Diskleri Tornalatmak/Taşlatmak

satir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar;yaptığım kontrolde ön fren disklerimin üzerinde fatura oluşmuş.Disklerimi ve balatalarımı değiştirmeyi düşünüyorum.Ankara opel parça satan yerlerde fren disklerinin çiftine 65 ytl, balatalara 45-50 ytl.fiyat istiyorlar .Edindiğim bilgiye göre diskler torna ediliyormuş.Acaba bu sağlıklı olurmu ? Fren diskleri ve yumuşak balatalar için ankarada marka-fiyat adres verecek arkadaşlar bilgi verirse sevinirim ...

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç uğraşma değiştir gitsin bende daha önce tornaya vermiştim çokta iyi olmadı frene basınca cıyırdamalar eksik olmadı sonunda tüm takımı değiştirdim ve mükemmel oldu bastınmı frene olduğu yere çakıyor

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
marka olarak orjinalde ne marka var benimde değişmesi gerekiyo disklerin....

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o disklerin yüzeyleri cncde mükemmel işleniyor ilk imalatında. düzlemsellikleri tam tolerans içinde. diskleri tornalatmaya götürdüğünüzde sanayide usta takıyor üniversal tornaya, elinde kalibrasyonu olmayan bir mikrometre ve komparatör. tornalıyor bir miktar. ölçüyor tamam abi diyor. tabi ki teknik resmindeki geometrik toleranslara uyulmadığı için yüzey düzlemselliği büyük ihtimal tutmuyor. ses yapıyor yine vs.

irfan2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren balatalarını orjinal almanıza gerek yok bence yan sanayi güzel markalar da var yarı fiyatına orjinaller çok pahalı orjinale takılıp kalmamak lazım. yazık paramıza

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
brembo derim ben. aracın da bertone. brembo iyi gider. orjinali değil ama orjinalinden daha iyi :) dünya çapında marka

bremboyu biliyorum ama fiyatı çok yüksek gerek yok arabam altı üstü 125 bg ama kırmızı kırmızı çok fena durur :D

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm bak işte bu sorun tornadan olabilir ..ben tornalattım gayette disk i ama sonrasında hala sol disk ten ses gelir..

sol fren takımını biraz sorunlu takmıştı servis zaman olmadı gidip yaptırmaya ama bakalım disk kaynaklı olabilir demekki..

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
balataların orjinale yakın kalitede olanlardan almakta fayda var kalitesi düşük olan balatalar sertleşerek disk üzerinde fatura yapıp disklere zarar veriyor arkadaşlar sizlein yazdığı markalara istinaden yazmadım ama fazla ucuza kaçmamak lazım