Dik Yokuşta Dur Kalk Yapmak

R

rakiş

Bilgi Girilmemiş
El frenini hiç denemedim,bugün deneyeceğim. Rize de yaşıyorum, bir çok yer dik yokuş ve keskin virajlarla dolu. kullanmak başlarda zor geliyordu ama zamanla alışılıyor. buralarda hızlı araba kullanabilen formula yarışlarına aday olabilir.:)

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
el frenini kullanmak en kesin çozüm..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ışıkta dahi dursam el frenini çekerim. bazılara acemilik olarak yorumlasa da ben halimden memnunun bilmem kaç sn neden ayagımı frenin üzerinde tutayım ki yada kalkarken kendimi neden kasayım ki ;)

astraGame

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslinda debriyaj ayarini biraz dahaasagidan kavramasi icin ayar yapilabilir bence hem arabada daha tatli bir kalkis olur hem yokuslarda yardimci olur...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kim ne derse desin yokuşta el freni kullanmadan kalmak marifettir.Fakat el freniyle kalkmakta acemilik değildir,marifetsizlik oluyor galiba :D

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben eL Frenini çekmeden kalkıyorum Bizim buralarda Ona Yarım Debriyaj diyorlar Ama el freniylede kalkıcagım yerlerde oluyor tabikide...

C

cihanreis

Bilgi Girilmemiş
depriyaj kavrama mesafesi ayak alıştıkan sonra el freni okadarda önemli değil :D

corsa_72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki arkadaşlar yarımotomatik arabalar bu rampalarda ne tür atraksiyonlar yapıyor merak ettim ben şahsen fren ve gaz kombinasyonu kullanıyorum bunun bir zararı olurmu acaba baskı balataya yoksa en sağlamı el freni mi dersiniz

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende otomatik kullanıyorum,frenden çekip gaza basmak yeterli,öyle frene basıp kalkmaya gerek yok,çünkü araç geri çok az kaçar ya da hiç kaçmaz.....

BeRkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben geçen 1 sitenin kumsalına indim aşırı dikti el freni bile bayırda işe yaramadı kaydırıyodu aracı o kadar dik bayırı yarım debriyaj çıktım nasıl balata koktu korktum içim gitti arabaya :S bişey olmamıştr inş servise bakıma gittiğimde göstercem astra h lerde alışamadığımdanmı bilmiyorm trafikte her zaman 2 yi yemio ywaş gderkn gaz ymiyo araba.dururkende devirli kaldırmak lazm ufak bayırlarda fln titriyo araba