Dizel aracıma yanlışlıkla benzin koydular

daddy01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir arkadaşın ford focus dizel aracına en az 10 litre benzin koyuldu yanlışlıkla. Farkedince geri kalanına mazot koydular. hiç bişey olmadı. araba çalıştı yine de.

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompacı elbette hatalı. Sormadan doldurmaması lazım.

Ancak dizel araca benim bildiğim kadarı ile benzin konsa hiçbir zararı olmaz. Hatta magirüsçüler sabahları motor kolay çalışsın diye mazota benzin katarlar diye biliyorum.

Ha benzinli araca dizel girse o sıkıntı olabilir. Ama dizel araca az miktarda benzinin hiçbir zararı yoktur.

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
euro dizel'in içinde benzin katkısı zaten var. Fakat 4lt fazla değer. eğer aracınızı tam doldursaydınız sorun olmayabilirdi. Fakat en doğrusu boşaltmak.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Pompacı elbette hatalı. Sormadan doldurmaması lazım.

Ancak dizel araca benim bildiğim kadarı ile benzin konsa hiçbir zararı olmaz. Hatta magirüsçüler sabahları motor kolay çalışsın diye mazota benzin katarlar diye biliyorum.

Ha benzinli araca dizel girse o sıkıntı olabilir. Ama dizel araca az miktarda benzinin hiçbir zararı yoktur.

Magürüs dediğiniz araçlar 1970den kalma, bizim araçlarımız 2000li yılların artık herşey benzin veya mazota göre yapılıyor neden çıkan 1.3ler Turbo dizel, sadece dizel olsa imiş ya? Bunlar hep hesaplanıyor, depoya benzin koymak gerekse herhalde adamlar çıkar acıklama yapar deponuza bi kac litre benzin koyun sabah daha rahat çalışır gibisinden. Bence arkadaş en iyisini yapmış hiç riske girme 4.000TL yi bırak 400TLli masraf bile olsa araçtan soğuduktan sonra ne anlamı kaldı. Hem neden durduk yere aracımda masraf çıkartayım.