Dik Yokuşta Dur Kalk Yapmak

erdal61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bu nedenle aracımı değiştiriyorum eşim yokuşlarda kalkışlarda sorun yaşıyor trabzonunda her yeri yokuş aracın kasa ağır yokuşta çekmiyor,balatalar koku yapıyor nasipse otomatik alacağız.1.6 180 hp otm.düşündük ancak oda çok yakıt tüketiyor.Heralde hafif kasa araç almak en mantıklısı:confused:

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hürriyet mahallesinden çağlayan dereye arı eczanesine inen yokuşuda es geçmeyin. zaten tek yön iniş kullanılıyor şu an sanırım. zırt pırt değiştiğinden:) 2-3 sene önce bi kamyon inerken freni patlamış (araba zor iniyo kamyonun ne işi varsa artık) bi kaç kişiyide önüne katıp arı eczanesine dalmış ölümlü kazaya neden olmuştu...
çağlayan ve gültepe dereye inen yokuşlar Allah muhafaza... inerken kemer yoksa yandaki yolcu arkasına yaslanamıyor o derece artık:)
Navigasyon yaparken il il sokak sokak gezerken yokuşlara geldiğimizde araçtan inip bi bakıyorduk nasıl diye çünkü birkaç kere başaşağı çok dik yokuşlarda bi baktık merdiven :) hadi çıkabiliyosan çık geri geri... çekici getir çektir daha iyi:)

Son düzenleme:

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu 1.3 90hp HB Astralar bu 45 lik yokuşlarda ileri yada geri çıkışlarda sorun yaşıyomu?

Yusuf ÖNGÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yusufongun.tr.gg
Hürriyet mahallesinden çağlayan dereye arı eczanesine inen yokuşuda es geçmeyin. zaten tek yön iniş kullanılıyor şu an sanırım. zırt pırt değiştiğinden:) 2-3 sene önce bi kamyon inerken freni patlamış (araba zor iniyo kamyonun ne işi varsa artık) bi kaç kişiyide önüne katıp arı eczanesine dalmış ölümlü kazaya neden olmuştu...
çağlayan ve gültepe dereye inen yokuşlar Allah muhafaza... inerken kemer yoksa yandaki yolcu arkasına yaslanamıyor o derece artık:)
Navigasyon yaparken il il sokak sokak gezerken yokuşlara geldiğimizde araçtan inip bi bakıyorduk nasıl diye çünkü birkaç kere başaşağı çok dik yokuşlarda bi baktık merdiven :) hadi çıkabiliyosan çık geri geri... çekici getir çektir daha iyi:)
Zafer abi ben Hürriyet mahallesinde oturuyorum ve yokuşu sık sık kullanıyoruz gerçekten dediklerin doğru o yokuştan aşağı inerken harbiden çok korkutucu oluyor :(

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yusuf yaşın 13mü yanlışmı yazılmış yoksa:) bu yaşta trafiğe çıkmıyosundur umarım:) heleki o yokuşlarda.
Bende evlenmeden önce 30 yıl mahallede oturdum. annemler hala orda eski güven marketin karşısında oturuyorlar. mahallede hemen hemen herkesi tanırdık. eskilerindenmisiniz mahallenin.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul/Nişantaşındaki o dik rampaları el freni cekmeden kaldırabılıcek adam tanımıyorum.. 1.3cdti leri gectim onlar zaten alt devirllerde 2000 devire getırmessen hıc kalkmıyorda, taksiciler eralarda bıle el frenı cekıyor.. Ya aldıgın arabada yokus kalkıs sıstemı olucak yada artıstlıge gerek yok el frenı cekıcen..

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokuşlarda kalkarken dizeller daha iyi.. ben focusla 2.0 vectradan rahat kalkıyorum..