Direksiyonu sağa çevirince artan motor sesi

asimen71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.Aracım corsa d ctdı 2012 model.araç seyir halindeyken direksiyon en ufak sağa çevrilse sanki motor sesi iki katına çıkıyor.yani harici bir ses hissetmiyorum (sürtme,gıcırtı,uğultu) ama sağ hareketimle sanki aracın tüm ses yalıtımı devre dışı kalıp ses kulağımın dibine kadar yaklaşıyor.direksiyon düzken ya da sola harekette hiç bir sorun yok.başına böyle bir olay gelen yada konu hakkında bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bana yakınsınız, bir gün bakarız beraber,

Hareketsiz iken, seste bir değişiklik yok ise, ses kaynağı motor, pompa vss değil, yürüyen aksamdadır.

izm06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarı ile aracınızda servo elektrik destekli direksiyon var aracınızın akü değerleri normal mi ve tesisatınızda değişiklik yaptınız mı çünkü akü değerını emen bir tesisat söz konusu oldugunda direksiyonunuza gelen akım değişerek yetmeye bilecektir dolayısı ile aracınızın ek takviye için rolanti yükseltimine gitmesi söz konusu olabilir aynı durum toyota marka aracımda mevcuttu sola çevirirken ses yapıyordu motor sağda problem yoktu. akü değişimi yapıldı şarj dinamosunun kömürlleri yenilendi sonrasında düzeldi

asimen71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı alalı iki ay oldu.aldığımdan beri var o ses.herhangi bir ek donanım takmadım ama sis lambası ve park sensörüne ihtiyaç duyuyorum.bugün özel bir serviste ön takımı komple gözden geçirdim.eleman hiç bir şey yok.gönül rahatlığıyla bin dedi.ama ben biraz huyluyum. :)) gerekirse daha yüksek amperli akü alıp sis lambası ve park sensörünü de takmam gerek.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.Aracım corsa d ctdı 2012 model.araç seyir halindeyken direksiyon en ufak sağa çevrilse sanki motor sesi iki katına çıkıyor.yani harici bir ses hissetmiyorum (sürtme,gıcırtı,uğultu) ama sağ hareketimle sanki aracın tüm ses yalıtımı devre dışı kalıp ses kulağımın dibine kadar yaklaşıyor.direksiyon düzken ya da sola harekette hiç bir sorun yok.başına böyle bir olay gelen yada konu hakkında bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum

Motor temiz mi? Temiz mi derken, kaputu kaldırdığınızda yada alttan baktığınızda çamur kir ve yağ durumu nedir?

Benzer bir durum 2 sene önce başıma geldi. 45 gün çalıştığım fabrikanın yolu topraktı. Yağmurun yağdığı bir gün 5-6km lik toprak yoldan gidip geldikten birkaç saat sonra direksiyonu en hafif oynatmada tır tır tır tır ses geliyordu. Noluyor be diyerek kaputu açtığımda her tarafında kütle kütle çamur olduğunu gördüm. Benzinliğe çekip motor soğuduktan sonra birkaç kere köpükleyip duruladım ve o sesi bir daha duymadım.

Ufakta olsa göremediğimiz bir yere bir şey sıkışmış olabilir. Başıma geldiği ve bu şekilde çözdüğüm için sizinle paylaşıyorum.

asimen71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor temiz gözüküyor muzaffer bey.ha görmediğim yerde bir şeyler varsa bilemem tabi.Emre bey,yakınız derken Anadolu yakasında mı oturuyorsunuz?
Benim başıma zaten normal arızalar gelmez.bir keresinde tempra aracımın arızasını istanbuldaki yetkili servisler çözemeyip bursadan teknik ekip çağırmışlardı,oradan biliyorum.arıza ise distrbitör kapağındaki entegre arızalıymış.ama bir ay uğraştırdı beni

Son düzenleme: