Değer kaybı ücreti

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Değer kaybı ücreti

geçmiş olsun. Dünyanın çivisi çıkmış derler ya aynen oyle...

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

astraowner link' Alıntı:
arkadaşlar 3-4 ay önce yaptığım bir kaza nedeniyle evime bugün ekspertiz raporları geldi fiat albea ya çarpmıştım ve trafik sigortamı verip tutanak tutup ayrılmıştık ama bugün gelen mektupta 2 parça boya ve değişen 2 parça karşılığnda 18000 tl lik aracın 2000tl lik değer kaybına uğradığını ve bunun 1000 tl sini benim ödemem gerektiği söylenmiş böyle birşeyle ilk kez karşılaşıyorum daha önce benim araçlarıma da arkadan çarptılar ve böyle bir şey olduğunu bilmiyordum bu konuda ne önerirsiniz hiç karşılaşan oldu mu böyle birşeyle?

sn astraowner bu konuda son bir gelişme var mı bizlere aktarabileceginiz..? olay onemli cunku bizim de basımıza gelebilir. gecmiş olsun tekrar.

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de pazartesi gunu talihsiz bir kaza yasadım. Lojman bahcesinde geri geri giderken arkama bakmadım ( kızımı acile yetiştirmenin telaşı )  ve bir şirket aracına çarptım. sağ çamurluk ve kapıda hafif göçme var. Araç punto. bugun tutanak tuttuk. benim araçta fazla bir şey yok 3-4 tane çizik var.  Bu durum kaskomu etkilemez sanırım.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu konuyu tamamen unutmuşum arkadaşlar kusura bakmayın ihtarname çekilmişti geriye dönüş bir daha olmadı

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ecelnico link' Alıntı:
ben de pazartesi gunu talihsiz bir kaza yasadım. Lojman bahcesinde geri geri giderken arkama bakmadım ( kızımı acile yetiştirmenin telaşı )  ve bir şirket aracına çarptım. sağ çamurluk ve kapıda hafif göçme var. Araç punto. bugun tutanak tuttuk. benim araçta fazla bir şey yok 3-4 tane çizik var.  Bu durum kaskomu etkilemez sanırım.
yok kaskonuzu etkilemez çizikleri mini onarımla yaptırırsınız
karşı tarafın hatasını da trafik sigortasından tahsil ettirirsiniz...
tutanağa mutlaka fotoğraf eklemeyi de unutmayın sn.ecelnico

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ecelnico link' Alıntı:
ben de pazartesi gunu talihsiz bir kaza yasadım. Lojman bahcesinde geri geri giderken arkama bakmadım ( kızımı acile yetiştirmenin telaşı )  ve bir şirket aracına çarptım. sağ çamurluk ve kapıda hafif göçme var. Araç punto. bugun tutanak tuttuk. benim araçta fazla bir şey yok 3-4 tane çizik var.  Bu durum kaskomu etkilemez sanırım.

Sn ecelnico, Her iki durumda da geçmiş olsun. Kızınız da iyidir inşallah...

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kızım çok şükür iyi.

Aracı zaten kafaya takmıyorum. Rutuş yaptırdım serviste mini onarımı bile kullanmadılar.
Karşı taraf ile tutanak tuttuk. Ehliyet, ruhsat ve sigorta pol. fotokopilerini verdik. Daha ucuza olsun diye sanayide yaptırcaz gibisinden konustular. Bende ister servise gidin, ister autoking e gidin. Orda yaptırın sigortadan alırlar alacaklarını dedim. Kaskom ancak ben kendi aracımı yaptıracağım ( hatalı oldugum durumlarda ) bozuluyor sanırım. herkese teşekkürler

Bir de dipnot: Bizim araçların arka kısmı bayagı sağlam. Aracın kapı  çamurluk gitti. Bizim tamponda hiç bir şey yok ilginç...

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Bu kasko bozulması olayı nasıl oluyor?Birde tramer.org.tr de  kaza tespit tutanağı sorgulama gibi bir şey var ama beceremedim ben bunu daha doğrusu bir şey gözükmüyor.Acaba karşı taraf aracını daha yaptımadığı için mi gözükmüyor sistemde?
Hangi tarafın hatalı olduğunu nasıl öğrenebiliriz?

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kasko hatalı oldugumuz durumlarda kendi aracımıza yönelik yaptıracağımız işlemleri kapsıyor yanlış biliyorsam düzeltsin arkadaşlar.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ecelnico link' Alıntı:
kasko hatalı oldugumuz durumlarda kendi aracımıza yönelik yaptıracağımız işlemleri kapsıyor yanlış biliyorsam düzeltsin arkadaşlar.
diyelim ki ben tamponumu bir kaldırıma sürttüm, bunu kendi kaskomdan yaptırabilirim..