Depodan Gelen Ses - Almanya Şikayet !...

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bildiğiniz üzere, bazı araçlarda depodan yakıt sallantısı sesi geliyor.. ve bu durum rahatsız edici olabiliyor... bende var.. arkadaşımda da yeni astra sedan var, ondada sorun aynı... servise şikayette bulundu... dalgakıran takıldı... ama ses aynen devam ediyor... yapacak bişi yok diyolarmış... bende servise sordum.. faydası olmuyor dediler... onca para veriyoruz küçük bir parça takamıyorlarmı diyor arkadaş... OPEL HATASINI DÜZELTMEDİĞİ GİBİ yeni araçlarınıda hala böyle çıkartıyor...
arkadaş almanyaya mail atmış... diyorki forum daki arkadaşlardan bu konuda rahatsız olanlar varsa beraber hareket edelim... hepimiz mail atarsak mutlaka bişi yapmak durumunda kalacaklardır... Başka markalar, ufak bişi için araçlarını geri çağırıyor... OPEL in bu tutumunu hiç beğenmedim...

www.opel.de

legendsforever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Depodan Gelen Ses - Almanya Şikayet !...

Depoyu fulleyince aynı sorun bende de oluyor. Sanki bagajda birşeyler var ve fren yaptıkça ileri geri hareket ediyorlar gibi. Mecbur yakıtın bitmesini bekliyoruz

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam bu sesi ben duymuyorum.ya da dikkat etmiyorum.ama anlaşılan o ki yapacak bişe yok.malesef ki müzik sesiyle bastırma yoluna gidin..

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende aracımı ilk aldığım zamanlarda geliyordu, ancak şimdi son 2-3 aydır hiç farketmiyorum bile. Kendi kendine kesilmesi de pek mantıklı değil açıkçası.
Bu 2-3 ay içerisinde aracımı fulledim de, iyice depo 1/8 seviyesine kadar gelecek şekilde kullandım da ancak sesi farketmedim.
Eğer ki devam ediyor olsaydı da, elletmezdim aracımın deposunu felan sanıyoum.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu ses var fakat tam depo doluyken gelmiyor deponun son çigisine geldiği zaman yani yakıtın içeride hareket edebilecek boşluğu bulduğu zaman frenlemede lokudu oluyor bende gittim dalgakran takılmştı sorun yok gibi birşey şimdi.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servisin bu konuda bana verdiği cevap şu yapılacak bir şey yok

alpdeger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tanriverdi.av.tr

Opel resmen ayıplı mal teslim ediyor. Ardından da bu ayıbın giderilmesi için herhangi bir şey yapmıyor. Baştan sonra rezalet.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
bu ses var fakat tam depo doluyken gelmiyor deponun son çigisine geldiği zaman yani yakıtın içeride hareket edebilecek boşluğu bulduğu zaman frenlemede lokudu oluyor bende gittim dalgakran takılmştı sorun yok gibi birşey şimdi.

Evet evet, aynen bendeki durumda böyleydi. Depo son çizgisine geldiği zaman oluyordu bende de.
Bir bayi ile görüşmüştüm konuyla ilgili. Opel Türkiye'ye konuyla ilgili bir faks gönderin, genelde müşteri memnuniyeti için kabul ediyorlar ve garantiden parçayı taktırıyorlar. Onay çıksın gelin takalım demişti ancak uğraşmamıştım.
Bir başka işlem için bir başka bayiye gittiğimde o bayiye de sormuştum gelen sesi. "Güvenlik nedeniyle yeni astralara dalgakıran gelmiyor" diye bir cevap almıştım  m34444 m34444

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün servisle görüştüm Astra J'lere dalga kıran önerilmiyormuş ilk zamanlarda garantiden taktık ama Opel Türkiye araç için iyi değil demiş, bana çok tuhaf geldi. 032questn

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Arkadaslar,

Ofista karsimda oturan ve 3 tane farkli arabasi olan arkadasa benzin deposundan ses geliyor mu, gelmesi normal mi diye sordum. Geliyor, her arabada biraz vardir, zaten onca motor, yol, lastik sesinden sonra bir de depodan ses duyuyorsan radyoyu biraz da ac dedi sakayla karisik.Ben nedense aracimda hic depo sesi duymadim, genelde yarim depoya kadar doldururum en fazla.