Dik Yokuşta Dur Kalk Yapmak

liberta12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 2009 astra hb var.
ankara da bazı yerlerdeki yokuşlar baya dik. bitmek bilmiyor...
geçenlerde bir tanesine rastladım... trafiği de akşam vakti maşallah baya yoğundu... ilerlemek bilmiyodu... gittikçe daha da dik kıısımlarına denk geldim..
arabayı dur kalk yaparken istop etti defalarca... eee haliyle sinir stres olmaya başladım.... araba geriye kaçıyodu devamlı... yani babamla ecel terleri döktüm....

o günden beri yokuşlar stres yapmaya başladı bende....

yani bu tür yokuşlarda en çok karşılaştığım kavrama noktasına kadar debriyajı çeksem araç hala geri kayıyor... bu durumda aniden frenden çekip gaz veriyorum ama debriyajdan da cekiyorum yavasça ayağı araba istop ediyor.....

baya bişey okudum yokuşla alakalı... yalnız el freni ile de nereye kadar dur kalk yapacaz.... bana tavsiye de bulunursanız sevinirim.....

farukcagsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabaya alısmaktan baska careniz yok yada el frenini cekeceksiniz kalkarken eliniz el freninde debriyajdan ayagınız cekerken gaz vererek araç haraket edecegi noktada el freninin indireceksiniz baska bi yolu yok bunun yada otomatik arac alacaksınız.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabaya alısmaktan baska careniz yok yada el frenini cekeceksiniz kalkarken eliniz el freninde debriyajdan ayagınız cekerken gaz vererek araç haraket edecegi noktada el freninin indireceksiniz baska bi yolu yok bunun yada otomatik arac alacaksınız.

+1 katılıyorum,üstelik de el freni kullanmak acemilik değildir, ben de dik yokuşlarda, baskı balataya yüklenmeyeyim diye el freni ile kalkıyorum

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H, özellikle makyajlı kasaların sorunu bu bence.Dediğiniz gibi birde dik yokuşa denk gelirseniz dur kalk yapmak işkence oluyor çünkü araba gaz yemiyor.Bu sorun bende de vardı, serviste Ecu güncellemesini yaptırınca kısmen düzeldi.

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende elfrenin tuşuna basılı tutuyorum elimide .debriyajla kombine kullanıyorum yoksa kalkmak mümkün değil. accentimle oyun oynardım rampalarda:(

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik alın. FROVER OV. :D:D

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en dik yokuşta bile el fireni kullanmam..Gerek yok..Debriyaj ve aynı anda frene basarım..kalkarkendefrenden ayağımı ufak ufak kalkdırırım ve orada incecik bir kavrama noktası var, araba istop edek gibi olur, o anda gaza basarım..Hem debriyajı yormamış olurum hem de kaydırmamış olurum hem de el freniyle uğraşmamış olurum;)

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
japonlar motor, mekanik on numara ...almanlarda görsellik iç dizayn sağlamlık güzel..ikisinden birini galiba tercih etmek lazım bu aralar yepyeni debriyajımla klima açıken 1. viteste kalkış işkence, açık değilken alıştığım için ayarlıyorum