Değişik bir ses

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün araçtan acaip bızzzzzzzzzzz yada dızzzzzzzzzz diye bir ses geldiğini fark ettim.Sol çamurluk tarafından motor kısmından geliyor.Kaputu açtım dinledim ama tam olarak nerden geldiğini anlayamadım.Acaba devirdaim pompasından geliyor olabilir mi.Ya da bu ses neyin habercisi bilen var mı?

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Değişik bir ses

aynı sesmi bilmiyorum ama bende aracı ilk çalıştırdığımda sanki zorla çalışan bir elektrik motorundan çıkan ses gibi bi ses geliyor sanki inleme gibi araç biraz ısınınca kayboluyor. ben hava sıcaklığı ile ilgili bi durum olduğunu düşünüyorum.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sesle ilgili video paylasmistm sanirim ayni ses soguk havada geliyor ya da isiklarin sonmesini beklemeden araci calistrdgnizda geliyor klima havalandrma kanallariyla alakali sanirim.

arac ilk calistgnda gelen ses diye aratrsaniz videodan dinleyebilirsinjz.

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Klimadan gelen bir ses değil aracın ilk çalışmasıyla da alakası yok araç çalışınca ilk başta olup sonradan kesilen bir ses değil.Benim tahminim su devirdaim motorundan geliyor.Göstericem bakalım bi ustaya.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anahtarı takınca geliyor.Hatta arabayı stop ettikten sonra da bir süre geliyor bu ses. Ama nereden geldiğini ben de bilmiyorum.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bahsettiğiniz ses yarım kontak yaptığınız andan itibaren başlayan enerji dolaşım sesi büyük ihtimalle durduktan sonrada bir süre ses gelir sonra kapanır buji veya dinamolara ulaşan enerji diye düşünüyorum ki büyük ihtimalle buji

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BUjilerden gelen bir ses de değil sol far tarafından gelen bir ses motorun sol kısmından geliyor

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

imzamdaki bir önceki aracımdada vardı bu sesi sorduğumda bujilere enerji gelince yapar demişti servis bu aracımdada birkaç kez duydum ama sürekli duyduğum bir ses değil

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı sesten bahsediyorsak bu sesi kapalı garajı olanlar çok daha net duyar. Aracın kapılarını kilitleyin, kapılar kilitliyken bir süre sonra gelip bagaj açma düğmesine dokunursanız bu sesi yine duyuyorsunuz. Hatta aynı esnada teybin üzerindeki tuş ışıkları da yanıyor. :)