Dijital klima

Reis6777

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Dijital klima Auto tuşuna basıldığında hiç bir tepki vermiyor uflemiyor yada herhangi birşey yapmiyor
Kompresöre elektirik gelmiyor içinde gaz olduğu halde klima devreye girmiyor
Panelde mi sorun var neden elektirik vermiyor panel mi multitimer mi klima beynimi başına gelen varmı
Sinyal verildiğinde de fan sesi ve ışıklar kesiliyor titriyor ama ccozum bulamadım

Reis6777

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Kimse yok

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Barış bey öncelikle gösterge üzerinde tuşlar aktif çalışıyorsa kompresör devreye giriyormu ona bakmak lazım. Ayrıca bu sorun yenimi oluştu öncesinde klima sorunsuz çalışıyormuydu ?

Reis6777

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Barış bey öncelikle gösterge üzerinde tuşlar aktif çalışıyorsa kompresör devreye giriyormu ona bakmak lazım. Ayrıca bu sorun yenimi oluştu öncesinde klima sorunsuz çalışıyormuydu ?
Hasip abi teşekkürler öncelikle Opel servisimiz var aracı toparladık 3 sene önce klimayı da komple boruları değiştik gazı bastık kaçakları giderdik sonra kompresöre elektirik şase gelmedigini fark ettik o direk şase verdik içerdi Eco tuşu ile devreye alıp çıkarıyorduk taktir edersinizki basınça algilayamadigindan kompresörü patlattı 2 ay dayandı simdi klima üzerindeki tuşlar sıcaklık soğukluk sağa sola herşey çalışıyor yanlız Auto tuşuna bastığımizda hicbirsey yapmıyor
Benim sorunum klima paneli mi multitimer mi çünkü sinyalllere de fan titriyor yada fan regulatoru var ondada işlem yapılmış başına gelen yada sistemi bilen var ise ona göre işlem yapmak istiyorum

Reis6777

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Bu arada Auto ya basmassak elle açarsam fan üflüyor sorun yok ne zaman Auto basarsam iptal

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Auto tuşu yapısı gereği içeride ki havanın sıcaklığını algılayıp ona göre klima/kaloriferden gelecek olan sıcaklığı ve fan şiddetini algılıyor. Bu mantığa göre bakarsak öncelikle AUTO tuşunun bilgiyi aldığı bir sensör vardır onu kontrol etmek gerekir.

Reis6777

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Auto tuşu yapısı gereği içeride ki havanın sıcaklığını algılayıp ona göre klima/kaloriferden gelecek olan sıcaklığı ve fan şiddetini algılıyor. Bu mantığa göre bakarsak öncelikle AUTO tuşunun bilgiyi aldığı bir sensör vardır onu kontrol etmek gerekir.
Evaporatör dijitalin önündeki degilmi

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Uzun zamandır Vectra kullanmadım bu nedenle tam yerini bilemiyorum. Söylediğin yerde olabilir.

Reis6777

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Klima çalıştırdım kompressor basınç musuru ve klima ünitesini klima resizdansini (çıkma) değiştirdim ve klimam çalışıyor ama Auto tuşuna bastığımda klima devreye giriyor ama üfleme yapmıyor

Excalibur06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arabanın iç sıcaklığına göre ayarlama yapıyor auto siz manuel kullanın 👍