Dik Yokuşta Dur Kalk Yapmak

rockSEWER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en dik yokuşta bile el fireni kullanmam..Gerek yok..Debriyaj ve aynı anda frene basarım..kalkarkendefrenden ayağımı ufak ufak kalkdırırım ve orada incecik bir kavrama noktası var, araba istop edek gibi olur, o anda gaza basarım..Hem debriyajı yormamış olurum hem de kaydırmamış olurum hem de el freniyle uğraşmamış olurum;)

aynen bende cok hafif cektiğinde tık diye ses geliyor lastiklerden sankı :) o anda hafif dokundugum anda gaza fırlaytıp gidiyor valla :)

nohackmove

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla evet bazen zorluk çıkabiliyor. ben yarı debriyajla araba hafif kıpırdamaya başlarken gaza biraz dokunuyorum ve araba ileri gitti gidecek olurken de elfrenini bırakıyorum. ama trafikte yokuşta durkalk yaparken bayağı bi zor oluyor.

ersincura

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaslar adamın derdi bence dur kalkı becerip becerememsi degil altında toyota corrolla olsaydı kesinlikle stop ettirmezdi astra hb 2009 yani zxer16 ecotech motorun dandikliği arkadası stop ettiren bence 2009 hb si olan lar ayrı bi topik acıp opeli mahkemeye vermeli

cengiz29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tecrübe konuşuyor ben degil,öncelikle debrajını çok ama çok iyi tanımalısın mesala ben opel den önce 206 pejo kulanıyordum opele ilk bindim sanki debraj ayagımın altında boş bir pedal gibi hissetim hatta debrajında sorun var diye servisede götürdüm arkadaşşım bana debrajımın daha cok yeni oldugunu en güzel halinin bu oldugunu söylesede ben cok zor alışmstım,nednese şimdi çok hantal gelioyor. anlıcanı umuyorum orda milimetrik noktayı yakalamalısın dostum,el frennede gerek yok

nohackmove

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaslar adamın derdi bence dur kalkı becerip becerememsi degil altında toyota corrolla olsaydı kesinlikle stop ettirmezdi astra hb 2009 yani zxer16 ecotech motorun dandikliği arkadası stop ettiren bence 2009 hb si olan lar ayrı bi topik acıp opeli mahkemeye vermeli

Arkadaş yalnız değil....
Bilirsiniz otomatik vites arabalar asla geri kaçmaz D de iken dik yokuşta gaza dokununca araba ileri gider.

Arkadaşımda da eskiden 1.2 palio vardı otomatik ve gayet iyiydi.
şimdi Toyota Corolla HB aldılar 2009 model ve araba otomatik vites ve yokuş yukarı kalkışlarda geri kaçırıyor biraz.

Ve hızlanmıyor araç. ani hjızlanmalar için viteste bi özellik var arabaya geçici süre için güç takviyesi yapıyor.:kop:

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et