Dik Yokuşta Dur Kalk Yapmak

kozturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki arkadaşlar yarımotomatik arabalar bu rampalarda ne tür atraksiyonlar yapıyor merak ettim ben şahsen fren ve gaz kombinasyonu kullanıyorum bunun bir zararı olurmu acaba baskı balataya yoksa en sağlamı el freni mi dersiniz

bendeki corsa easytronic dik yokuşlarla 5-6 cm geri kaçıyor. bende dik yokuşlarda el freni kullanıyorum. öyle yorumlar okudum ki arabaya okuyup üfleyerek biniyor inerken de bugünde arıza yapmadık maaşallah diyorum.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
4eva yarım debriyaj :) gecen el freni kullanayım dedim araba geriye kaydı sonrada gaza cok yüklendi araba baya bagırdı. esas böyle cok acemice oldu :) yarım debriyajda üstüme yoktur :) ne de olsa günde 100 km dağ bayır tırmanıyorum

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok az bir yokuşta bile el freni kullanın. motoru ve baskıyı yormaya hiç gerek yok. alışın hemde. en hafif meyilli yokuşta bile el freni kullanın hatta.

bazı yarışçılar düz yolda bile kalkarken el freni kullanıyor. yadırganacak birşey değil.

rehaizmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok az bir yokuşta bile el freni kullanın. motoru ve baskıyı yormaya hiç gerek yok. alışın hemde. en hafif meyilli yokuşta bile el freni kullanın hatta.

bazı yarışçılar düz yolda bile kalkarken el freni kullanıyor. yadırganacak birşey değil.
evet yokuşta kalmanın en iyisi el freni.

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectram manuel vites olduğu için yokuşlarda el freni kullanıyorum isteyen acemilik desin.:) Arabamı yormaya kıyamıyorum. Mercedeste ise yokuşu unutuyorum İzmirliler bilir evka1 den şahintepesine doğru giden yokuşu git git bitmez veya gültepe torostaki yokuşlar.:D

Mercedeste D konumunda bile araba banamısın demiyor yokuşuna görede 1 2 3 diye ayarlayınca yokuştamı gidiyorsun düz yoldamı gidiyorsun belli değil belki bundan arkadan itişinde faydas vardır, ama otomatik yokuşlarda eğimlerde gerçekten çok büyük avantaj.:)

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya da Wv grubu bir araç alacaksınız auto hold özelliği var mükemmel bişey ne öne nede arkaya kaydırma 1 milim bile yapmıyor.

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaşlar düz vitesede otomatikteki gibi yokuşta geri kaçmayacak sistem olurmu ?olursa neden yapmıyorlar.

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vwlerde vites boştayken bile geri salmıyor ancak debriyaja dokanırsanız sistem devreden çıkyor...bizde doldur boşalt sistemini kullanıyoz opelde:D