deri direksiyon onarımı ve boyama çalışmam(resimli)

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerekli olan malzemeler ilk önce subazlı deri boyası=5 tl ve bir ince bir kalın zımpara 1 tl

ilk önce aracımın eski direksiyonunun fotoğraflarını göstereyim size...
eski direksiyonumu aracımı aldığımda sprey boya ile boyattırmıstım ama zamanla güneşte durmasından soyuldu...

1. gün direksiyonu zımparaladım...

ve ardından ilk boyama işlemine geçtim...

ilk gün boyama işlemleri bittikten sonra bir gün bekledim ve ertesi gün aracımın boya izlerini sünger izlerini almak için tekrardan 0 zımpara ile zımparaladım...

daha sonra boyadım...
ve sonuç...

wastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim vectranın da direksiyonu aynı şekilde soyuldu en kısa zamanda deneyeceğim emeğinize sağlık

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maşallah abi ellerine sağlık alakasız ama merakımdan soruyorum mazur gör senin arabada bi problem vardı galerici km ile mi ne oynamıştı noldu o olay hakkını alabildin mi ?

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maşallah abi ellerine sağlık alakasız ama merakımdan soruyorum mazur gör senin arabada bi problem vardı galerici km ile mi ne oynamıştı noldu o olay hakkını alabildin mi ?

öyle idi samet kardeş hiçbir avukat kendine güvenemiyor...istanbulda tanıdığım bir avukat alırım diyor ama oda oraya gelip gitmem çok zor diyor...burdaki avukatlarda bu konuda kazanılmış bir dava örneği getir diyorlar...zamanında birisi kazanmış nette bir arkadaş yazmıştı...ama onunda örneğini bulamıyorum...yani kazıklandık araçta elimizde kaldı motor yaptırdığımda cabası oldu...ama o galericiye şuan yapmadığım beddua yok...

hatta geçenlerde benim aracı alan yani eski vectramı alan kişi ile araba pazarında denk geldik...ve adam sana dua ediyorum valalaha araca acayip iyi bakmıssın fiyatından 1 kuruş kaybetmedi diyordu...ama abi üzüldüm passat almıssın öle çıkmış duydum o galerici bana o passatı zamanında sattı ve bende aldım servise götürdüm araçta kaporta düzgün çıktı fakat km çıkınca vazgeçtim almaktan adama aracı götürdüğümde fiyattan 2 milyar kadarda indi hatta dedi...bunu duyunca başımdan kara sular döküldü...diyorumya ALLAH çıkarsın...

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel olmuş İbrahim hocam ellerine sağlık. Ben de aldım boyayı. Ama boyayı satan kişiye deri direksiyonu boyayacağım dedim o zaman solvent vereyim dedi. Nasıl yani dedim ben zımpara kullanacağım. Zımpara olmaz yırtarsın deriyi dedi. Yapan var dedim(Vectra B ye bir arkadaş yapmıştı forumda) Sen bilirsin dedi. Ne olur ne olmaz solvent de aldım. Bu solvent acaba zımpara görevi görüp eski boyayı çıkarır mı? Havalar ısınsın diye bekliyorum biraz.

Bir de zımparayı nereden aldın? Kaportacıların kullandığı zımparadan mı bu?

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah'ından bulsun abi ama avukatların tavrı saçma değil mi ?

bilmem samet bura küçük şehir sonuçta kendilerine güvenemiyorlar alamam diyorlar...ama kazanılmış dava örneği bul alayım diyor...

Güzel olmuş İbrahim hocam ellerine sağlık. Ben de aldım boyayı. Ama boyayı satan kişiye deri direksiyonu boyayacağım dedim o zaman solvent vereyim dedi. Nasıl yani dedim ben zımpara kullanacağım. Zımpara olmaz yırtarsın deriyi dedi. Yapan var dedim(Vectra B ye bir arkadaş yapmıştı forumda) Sen bilirsin dedi. Ne olur ne olmaz solvent de aldım. Bu solvent acaba zımpara görevi görüp eski boyayı çıkarır mı? Havalar ısınsın diye bekliyorum biraz.

Bir de zımparayı nereden aldın? Kaportacıların kullandığı zımparadan mı bu?

teşekkür ederim...benim boyayı aldığım yerde ki deri boyası satan kişide abi zımparamı olur demişti...evet kaportacıların kullandığı zımpara...yapı malzemeleri falan ürünleri satan yada boya satan yerlerde bulabilirsiniz...deriyi yırtma falan olmaz siz çok kalın zımpara kullanmıyacaksınız sonuçta...solvente gelince ben bilmiyoru mdenemdim ama solvent kulananda duymadım...fikrimi sorarsanız eğer zımpara boya yapın sonuçta örnekleri var garanti olsun derim

Son düzenleme: