"Desteklenmeyen medya biçimi" uyarısı!

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ARAÇ EKRANINDA VİDEO GÖSTERMİYOR!
Crossland X aracım için 10 değişik formatta video hazırladım, flash belleğe yükledim. Klasördeki 10 videodan Avi ve mp4 formatını gördü ama onlarada "desteklenmeyen medya biçimi" uyarısı yaptı. Klasördeki diğer 8 videoyu hiç görmedi.
Aynı videoları tlf'a da yükledim, Usb'ye bağladım, değişen bir şey olmadı. İşin garip tarafı, aracın ön camına A101'den aldığım araç kamerasıyla çektiğim videoyu İnshot video uygulamasında kısalttım, WhatsApp'tan birine gönderdim ve oda mp4 formatıydı, işte o videoyu gördü ve izledim.
Ayrıca tlf'umdaki avi formatındaki başka bir videoyuda oynattı, izledim sıkıntı yok ama flash bellek ve telefondaki diğer mp4 ve avi formatındaki başka diğer videoları oynatmadı, "desteklenmeyen medya biçimi" uyarısı yaptı.
Servisi arayıp sordum, Opel merkezi ara dediler.
Opel merkeze sordum, konu hakkında dosya oluşturduk, sizi 1 iş günü içinde konuyla ilgili arayacağız dediler.
İstanbul Cebizlibağ Odak Opel servisini aradım, araç kullanım kitapçığına bakın, oradaki belirtilen formatta video kullanın dediler. Herkesin elinde cep telefonu video çekiyor, bu videolarda mp4 formatı, onuda oynatmıyor. Araç kitapçığına baktım, aracın desteklediği video formatları hakkında bilgi göremedim. Zaten 10 ayrı formatta denedim olmadı. Odak o zaman aracı getirin inceleyelim dedi. Şu an Odak servisle aramda 1000 km var.
1 Haftadır bu konuyu araştırıyorum.
2015 Opel Corsa'da bu sıkıntıların hiç biri yoktu.
Bu durum çok saçma geldi.
Bakalım Opel merkez yarın arayacak mı, ararsada çözüm üretebilir mi?
Hayırlısı...

burakabali67

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Video formatının yanında çözünürlüğünü de dikkate alın. Örnek, benim aracımdaki multimedya sadece avi ve 800:480 çalıştırıyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Evet bilgisayar üzerinden özellikler diyip ayrıntılar başlığı adı altında çözünürlük bakın belki o araçta kullanılan teyp farkli üreticiye aitse böyle bir özellik koymamış olabilirler veyahut yazılımsal bir sorun olabilir

• Beğen
Tepkiler: Sedat Yıldırım

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benim eski Multimediya cihazında aşağıdaki videoda anlattığım format eşklinde oluyordu...Gerçi benim mm 2012 de takılmış..Büyük bir ihtimal @burakabali67 arkadaşımızın dediği gibidir...
Buyrun video burada...Birde böyle deneyin isterseniz :

• Beğen

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Gelişmeleri paylaşacağım İnşeAllah.
Değerli yorum ve paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, 2020 Crosdland X video oynatmama, "desteklenmeyen medya içeriği" ikazının çıkması can sıkıyordu.
Bu güm eşimin Android 10 olan tlf'unu araca bağladım ve hiç bir resimde hiç bir videoda sorun çıkmadı. Flash bellek ve benim Android 8 olan tlf'umdaki desteklenmeyen medya içeriği ikazı veren aynı videoları Android 10 telefonu üzerinden araçta sorunsuz izledim.
Benim Tlf'numda 10 formattan ikisini sadece minik ekran olarak oynatırken, Android 10 tlf'da tam ekran ve net izledim.
Anlamadığım olay, tlf'nun en az Android 10 olması gerekiyor.
Henüz Opel merkez bu sorun için bana dönüş yapmadı.
Not:
Tlf'u araca bağladığınızda, tlf'ndaki üst perdeyi aşağı çekip, orada Usb seçeneğini "Dosya aktarımı" olarak seçin, o zaman resim ve videoları araç ekranından izleyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
20200711_160636d82bfe12501f9bc6.jpg

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim kardeşim.
Aynı videoyu 10 farklı formatta hazırladım, 10 videoyuda flash belleğe atıp araç Usb'sine taktım, hiç birini açmadı. Android 8 olan tlf'uma attım, Mp4 videoyu açtı.
Aynı formatta videoları 2015 Corsa aracımda izlerken, Crossdland X aracımda izleyemedim.
Aynı videoları Android 10 olan tlf'da aynı Crossland X aracımda izledim.
Android 8 olan tlf'da izlenmezken, Android 10 olan tlf'da izlenmesi gerçekten saçmalık.
En basit tablette veya bilgisayarda yada Android 8 olan tlf'da bile izlenirken 2020 Crosdland X araçta Android 10 haricinde flash bellekten izlenmemesi, tamamen Opel'in ayıbıdır.
Telefonuma gelen bir videoyu aracımın ekranında hemde Mp4 formatında izlenememesi, Opel'in saçmalığından başka bir şey değil.
Ben araç ekranında bir şey izleyebilmek için illa Android 10 veya üstü tlf'mu almam gerekiyor?
Opel servisi arıyorum, cevap verebilecek yetenekte usta yoktur. Opel merkezi arıyorum, dosya oluşturduk diyorlar, 3 gün sonra arayıp aynı şeyleri sorup, tekrar dosya oluşturduk diyorlar, ama sorun şu, çözümü bu diyen yok.
Alttarafı basit bir Mp4 video izleyeceğiz.
Ha, derdim araçta video izleyememek değil. Araçta oturup videoda izlemem zaten. Sadece mesele şu, 300 bin TL'lik bir araçta olan bir özelliğin neden çalışmamasıdır.
Olaki bir gün lazım olduğunda bu özelliği kullanabilmektir.
İnsanları, dosya oluşturduk diyerek başından savmak, insanları aptal yerine koymak koskoca Opel'e yakışmadı.
Nasıl Opel'de memnun olduğum tarafları teşekkür ederek dile getiriyorsam, memnun olmadığım taraflarıda dile getiriyorum.
Araçta, hemde sabit durduğum yerde bir ben değil, aynı sorunu yaşayan şahit olduğum çok kişi var.
Opel bu soruna derhal bir çözüm getirmek mecburiyetindedir.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Başka bir flash bellekte denedinizmi? Biliyorsunuz Flash Belleklerin 2,0-3,0 hızda olanları var....Birde FLash Belleğinizi format atıp Fat 32 ile bilgisayarda biçimlendirin...Ntfs olduğu için görmüyor olabilir...

Adsiz-15ce2fe886eae8472.jpg
Adsiz-24b7e79ab095f4f8b.jpg

• Beğen

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Başka bir flash bellekte denedinizmi? Biliyorsunuz Flash Belleklerin 2,0-3,0 hızda olanları var....Birde FLash Belleğinizi format atıp Fat 32 ile bilgisayarda biçimlendirin...Ntfs olduğu için görmüyor olabilir...

Adsiz-15ce2fe886eae8472.jpg
Adsiz-24b7e79ab095f4f8b.jpg
Teşekkür ederim kardeşim.
Ntfs bilgisayarın kendi işletim sistemi, yani Hart diskin "C' bölümü olan Windows'un yüklü olduğu alan," D" kısmı ise format attığımızda resim video vesaire verilerin silinmemesi için kullandığımız Fat 32 olarak biçimlenen bölümü.
Daha önceki 2015 model Opel Corsa aracımın aynı R 4.0 İntellilink multimedya ekranında aynı flash bellek ve aynı Android 8 olan tlf'umla bir sorun olmuyordu.
Ben yinede flash belleği Pc'de aynı şekilde biçimlendirdim yine değişen bir şey olmadı.
Diyelimki Flash belleğin sürümü sıkıntı, aynı sıkıntıyı Android 8 tlf'numla da yaşıyorum, ama Android 10 tlf. denediğimde onda sıkıntı yoktur.
Benim yanlış olarak gördüğüm şey, en basit bir tablette bile bu videolar oynarken, 2020 üretimi bir multimedya da neden oynamasın?🤷‍♂️

Son düzenleme: