Değer kaybı ücreti

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 3-4 ay önce yaptığım bir kaza nedeniyle evime bugün ekspertiz raporları geldi fiat albea ya çarpmıştım ve trafik sigortamı verip tutanak tutup ayrılmıştık ama bugün gelen mektupta 2 parça boya ve değişen 2 parça karşılığnda 18000 tl lik aracın 2000tl lik değer kaybına uğradığını ve bunun 1000 tl sini benim ödemem gerektiği söylenmiş böyle birşeyle ilk kez karşılaşıyorum daha önce benim araçlarıma da arkadan çarptılar ve böyle bir şey olduğunu bilmiyordum bu konuda ne önerirsiniz hiç karşılaşan oldu mu böyle birşeyle?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Değer kaybı ücreti

arkadaşlar yanıtlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler ben şuan için itiraz etmeyi düşünüyorum akın hocam özellikle hukukçu olarak yardımlarını bekliyorum şunu da söyliyim bizim kaza da karşı araç sağ önden hasar almasına rağmen sol önden hasar aldığı söylenmiş ve sol öne yapılan onarım göz önüne alınmış bendeki foto da sağ önden kaza olduğu çok belli ayrıca ekspertiz şirketine kazadan 5 ay sonra gitmeside beni düşündürüyor doğrusu başka kazayı bana mı yıkıyorlar acaba çarptığım araç kiralık bir araçmış tekrar teşekkürler

bartowski

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
arkadaşlar 3-4 ay önce yaptığım bir kaza nedeniyle evime bugün ekspertiz raporları geldi fiat albea ya çarpmıştım ve trafik sigortamı verip tutanak tutup ayrılmıştık ama bugün gelen mektupta 2 parça boya ve değişen 2 parça karşılığnda 18000 tl lik aracın 2000tl lik değer kaybına uğradığını ve bunun 1000 tl sini benim ödemem gerektiği söylenmiş böyle birşeyle ilk kez karşılaşıyorum daha önce benim araçlarıma da arkadan çarptılar ve böyle bir şey olduğunu bilmiyordum bu konuda ne önerirsiniz hiç karşılaşan oldu mu böyle birşeyle?
sigorta şirketinden mi geldi yoksa aracın bağlı olduğu kiralama şirketimi göndermiş.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

.... destek hizmetleri aş diye biryerden gelmiş

bartowski

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın astraowner , Kaskonuz dahi olsa karşı tarafın sizden değer kaybı talep hakkı var.Ama bunun için belli prosedürler var değer tespiti yaptırıp,bunla ilgili olarak dava açması gerekir diye biliyorum.Ama sizin olayınızda bir takım çelişkili noktalar var sağ tarafda olan kazanın sol taraf olarak söylenmesi  gibi.Bu belirsizlikler ortadan kalkmadan hiç bir yere kesinlikle ödeme yapmayınız.sigortacı veya bir avukattan yardım alınız.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun sn astraowner. konu hakkında bilgim olmasa da fikrim bu değer kaybının sizden talep edilememesi yönünde. illa almaları gereken biri varsa sizi değil de sigorta şirketinizi muhattap alıp onlarla yazışmaları gerekiyor. bence böyle bir ödeme yapmanıza gerek yok. yine de bir avukat ile görüşüp bilgi almanızda fayda var.

comodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

destek hizmetleri denen şirketler var genelde kaza sonrası sigorta şirketlerinden alamadığınız paraları belli bir yüzdeyle almaya çalışıyorlar sizin kazanızda mahkemeye intigal etmiş bi durum yok bunlar kimden ne koparabilirsek yapıyorlar kesinlikle her hangi bi yere ödeme yapmayın

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
geçmiş olsun sn astraowner. konu hakkında bilgim olmasa da fikrim bu değer kaybının sizden talep edilememesi yönünde. illa almaları gereken biri varsa sizi değil de sigorta şirketinizi muhattap alıp onlarla yazışmaları gerekiyor. bence böyle bir ödeme yapmanıza gerek yok. yine de bir avukat ile görüşüp bilgi almanızda fayda var.
sn. ercub malesef  verdiğiniz bilgi doğru değil.  zorunlu mali mesuliyet  sigortasını yapan şirketin yanında araç maliki ve / veya  araç sürücüsü de sorumludur.  yani arkadaşımızın hukuki sorumluluğu söz konusu.  fakat gelen belgeyi incelemek gerekebilir.  ben bu konuda arkadaşımıza yardımcı olmaya hazırım, gerekirse  cevabi ihtar çekeriz.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar verdiğiniz yanıtlar için çok teşekkürler az önce yollayan avukatla konuştum ihtarname çekicem pazartesi dedim aman çekmeyin bidaha bakarız falan dedi çünkü başı sonu heryeri tutarsız bizim kaza ocakda olmuş aracın sağ tarafından çarpmışım ayrıca 2miz başka sokaklardan geliyoruz kafa kafaya yani güya ben 100% suçluymuşum rapora göre aracın hasarı 760 lira benim 0 nasıl çarpmışız da bende hiç bişey yok onun 18000 lik aracında 760 lira hasar var ben sağdan çarpmışım onda hasar ön kaput ve sol çamurlukta ayrıca ekspertiz in ilk cümlesi aynen şöyle bilmem ne martta gerçekleşen kaza sonucu diyor biz ocak ta kaza yaptık o araba kiralık günlüğü de 80 tl mis 3 gün çalışmamış 240 tl de öyle istiyorlar nasıl bir kazada ben 0 hasarla çıkıyorum o araç 3 gün yatıyor ve 760 lira hasar bedeli oluyor ayrıca o gün aracı kullanan nevşehir e gidiyordu 3 günlük hasar olan araç nevşehir e gidip nasıl geldi ocak ta olan kazaya eksper raporu için mayısa kadar niye beklediler kazayı da diğer aracım honda civic le yapmıştım bilen bilir çok yumuşak ve parçası pahalı bir araçtır dokunsanız 200tl hasar çıkarır albea da 750 tl hasar varsa 3000tl de bende olması lazım bu işin peşini bırakmam mart tarihli kazayı benim ocak tarihli kaza tutanağımla bağdaştırıp altına imzasını atan avukat ve eksper in peşini hele hiç bırakmam tekrar teşekkürler arkadaşlar

bartowski

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam geçmiş olsun sonuna kadar hakkını ara.