dizel astra

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beni alaya alarak ne kadar efendi olduğunuzu gözterdiniz sizin gibilerle polemiğe girmeye değmez varın Allah tan bulun.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Verdiğim bilgilerin yanlış olduğunu hiçte uygun olmayan bir dille belirten kişiler bulunmakta, yanlış bilgilendirdiğim için özür dilerim, dalga geçenleride Allah a havale edrim.O kişler hariç saygılar.

Beni alaya alarak ne kadar efendi olduğunuzu gözterdiniz sizin gibilerle polemiğe girmeye değmez varın Allah tan bulun.

Bir araba hakkında bilgi vermeye çalışarak arkadaşa yardımcı olmaya çalışmışsınız, istemiyerek yanlış bilgi vermişsiniz, bunlar olağan karşılanacak şeylerdir ama işi Allah'a havale etmek, çaktırmadan beddua etmek hiç hoş olmamış :(.

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş bey direk yada dolaylı beddua etmek gibi niyetim yok fazla uzamasın istedim , o kişiler yazdığım cevabın yanlış olan kısmını yada tamamen yanlış ise tamamını düzelterek işe girebilirdiler fakat sırıtan yüzlerle dalga geçer bir konuma geldiler bu durumda kim olsa rahatsız olur, soruyu soran arkadaşa bir faydası oldumu hayır,bilgi verdilermi hayır ben bu durumda şunu anlıyorum bu kişiler sadece forumda gezip yanlış yazanları alaya alan,polemik arayan kişiler, burda araba alaya almak yada küçümsemek yok, yanlış biliyor olabilirim ve bu doğal bir durum neden var bu site ve forum bilgi paylaşmak ve yanlışları düzeltmek için, bende birçok şey öğrendim burada,tecrübelerimi paylaştım.Selmlar.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış bilgi verme millete bilmediğin bir konu hakkında yorum yapma o zaman ! ayrıca sizi Allah' a havale ediyorum ne demek kendi kendine birşey yaptığını sanıyorsun!

Son düzenleme:

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bana göre doğru olanı ve başkalarından öğrendikelrimi-duyduklarımı söyledim, sonuçta bilgi yanlışta olsa öğrenilir,sonra düzeltilir-değiştirilir-geliştirilir...Yanlış olduğunu hoş olmayan bçimlerde ifade ediyorsunuz ama doğru olanını bir türlü yazmıyorsunuzki soran arkadaşta bizde doğru olarak bilgilenelim.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neyi yazmadım kendi aracımdan gerçek örnek verdim daha ne olacaktı senin derdin ne arkadaşım

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bana göre doğru olanı ve başkalarından öğrendikelrimi-duyduklarımı söyledim, sonuçta bilgi yanlışta olsa öğrenilir,sonra düzeltilir-değiştirilir-geliştirilir...Yanlış olduğunu hoş olmayan bçimlerde ifade ediyorsunuz ama doğru olanını bir türlü yazmıyorsunuzki soran arkadaşta bizde doğru olarak bilgilenelim.

Herneyse, bu kadar uzayacağını düşünmemiştim. Kırdıysam şahsım adına özür diliyorum. Boşverin 4 teker, 2 parça demir için üzmeye gerek yok. Sağlıcakla kalın.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımı değiştirmeyi düşünüyorum g kasa astra almayı planlıyorum sahibindende araştırdığımda 2001 model bezinli astra 21 -22 mil aynı model dizel astranın fiyatı 18 -19 mil.nedennnnn

Arkadaşın meselesi kaynadı arada :)

1.7 dti Astra G'ler çok fazla üretilmedi. O senelerde henüz dizele şimdi olduğu kadar yönelme başlamadığı için benzinli modeller kadar satılmadı. Sonradan satışı da bittiği için geriye dönüp bakınca "az satmış, demek ki tutmadı" gibi bir çıkarım yapılıyor.
Bunun sebebi motorda veya o modelde bir sorun olduğundan değil. Yoksa 1.7 dti Corsa ve Combo'lar, 2.0 dti motorlu Vectra'lar epeyce satıldı ve halen bu araçlar yollarda. 1-2 ufak sıkıntısı dışında sorunlu olarak nitelenebilecek motorlar değil.
Common rail dizel değildir, euro dizel motorlar kadar yakıta hassas değildir. Yani, kırsal motorinle de çalışır.

Sizin asıl sorunuza gelirsek. 2006 model bildiğiniz kullandığınız bir aracı satıp, daha eski model ve 2. el olması nedeniyle nasıl kullanıldığını, bakım geçmişini bilemeyeceğiniz bir araba almak normalde tercih edilecek birşey değil. Nakit ihtiyacı, vs. varsa o ayrı.
Amaç yakıt giderini düşürmekse en makul ve risksiz yol (bence): önce arabanızın ateşleme sistemini güzelce bir kontrol ettirin(buji, bobin, akü şarj seviyesi, vs.) ve genel bakımını yaptırın. Sonra kaliteli bir LPG kitiyle iyi sonuçlar elde edersiniz.

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın meselesi kaynadı arada :)

1.7 dti Astra G'ler çok fazla üretilmedi. O senelerde henüz dizele şimdi olduğu kadar yönelme başlamadığı için benzinli modeller kadar satılmadı. Sonradan satışı da bittiği için geriye dönüp bakınca "az satmış, demek ki tutmadı" gibi bir çıkarım yapılıyor.
Bunun sebebi motorda veya o modelde bir sorun olduğundan değil. Yoksa 1.7 dti Corsa ve Combo'lar, 2.0 dti motorlu Vectra'lar epeyce satıldı ve halen bu araçlar yollarda. 1-2 ufak sıkıntısı dışında sorunlu olarak nitelenebilecek motorlar değil.
Common rail dizel değildir, euro dizel motorlar kadar yakıta hassas değildir. Yani, kırsal motorinle de çalışır.

Sizin asıl sorunuza gelirsek. 2006 model bildiğiniz kullandığınız bir aracı satıp, daha eski model ve 2. el olması nedeniyle nasıl kullanıldığını, bakım geçmişini bilemeyeceğiniz bir araba almak normalde tercih edilecek birşey değil. Nakit ihtiyacı, vs. varsa o ayrı.
Amaç yakıt giderini düşürmekse en makul ve risksiz yol (bence): önce arabanızın ateşleme sistemini güzelce bir kontrol ettirin(buji, bobin, akü şarj seviyesi, vs.) ve genel bakımını yaptırın. Sonra kaliteli bir LPG kitiyle iyi sonuçlar elde edersiniz.
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim konuyu açtığım için pişman olmak üzereydim farklı noktalara kaymasından dolayı üzüldüm aracı satma sebebim economik nedenler araçtan çok mennunum yaklaşık 2 yıldır bende en ufak sorun yaşamadım bakımını yaptırıp kullandım daha önce g kasa vardı bende oda iyi bir araç ona geçmeyi düşünüyorum kesin değil durumu toparlarsam belki satmam twinport motorların lpg uyumu çok iyi değil diye duymuştum bu motora en uyumlu lpg hakkında bilginiz varmı ilginize tekrar tşklr