX diye kabin içinde koltuk takımı olup radyo teybin bile opsiyonel olduğu ve emsallerinden opel,renault ile aynı fiyata satılıp ucuz satılan yedek parçasının defalarca araba satış fiyatından baştan alındığı en sağlıklı çalışan aksamının motor'un sıcaklığı ile üflenen kaloriferleri olduğu doğan'dan memnun olmamız o zamanlar son derece normaldi.Arabayı binek olarak değil,ilerde satarız diye yatırım amacı olarak görüldüğü bir dönemden geliyorum ben.Parçalarının ucuz diye ki kapı kilit ve kollarının periodik olarak 6 ayda bir değiştiği aracın yabancı izniyle yerli üretim altında servislerinin çoğalması bu araca rant getirmiştir.Tekeleşip zengini daha zengin yapmaktan öteye otomotiv sanayisine ne kadar katkısı olmuştur soru işareti.Devrim arabaları filmini izleyincede neler olduğunu insan daha kolay idrak ediyor.Bana dayatılan değil hak ettiğimiz sağlamlıktaki arabalarla tanışınca neyin ne olduğunu insan daha iyi anlıyor.Tek dileğim emsalleri mersedes'ler olan ve yerli üretim halkına daha ucuz kalitede otomobillerin üretimine ve satışına izin verildiği dünya pazarına hakim olabildiğimiz bir gün görmek arzusu ile...

sevgiler saygılar