Dizelde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

Dizelde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

• Shell

Oy: 120 45.3%
  • Total

Oy: 23 8.7%
  • Petrol Ofisi

Oy: 25 9.4%
  • Opet

Oy: 74 27.9%
  • BP

Oy: 18 6.8%
  • Full

Oy: 5 1.9%

• Kullanılan toplam oy
    265

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizelde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

Bir yaşıma daha girdim şimdi Volkan yeni öğrendim ESSO yu  dancee

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

çok severim Essoyu az çıkolata yemedim küçükken:)

esso.jpg

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
benim çevremde dizel kullanan herkez opeti tavsiye ediyor mesela ama sadece dizelde, benzinini sakın alma diyende var.

opetten dizeli de almanızı tavsiye etmem, total veya petrol ofisini denediğinizde performansta ve yapılan km deki farkı göreceksiniz

BAKUTA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opetten dizeli de almanızı tavsiye etmem, total veya petrol ofisini denediğinizde performansta ve yapılan km deki farkı -göreceksiniz...
------------------------------------------------------------
ya ciddi olarak bir bilen yokmu?

önceden kesinlikle shellden alırdım benzini.ve inanın 95 oktanı diğer markalara göre fark ediyordu bence.
peki dizelde bu ayrımı total ve petrol ofisi ayrımını açabilirmisiniz biraz daha?

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BAKUTA link' Alıntı:
opetten dizeli de almanızı tavsiye etmem, total veya petrol ofisini denediğinizde performansta ve yapılan km deki farkı -göreceksiniz...
------------------------------------------------------------
ya ciddi olarak bir bilen yokmu?

önceden kesinlikle shellden alırdım benzini.ve inanın 95 oktanı diğer markalara göre fark ediyordu bence.
peki dizelde bu ayrımı total ve petrol ofisi ayrımını açabilirmisiniz biraz daha?

siz nasıl benzinde shellin diğer markalara göre fark ettiğini tecrübe ettiyseniz ben de dizelde petrol ofisi ve totalin diğer markalara göre daha performanslı olduğunu ve daha çok km yaptığını tecrübe ettim.

bunu anlamanın en güzel yolu deponuz boşaldığında (uyarı verince) depoyu opetten fulleyin km yi sıfırlayın. depo bitene kadar kullanın ve km yi not edin. tekrar uyarı verince depoyu petrol ofisi ya da total den fulleyip km yi sıfırlayın. depo bitince yaptığınız km leri karşılaştırın. (tabi nerde kullandığınızda önemli, birini şehir içi birini şehir dışı kullanırsanız aldığınız sonuç doğru olmaz. oyüzden aynı şartlarda test edin)  performans konusunda da kalkışlarda sollamalarda hızlanmalarda farkı kendiniz test edip gözlemleyeceksiniz.

burda kesinlikle reklam filan yapmıyorum sadece tecrübemi aktarıyorum.

BAKUTA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhabalar;

reklam olarak sormadım.hani benzinli bir araçtan dizel bir araca geçtim,ve inanın tecrübelerinizden faydalanmak adına soruyorum.
opette fullemiştim depomu,
ama bundan sonra kayıt altına alarak ilgili firmları test edeceğim.

Bilgi paylaştıkça çoğalır diyerek sormuştum.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Herkeze Merhabalar.

Bugün başıma Petrol ofisi ile ilgili bir olay geldi onu kısaca dile getirmek istedim.
Belki çoğunuzun haberi var, Petrolofisi kartınızdaki puanları belli bir tarihe kadar 300 puan 5 TL şeklinde kullanabiliyorsunuz.

Önceleri PO dan hem şirket aracıma hemde kendi aracıma yakıt alıyordum fakat PO kartın benzin koyulması esnasında verilmesi gerektiği konusunda sıkıntı yaşıyordum çünkü pompacıların bana bunu bikere bile hatırlattığını görmedim, bende tabi dalgınım iş, güç. yakıt bikere depoya girdikten sonra artık dönüşü yok binlerece puan böyle boşa gitti tabi bunun üzerine birkaç sorun daha yaşayınca PO'dan yakıt almayı bıraktım ve shelle geçtim iyikide geçmişim, neyse PO kartımdaki yaklaşık 1300 (20TL)puanı bugun kullanmak istedim akhisar-manisa yolundaki PO ya girdim uygulamadan haberi yoktu, çıktım 2. PO'ne manisada girdim.
Puanların hepsini tek seferde çekmedikleri için 5TL 5TL şeklinde çekiyorlarmış allahtan 60-70 TL lik puanmı yoktu, zaten kasada kuyruk vardı bu olayla ilgili. neyse kasadan zımbalanmış 4 adet fişle pompacının yanına koyuldum verdim ve 20 TL'lik eurodizelimi aldım, herzamanki gibi fişi istedim! veremiceklerini söylediler bende böyle bişeyin imkansız olduğunu ve bana 20TL'lik bir fiş vermeleri gerektiğini söyledim fakat inat edip vermediler, bunun üzerine oranın sahibiyle görüştüm ve fişimi aldım, normalde fişi şirkete teslim ediyorum ve PO'daki arkadaşlar fişin üzerine "gider olarak gösterilemez" yazısını yazmışlar, haa gider gösterilirmi gösterilmezmi bunu bilmiyorum oandada pek önemsemedim ama shellden aldığım puanlarla böyle bir sıkıntı yaşamadım ve fişimi herzaman temiz bir şekilde aldım, bunun üzerine müşteri hiz. aramak istedim fişin üzerine böyle bişeyi yazmaya hakları varmı diye sorucaktım ona göre bilgim olup bende istasyon sahibiyle görüşücektim fakat 3 farklı müş. hiz. numaransının hepside kapalıydı.

Benim sadece çok sinirlendiğim kısım hiçbir zaman bir kolaylık olmaması, bilmiyorum bu türk şirketlerindemi kaynaklanıyor ama kulağımızı tutmak için kafamızın arkasından dolanıyoruz bide şu puan olayı gayet basittir yakıtını alırsın ödemeye giderken kasadaki arkadaş sen hatırlamasanda shell kartınız varmı diye soruyor ki zaten kasaya gidince insan hatırlıyor PO'da kasaya gelince hatırlıyor müşteri oda çok geç oluyor madem böyle bir sistem var ozaman pompacı soracak müşteriye.

umarım başınızı şişirmemişimdir başımdan geçen bir olayı anlatmak istedim.

saygılar.

joseph33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Petrol Ofisi hakkında bilgilendirme amaçlı söylüyorum... artık yerli bir şirket değil bilgilerinize.
ORTAKLIK YAPISI
Ortağın ֜nvanı                 Sermaye Tutarı (TL)            %
OMV Enerji Holding A.ş.     312.665.874,814                54,14
OMV Aktiengesellschaft      240.104.930,100               41,58
Halka açık ve Diğer            24.729.222,086                  4,28
Toplam                           577.500.000,000               100,00

not: OMV Avusturyalı bir şirket.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn NewPa1n kesinlikle katılıyorum size, saçmalık zaten siz benzininiz alıyorsunuz
Ben de shell den alıyorum shell club kartım var böyle bir sorun yaşamadım

joseph33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu arada shell fuel save dizel v-power dizelden 3 kuruş daha ucuz podan 4 kuruş bravoo