Defne Joy Fosterı rahmetle anıyoruz....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bir şekilde hayatını kaybetmiş bir kişi...

Ölmüş gitmiş...

O gece neler yaşandı kimse tam olarak bilmiyor. Merhume hayatını nasıl kaybetti acaba? Bu konuda kesin bir bilgi var mı elimizde?

Bize göre bazı şeyler yanlış olabilir. Evli bir kadının başka bir erkeğin evinde işi nedir sorusunu sorabilirz belki kendimize. Ama sadece kendimize. Bu meseleyi böylesine indirip kaldırmaya ne gerek var?

Yok toplum düzeniymiş de yok bilmemneymiş de...

Geçin arkadaşlar geçin! İşgüzarlıklarla bu iş yürümez.

Sırf laf olsun torba dolsun mantığıyla hareket edenler yüzünden bugün bu haldeyiz. Eminim ki medya bu olayı bu kadar işlemeseydi bazılarımızın ruhu bile duymayacaktı. Ya da medya adamakıllı işleseydi bizler de adamakıllı düşünecektik.

Başkasının aile hayatından bize ne? Toplum önünde ise izlemeyin, izletmeyin kardeşim. Şahsen ben (ölünün arkasından konuşmak olacak ama olsun) merhume hayattayken pek hoşlanmazdım. Şımarık gelirdi. Evde aileme izletmezdim. Ama tutup da ölümünden sonra vurun abalıya misali toplum önünde olan kişiler diye ağzımı açmıyorum. Ha her ne yaşanmışsa o gece yaşanmıştır. Bana göre de ters geliyor. Ama bunu bağıra çağıra söyleyip ölmüş insanı linç etmek sadece bize özgü galiba.

İleri demokrasiden bahsedenler bu acı olayı bile kendilerine siyasi malzeme etmeye çalışıyor. Toplum düzeni, örf anane, gelenek görenek bizler için de önemli. Bunları korumak için birilerine ihtiyacımız yok.

Konu hakkında elbette herkes görüşünü bildirecektir. Konunun kapanması daha hayırlı olacaktır diye düşünüyordum ama vazcaydım. :) Tartışılsın arkadaşlar, tartışalım. Sonu hayırlı olacaksa tartışalım.

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu nereye getirdiniz tebrik ederim ben diyorumki toplumun gözü önünde olan bir şahıs bunları yapmaması lazım diyorum bunlar yanlış şeyler

Valla o zaman bende sizi tebrik ederim.Bu durumda toplumun gözü önünde olmayanlar ( kimlerse onlar? ) yapsalar problem değil yani?

Kime ne yaa??

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insanlarımız kurcalamayı karıştırmayı çok seviyor..

bende pek hoşlanmazdım şimdiye kadar tv de de pek görmedim.. ama son günlerde medya gözümüze gözümüze sokuyor kaç gündür gazetelerde tv lerde yer alıyor..
bir trafik kazasında yada daha değişik bir şekilde olsaydı bu ölüm böyle mi olacaktı...

daha geçenlerde kıvırcık ali kazada öldü bence defneden daha ünlü biriydi ama tv
de öldüğü gün 3dk lık haber dışında bişey görmedim..

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insanlarımız kurcalamayı karıştırmayı çok seviyor..

bende pek hoşlanmazdım şimdiye kadar tv de de pek görmedim.. ama son günlerde medya gözümüze gözümüze sokuyor kaç gündür gazetelerde tv lerde yer alıyor..
bir trafik kazasında yada daha değişik bir şekilde olsaydı bu ölüm böyle mi olacaktı...

daha geçenlerde kıvırcık ali kazada öldü bence defneden daha ünlü biriydi ama tv
de öldüğü gün 3dk lık haber dışında bişey görmedim..

Katılıyorum arkadaşım.Kıvırcık Ali'nin cenaze törenini televizyondan izleyebilmek için gece saat 22:00-01:00 arası kanal kanal dolaştım.. Bu rahmetlide aynı şekilde ama kendi evinde ölseydi sabahına unutulurdu giderdi.

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam ingiliz forumunda adım adım motor indiriyor calibra yavru şanzıman dagıtıp montajını öğretiyor Türkiyede opelin teknik forumunda konuşulana bak.Teknik bir soru sorsam cevap sıfır hacı hoca ahlaka gelince 10 numara. Dinse din Herkes kendi bacağından asılır fazla atıp tutmaya gerek yok kimin ne zaman ne şekilde öleceği de belli olmaz kafayı buna yormamak lazım onun için mimarı mimarlıgını tamirci tamirciliğini yapacak hü allah deyin geri kalanlara güç akıl mukayetliği verin deyin geçip gitsin.Sevmiyosanız da alelade dejenere müslüman edebiyatı yapmayın.Bilip bilmeden geride kalanları zedeleyecek açıklamalar yapıyor olabilirsiniz

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ölmüş kişinin ardından konuşmak pek doğru değildir, alkol almış almamış müslümanmış değilmiş kendi bileceği hesabını da kendi vereceği mevzular , bir yerden sonra her koyun kendi bacağından asılır, onaylamadığım yönler yok mu elbette var , sen ki bir annesin bebeğini bırakıp gece hayatında ne işin var olan oldu üzüleceğim de tek husus ardında bıraktığı günahsız minicik yavrudur , ölene de denilebilecek en doğru söz Allah rahmet eylesin dir.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara Ostim sanayi sitesinde patlama oldu ve en son 20 kişi ölüydü
bilmem duyanınız varmı?
hoş gazetelerin anasayfasında yazmıyor
haberlerin ilk görüntüsü bu değil ama göreneniz vardır belki.
ölü sayısı bir yükseliyor bir düşüyor kimliği mechul kişiler var orada yaa.
yapmayın bu kadar...
bu kadar da saygısız olamazsınız lütfen ya...

muratsahh

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah rahmet eylesın bence fazla uzatmamak lazım bu konuyu ..
alllah kalanlara sabır versın...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
* Polimik yaratmayı, bilip bilmeden gündemi kurcalamayı, aynaya bakmadan başkalarını eleştirmeyi, kendimiz sütten çıkma ak kaşıkmış gibi ona buna çamur atmayı, konu komşunun duvarını, kapısını hatta telefonunu dinlemeyi bir hüner zannediyoruz. Bu huyumuzu bilen basın da haklı olarak bu tür konuları vıcık vıcık işliyor. Mesela ne idüğü belirsiz "biri bizi gözetliyor" proğramı aylarca TV de gece gündüz izlenmedimi?
Örf ve adetleri savunmak farklı, yeterli bilgi birikimine sahip olmadan kişileri yargılamak farklı şeylerdir. Bu olay bana şu fıkrayı hatırlattı. Burada kısaca paylaşayım da konu biraz yumuşasın.

Hoca efendi bir vaazında kadınların açık saçık, kısa kollu elbiseler, kısa etekler giymelerinin çok günah olduğunu, bunları giyenlerin cehennemde cayır cayır yanacaklarını söylüyormuş. Derken arkalardan bir ses duyulmuş.
- Hoca efendi doğru söylersin ama dün senin kızını çarşıda gördüm, bir karış etekle sokakda dolaşıp duruyordu, demiş.
Bunun üzerine hoca efendi bozuntuya vermeden
- Ama bizim kıza da mini etek güzel yakışıyor değil mi? demiş.

O nedenle herkes kendi kapısının önünü süpürsün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...