devir gösteriyor ama araç gitmiyor

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler arkadaşlar ve ustalarım
zafira 2001 1,6 benzinli araçım var kalkışta zaten problem yaşıyorum onun için yüksek devir ile kalkmaya özen gösteriyorum ve araçımda düz yolda 4 viteste 3000 devirde hız 75-80km gösteriyor. 5.viteste 4000 devirde araç 110 zor görüyor. debriyaj setini yeni değiştirildim 1 ay kadar oldu ancak sorun devam ediyor.debriyaj yine üste kavrıyor.arıza sizce neyden olabilir arkadaşlar

*debriyaj seti değişti ama üstte kavrama devam ediyor
*araçımda katalizör içi boş
*benzinli
*150000km
yardımlarınız için şimdiden gönülden teşekür ederim.

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Alt merkez-bilye de değişti mi? Volantın durumu nedirr? Devirli kalkmak pek hoş değil, ne zaman değiştiğinin önemi yok, 0 araç ile 1km gitmeden yakılabilir.

Değişir değişmez bu sorun var mıydı? Yoksa kullanım şekliniz değişmeli. Var ise merkez, volant üst merkez dahil kontrol edilmeli

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alt merkez-bilye değişmedi ancak alt merkez,bilye ve Volant durumunun iyi olduğunu söyledi tamirci arkadaş

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
debriyaj yukarda kavrama yapıyorsa volan yüzeyinde sorun vardır veyadaha önce torna yapılmış ise baskı ayakları tam içe doğru oturmamıştır bence baskı balata sorun veya volan iç kalınlık ölçüsü dşmüştür . tekrar sökülecek

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sökülmesi sorun değilde sizlerde taktir edersinizki bi okadar para verip olmaması kişinin zoruna gidiyor ne yapalım söktürmeden başka çare yok herhalde

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Demirciye değil, iyi bir araba tamircisine gidin. Etrafınızda bildiğiniz güvenilir yoksa, biraz fazla verip yetkili servise gidin. Aracı hepten hiç etmesinler.

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler arkadaşlar ve abilerim
dün iki tane tamirciye gittim ve debriyaj setinde sorun olmadığını katalizörün değişmesini söylediler.Her iki tamircide katalizör değişmesi ve arabanın CARBON CLEAN yapılmasını söyledi.
katalizörden yanı fikri olan varmı arkadaşlar.internette biraz araştırdım 600-1600TL kadar fiyat var. daha yetkili servisden fiyat alamadım sizce aynı benim gibi durumda olan arkadaş nasıl bir yol izledi bizimle paylaşırsa sevinirim arkadaşlar iyi günler

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensöründe olma olasığı var mı?(lambda sensörü)

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracın devirlenip buna rağmen hızlanmaması , ne katalizör ile ilgili olur nede oksijen sensörü ile. Zaten forumdaki arkadaşlar gerekli bilgiyi vermişler. Debriyaj seti ve volan adam akıllı bir usta tarafından kontrol edilmeli.

Bu saatten sonra arabadan biraz anlayan birisi bu forumda farklı bir yorum yapmaz. takdir sizin.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
kesinlikle katalizör oksijen sensörü olamaz sorun. aracın devir yapıp hızlanmama sorunu kavramadan kaynaklı olur. muhtemelen kavramanız kacırıyor. yeni değişmiş olması bişey ifade etmez montajı yanlıs olduysa 10 km de yeniden bitebilir. o yüzden sökmeden bişey denemez.